جبهه جدید علیه زنگنه گشوده شده است
۸۸۴۵۳۱
۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳
۷۴۳۵ 
اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در واکنش به خبر «نامه سرگشاده جمعی از دانشگاهیان و کارشناسان صنعت نفت خطاب به سران قوا» توضیحاتی ارائه کرد.

خبرآنلاین: اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در واکنش به خبر «نامه سرگشاده جمعی از دانشگاهیان و کارشناسان صنعت نفت خطاب به سران قوا» توضیحاتی ارائه کرد.

در توضیحات اداره کل روابط عمومی وزارت نفت آمده است:

متن حاضر قصد پاسخگویی به این به اصطلاح نامه را ندارد. مروری گذرا بر این متن پیش از هر موضوعی ماهیت و به‌عبارت دقیق‌تر سوءاستفاده دست‌درکاران سیاسی و رسانه‌ای آن از عنوان دانشگاهیان و کارشناسان صنعت نفت و همچنین سران قوا برای جریان‌سازی منفی علیه مدیریت وزارت نفت را به ذهن متبادر می‌کند؛ زیرا متن و محتوای سراسر توهین‌آمیز نامه فوق با منش، رفتار و گفتار بدنه دانشگاهی و کارشناسی صنعت نفت هیچ‌گونه تطابق و سنخیتی ندارد.

دست‌درکاران تهیه و انتشار این متن آن‌قدر درگیر ذهنیات سیاسی و جناحی خود بوده که فراموش کرده‌اند حداقل بدیهیات اولیه و در نگارش متنی که می‌خواهد به نام دانشگاهیان و کارشناسان منتشر شود را رعایت کنند و به گونه‌ای متن را به نگارش درآوردند که درک سوءاستفاده از این عناوین برای دنبال کردن منافع سیاسی خود برای حتی افراد عادی در ابتدای امر سخت باشد.

جبهه جدید علیه زنگنه گشوده شده است

استفاده از واژه‌ها و عبارت‌های نامانوس توهین‌آمیز و بی‌اعتباری چون «بی‌تدبیری»، «ندانم‌کاری»، «افراد ناموزون»، «جوان ناپخته» و «دیکتاتور» در متن نامه نه‌تنها هیچ سنخیتی با ادبیات و گفتار جامعه دانشگاهی و کارشناسی ندارد، بلکه به طرز ساده‌ای اهداف و نیات جریانی که با ناشی‌گری از نام قشر فهیم و قابل احترام دانشگاهی و کارشناسی صنعت نفت سوءاستفاده کرده‌اند را نشان می‌دهد.

تجربه ثابت کرده است که جامعه دانشگاهی و بدنه کارشناسی کشور به‌طور عام و صنعت نفت به‌طور خاص همواره با استدلال و منطق در موارد مورد نیاز و ضروری به نقد برنامه‌ها، سیاست‌ها و عملکردها پرداخته و به دور از هوچی‌گری، سیاسی‌کاری و اغواگری، راهکارها و روش‌های خود را برای برون‌رفت از شرایط سخت و مشکلات مطرح می‌کنند.

تهیه‌کنندگان نامه مجعول فوق که فاقد هر گونه نام و نشانی است. به صورت ناشیانه و با توسل به شیوه‌های سیاسی، تکراری و کلیشه‌ای که جریان ضد نفت را ماه‌های اخیر برای تخریب صنعت نفت در پیش گرفته، بدون هرگونه استدلال و دلایل محکمه‌پسند در نقد عملکرد مدیریت صنعت نفت و بدون کمترین اشاره به راهکارهای کارشناسی و منطقی برای برون‌رفت از مشکلات ادعایی، درخواست برکناری وزیر نفت را مطرح کرده‌اند که این نیز خود از بی‌اعتباری متن یادشده حکایت دارد.

واقعیت این است که جریان سیاسی پشت این متن که از فعالیت گسترده سیاسی و رسانه‌ای خود در هفته‌های اخیر علیه وزیر نفت در حوزه‌های مختلف، دستاوردی نداشتند و حرکت آنها نیز در افکار عمومی و نهادهای حاکمیتی با اقبالی روبه‌رو نشده است، این‌بار تلاش کرده‌اند با پنهان شدن پشت عناوینی مانند دانشگاهی و کارشناس، به‌زعم خود جبهه جدیدی را بگشایند تا شاید به مقصود برسند.

اخیرا عده ای از کارشناسان،کارکنان و دانشگاهیان صنعت نفت نسبت به عملکرد مسئولان ارشد وزارت نفت انتقاداتی را در قالب نامه ای سرگشاده خطاب به روسای قوای سه گانه منتشر کردند که در این نامه شرایط وزارت نفت را که در پیشانی تحریم های بین المللی است بازگو کردند که در زیر متن این نامه منتشر می شود.

بسم الله الرحمن الرحیم
توصیه خیر خواهانه جمعی از دانشگاهیان و کارشناسان شاغل در صنعت نفت کشور به سران قوا
سران محترم سه قوه
با سلام و احترام

آنگونه که مستحضرید تحریم های بی رحمانه دشمن شرایط مدیریت کشور را خاص و نیاز به تلاش و پیدا نمودن راهکارهای نوین و اثرگذار ، برای خنثی سازی نیات شوم دشمن را بیش از پیش نمودار ساخته است. بلاشک یکی از مهمترین هدف گذاری دشمن برای رسیدن به این اهداف شیطانی ، صنعت نفت کشور بوده است که شریان حیاتی تأمین مالی نظام اسلامی است.

گذشت بیش از 6 سال از دولت فعلی و به وزارت رسیدن مجدد آقای زنگنه ، شاهد رکود و عدم ارائه روش هایی برای برون رفت از نقشه های شیطانی دشمن می باشیم . صنعتی با سرمایه مادی و معنویی قریب به 1000 میلیارد دلار هم اکنون در حالتی از سردرگمی و بی تدبیری حاصل از عدم تحرک خود قرار گرفته است که ادامه این روند آسیب های جبران ناپذیری را درحال و آینده مملکت وارد خواهد نمود.

آنچه بیش از تحریم های ظالمانه استکبار این صنعت را در بلاتکلیفی و عدم پویائی قرار داده است بی تدبیری مدیریت کلان اجرایی و شخص وزیر فعلی می باشد که بلادرنگ می بایست برای جابجایی وی اقدامی عاجل نمود.

او که حتی سرباز این جبهه هم به حساب نمی آید (چه رسد به ژنرال آن) با روش های سنتی بر باور غلطی از ندانم کاری و ارائه روش های نخ نمایی که جزء پیچیده نمودن فضاء فعلی و آینده این صنعت نتیجه ای نداشته است ، با بکارگیری افراد ناموزون و یا جوان ناپخته (نه نخبه) که غالباً هم از طیف ها و باند و دانشجویان خود محسوب میشوند ، و با روحیه دیکتاتوری و نیز استخدام قابل تأمل سیاسیونی چون نمایندگان ادوار قبل و فعلی مجلس شورای اسلامی که هیچگونه آگاهی بر امور فنی مهندسی و تخصصی نفت نداشته اند و با انجام فعالیت های صوری و مصاحبه های شعاری که نتیجه ای در پویایی وزارت نفت و زندگی مردم مشاهده نمی گردد در تضعیف هرچه بیشتر نهادهای تصمیم گیری این وزارت استراتژیک اقدام نموده است.

وزارتی که می توانست با راهکار های جهادی و علمی کمک کند اقتصاد کشور کمتر آسیب ببیند ، وزارتی که می توانست با روحیه انقلابی و اعتقادی در برون رفت تحریم ها کمک نماید معیشت مردم به سختی نیفتد هم اکنون در رکودی معنادار که سهمی عظیمی از آن حاصل از سوء مدیریت در وزارت نفت میباشد گرفتار شده است . چرا که راهکارهای موثری برای برون رفت از این وضعیت وجود دارد که آقای زنگنه یا غافل و جاهل به آن است و یا متعمدانه بدان اقدام نمی نماید. و یا بدلایل خطوط ناصواب سیاسی اقدام ننموده و آنچه حاصل گردیده بن بست و ناکارآمدی در وزارت نفت و متضرر شدن مردم و مملکت میباشد.

لذا از آن سران محترم استدعاء دارد که به وظیفه ذاتی خود براساس قانون عمل نموده و سکوت را بیش از این بر خود روا نداشته و در قبال این مطلب مهم در محضر ملت شریف ایران اسلامی و آیندگان اقدام عاجل نموده چرا که مجلس می بایست به ناکارآمدی عملکردی وی ، ورود نموده و کمیسیون انرژی پاسخگوی بی تو جهی معنادار خود باشد.

از طرفی قوه قضائیه ضمن رسیدگی به موضوعاتی چون بکارگیری نمایندگان مجلس که شائبه سوء استفاده از آن می رود به موضوع بکارگیری افرادی چون دانشجویان مرتبط با شخص وزیر بدون داشتن هیچگونه ویژگی خاص و انتصابات دیگر ایشان بعنوان مدعی العموم ورود نماید(چرا که این زمینه سازبی درایتی و هدر رفت منابع و فرصت ها ودر نتیجه اختلاس های مالی و بلکه بد تر از آن است) و رئیس محترم جمهور برای جلوگیری از عدم تحرک موجود و اشاعه بیشتر رخوت و بی تدبیری در وزارت نفت که چیزی جزء عدم تأمین مالی دولت و کوچکتر شدن سفره مردم عایدی دیگر در پی نداشته است و در راستای پاس داشت رای ملت است. در انتخاب و انتصاب شخصی شایسته برای وزارت نفت در اسرع وقت اقدام فرمایند.

والسلام علی من التبع الهدی
جمعی از دانشگاهیان و کارشناسان شاغل در صنعت نفت کشور
سه شنبه 18 تیرماه 1398

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1398/04/21
بدبختی اینجاست زنگنه برکنارم بشه با اون استخدامهای افتضاح وزارت نفت اثراتش پابرجا خواهد ماند
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1398/04/22
اصولگراها بیسوادترین حزب ایران ..
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1398/04/22
این سیاست چقدر بی پدر و مادراست؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1398/04/22
باتوجه به اینکه قرارداد کرسنت در دوران زنگنه بسته شده وامضا زنگنه روی قرارداد هست نباید به زنگنه اجازه میداداند برای بار دوم وارد وزارت نفت شود بلکه باید پاسخگوی قرارداد کرسنت می بود زنگنه باید مداخلات افراد وسایر فشار ها را در قرارداد کرسنت را باید افشا میکرد وبازنشته میشد
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1398/04/22
چه بحث های مزخرفی
مردم از گرانی رنج میبرند......
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1398/04/22
ای کاش همه وزرامثل این پیرمردکاربلدبودن اون وقت منوتوزندگی مون ازاین بهتربود
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1398/04/22
خداوند لعنت کند کسانی که به فکر مردم نیستند فقط به فکر جیب خودشان هستند
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1398/04/22
درود خدا بر وزیر محترم نفت و خداوند لعنت بد خواهان کند
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1398/04/22
راست میگه خب چرا دانشگاهیان از عملکردها انتقاد میکنید. خفه بشین دیگه. نیمه پر لیوان رو ببنید حتی اگه لیوانه نیمه پری هم نداره بازم باید نیمه پر لیوان رو ببینید. مسئولین به این خوبی قدر نمیدونیم. والااااا
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1398/04/22
خیلی دانشگاهی ها بی ادبید. چرا می نویسید "ندانم کاری" خجالت نمیکشید. اصلا از اینجور کلماتی که بکار بردید معلومه دانشگاهی نبودید. والا روی سنگ پای قزوین رو هم کم کردن... ناراحت شدن اقایون که چرا انتقاد میکنید
Iran, Islamic Republic of
05:55 - 1398/04/22
کاش بقیه وزرا مثل اقای زنگنه میبودند
Iran, Islamic Republic of
05:57 - 1398/04/22
کاش بقیه وزرا مثل اقای زنگنه بودند
پاسخ ها
بدون نام
Denmark
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
آقای زنگنه خدایش حرف درست میگه اونی که تو شرکت نفت میگه ببین حتی میگه عراقیها به ما طلم میکنن واقعا وزیر خوبی زنگنه ای کاش اکثر مسولین مملکت اندازه ۶۰درصد زنگنه کار میکردن سیاست داشتن
Iran, Islamic Republic of
07:25 - 1398/04/22
خوب نوشتن به نظرم‌ که جا داشت بیشترم تحقیرش کنن. نمیدونم برترینها چرا گاهی از یه افراد خاص اینهمه طرفداری الکی میکنه، با این تیترهای نسنجیده مخاطباشو از دست میده
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1398/04/22
این دلسوزها برای مردم نیست این فقط دلال بازی سیاسی هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج