یک نماینده: مجلس حقوق ۵۰میلیونی را نمی‌پذیرد
۸۸۴۶۴۷
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
۲۳۵۸ 
عضو کمیسیون اصل 90 با اشاره به پرداخت حقوق‌های نجومی 40 و 50 میلیونی در برخی شرکت‌های دولتی، گفت: اگر سامانه شفافیت حقوق مدیران در کشور به طور کامل راه‌اندازی شود قطعا با نظارت سیستمی می‌توانیم مانع پرداخت حقوق‌های نجومی و خارج از قوانین شویم.

خبرگزاری فارس: محمدرضا امیرحسنخانی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره وجود حقوقی‌های نجومی 40 و 50 میلیونی گفت: به نظر می‌رسد باید مجلس، کمیسیون‌ها و در راس آن کمیسیون اصل ۹۰ به موضوع احیای مجدد حقوق های نجومی ورود کند.

وی افزود: بعد از اینکه مقام معظم رهبری انتقادات بسیار جدی به پرداخت حقوق های نجومی داشتند مجلس شورای اسلامی هم به این موضوع ورود کرده و دیوان محاسبات هم با اقدام قاطع خود و ارائه گزارش به نمایندگان، بساط حقوق نجومی را جمع کرد اما متاسفانه گویا مجددا حقوق‌های نجومی احیا شده است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه گزارشاتی به کمیسیون اصل 90 رسیده است که در برخی شرکتها دولتی حقوق های نجومی 40 و 50 میلیون تومانی پرداخت می‌شود این در حالی است که این شرکت‌ها در زیر مجموعه سازمان‌های و نهادهای دولتی و وزارتخانه‌ها هستند.

امیرحسنخانی گفت: دریافت حقوق‌های نجومی در شرایطی که اکثریت جامعه با مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند اجحاف در حق ملت بزرگ ایران است.

وی تصریح کرد: اگر سامانه شفافیت حقوق مدیران در کشور به طور کامل راه‌اندازی شود قطعا با نظارت سیستمی می‌توانیم مانع پرداخت حقوق‌های نجومی و خارج از قوانین شویم.

امیرحسنخانی گفت: اگر کسی نمی‌تواند خود را با حقوق‌های قانونی در شرکت‌های دولتی تطبیق دهد دلیلی ندارد که در آن جا بماند ضمن اینکه نباید با پرداخت حقوق‌های نجومی به هر قیمتی که شده یک مدیر را در آن دستگاه نگه داشت.

وی تصریح کرد: اگر مدیر دولتی حقوقی بیشتر می‌خواهد بهتر است از دولت خارج شده و به بخش خصصو برود اما نباید حقوق نجومی از بیت المال برای این افراد داد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: وقتی مجلس شورای اسلامی قاعده و قانون خاصی درباره حقوق مدیران در نظر گرفته که ۷ برابر حداقل حقوق (حداکثر ۳۱ میلیون تومان) است چرا باید برخی مدیران حقوق‌های 40 و 50 میلیونی و حتی بیشتر دریافت کند که گزارشات رسیده به کمیسیون اصل ۹۰ پرداخت این حقوق را تصدیق می‌کند.

وی تاکید کرد: پشت پا زدن به قانون حداقل و حداکثر حقوق‌ها و عدم رعایت قوانین بسیار بد است و دولت باید هرچه سریع‌تر در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

امرحسنخانی با بیان اینکه اولین چیزی که می‌تواند کشور را سرپا نگه دارد تعهد دولت به قوانین و مقررات است تصریح کرد: اگر مدیری نمی‌تواند در شرایط فعلی و بر اساس قانون حداکثر حقوق خود را تطبیق دهد بهتر است به شرکت‌های خصوصی برود و پرداخت حقوق نجومی از خزانه و بیت‌المال به آنها معنا و جایگاهی ندارد.

وی از رسانه‌های خواست پرداخت‌ حقوق‌های نجومی را در راستای شفافیت حداکثری در جامعه رصد و بررسی کرده و آنرا منتشر کنند.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی به هیچ وجه نمی‌پذیرد در دستگاه، سازمان و وزارتخانه‌ای حقوق‌های نجومی وجود داشته باشد و اگر این موضوع را مشاهده کنیم قطعا برخوردهای لازم را برای انجام مسئولیت نظارتی با شخص وزیر انجام خواهیم داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/04/22
حقوق نجومی خیانت به محرومین است و مجلس و دولت و قوه قضایییه باید به فوریت و جدیت پیگیر و انهارا مجازات و برای همیشه با وضع قوانین و اجرای صحیح و نظارت به این فساد و ظلم پایان دهند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
کاش فقط این حقوق ۵۰ میلیون تومانی بود انواع فیش داخلی و کارانه و اضافه کار و سود مشارکت و حق جلسه و رانت زمین و خانه آپارتمان و موافقت اصولی و رانت خصوصی سازی و مناقصات و واردات رانتی و واگذاری امور به پیمانکاران و رانت امضا فروشی ، هزینه ایاب و ذهاب و هزینه مسکن و هزینه موبایل و تلفن و .... اینقدر میتونم براتون بگم که کف از دهنتون بریزد بعد می بینید که چرا مسولین شیفته و عاشق سینه چاک خدمت اند !
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/04/22
شماحقوق نمایندهها پول خوردتونم نیست ازدلالی باندبازی خیانت وطن فروشی پولهاتون درمیارین
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/04/22
کارمندی که نمیتواند با حقوق کم برای دولت کارکند باید برود دلیلی ندارد بماند
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/04/22
اصل ۷ برابری حداقل حقوق خود ناقض عدالت هست ضمن اینکه ۷۰۰ ردیف ذیل حقوق ایجاد میکنند که دریافتی ۷۰برابر حداقل حقوق میشه راه دور زدن قانون در همه جا تعمدا باز گذاشته اند.مبنا باید تغییر کند به حداکثر۲-۳ برابر نه۷ برابر.برای جلوگیری از دور زدن قانون مبنا پرداخت باشد نه پایه حقوق.
پاسخ ها
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
ایکاش بهمان 7 برابر حقوق هم اکتفا کنن بازم ملت راضیند
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/04/22
کسانیکه نمیتوانند با حقوق قانونی کار کنند از بدنه دولت و مجلس وهرنهادی دیگر طرد بشن تا مردم یک نفس راحت بکشند
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1398/04/22
خودت که می گیری حسنخانی
پاسخ ها
علیم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
ایشون نه نه تنها که از مجلس میگیرند از علوم پزشکی هم میگیرند واز همه مهمتر از سهامداران عمده بانک ایران زمین هستند ... # تحریم انتخابات
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/04/22
اخیرا"یکی ازنمایندگان مجلس تهران که عازم یه جلسه بوده با افتخار اعلام کرده فقط یکی ازاملاکش رو به مبلغ ۶/۵میلیاردتومان فروخته ونتیجه گیری کرده حق الجلسه ای که بابت ۳جلسه ۲ساعته دریافت می کنه که ۱۵میلیون تومان هست کمه وبرای اون زیادنیست .مردم زیرخط هستندنمی تونن شکم زن وبچشونو سیر کنندجمع کنین این اوضاع رو خجالت بکشین ،مردم بشما رای دادن مشکلاتشون رو حل کنین نه اینکه جامعه رو فقیرکنین بعدبگین تقصیرغربیهاست،بعدافخرفروشی هم بکنین ...
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/04/22
هر گی باشه نمی پذیره ...چون با ۵۰ میلیون نمیشه تو آمریکا خونه خرید ...
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/04/22
مشکل اینجاست که برخی نمایندگان حس مرادنگی و شرافت خود را از دست داده اند وگرنه کدام انسان با شرافت فقط به فکر منافع خود است .
برجام را در ۱۰دقیقه به رای گذاستند که زمانش کمتر از خیلی چیزهای پیش پاافتاده بود.و مملکت را به فنا دادند.
دولت که کار خودشو میکنه.
مجلس هم دلار بشه ۵۰هزار تومان هم احتمال اعتراض و مصوبه صفر است.
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1398/04/22
هردم ازاین باغ بری میرسد
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1398/04/22
اقای نماینده قانون بنویس حرف کافیست .
یک ماده قانونی لازم است تا حقوق های غیر متعارف را خیانت در امانت اعلام کند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج