توضیحات قاضی کشکولی درباره دادگاه نجفی
۸۸۴۷۶۳
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
۷۶۲۸ 
دادگاه رسیدگی به پروند قتل میترا استاد (همسر دوم محمدعلی نجفی؛ شهردار اسبق تهران) از ساعتی قبل در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی آغاز شده است.

انتخاب: دادگاه رسیدگی به پروند قتل میترا استاد (همسر دوم محمدعلی نجفی؛ شهردار اسبق تهران) از ساعتی قبل در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی آغاز شده است.

در ابتدای این جلسه قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران و نماینده دادستان تهران به قرائت کیفرخواست صادر شده برای متهم پرداخت و در پایان قرائت کیفرخواست، گفت: اینجانب به مانند تمامی پرونده‌های دیگر، طرفین را توصیه به صلح و سازش می‌کنم، در این پرونده بعضا ایراد گرفته شد که پروسه تحقیقات در مدت 4 روز انجام شد.

وی با بیان اینکه پروسه تحقیقات نه در مدت 4 روز بلکه به مدت یک هفته زمان برد، افزود: صدور کیفرخواست درمدت زمان کوتاه، در پرونده‌های دیگری نیز وجود داشته است، به طور مثال در پرونده قتل آقای شیرمحمدعلی، کیفرخواست در مدت 48 ساعت صادر شد.

در ادامه جلسه قاضی محمدی کشکولی با بیان اینکه برخی از مطالب مطرح شده توسط نماینده دادستان، باید در جلسات غیرعلنی مطرح می‌شد، از رسانه‌ها خواست در انتشار مطالبی منافی عفت و اخلاقی مطرح شده در جلسه دادگاه مراعات لازم را انجام دهند.

در ادامه دادگاه قاضی محمدی کشکولی از دو وکیل اولیای دم مقتول خواست در جایگاه حاضر شوند که یکی از وکلای اولیای دم با حضور در جایگاه خواستار حکم قصاص برای متهم شد و عنوان داشت: پس از صحبت‌های سایر نفرات به ایراد سخن می‌پردازد.

در ادامه قاضی محمدی کشکولی از زهرا نجفی (دختر محمدعلی نجفی) به عنوان نخستین افرادی که پس از وقوع جرم، در صحنه جرم حضور داشتند، خواست در جایگاه حاضر شود که زهرا نجفی پس از حضور در جایگاه، گفت: مورخ 7 خرداد 98 آقای آقازاده (راننده پدرم) با دو کیف به منزل ما آمد، داخل کیف نامه‌ای 3 صفحه‌ای بود که در نهایت با همسرم تماس گرفتم و به همراه آقای آقازاده به منزل پدرم در برج دوبرال رفتیم.

وی افزود: در مقابل در خانه، از آقای آقازاده خواستم چند بار زنگ منزل را بزند، او نیز این کار را کرد اما کسی پاسخگو نبود، سپس با کلید در را باز کرده و در مقابل در نیز از آقای آقازاده خواستم خانم استاد و پدرم را صدا بزند، همان لحظه پسر خانم استاد از راه رسید، آقای آقازاده به سمت اتاق خواب و سرویس بهداشتی رفت و همسرم علیرضا نیز به دنبال آقای آقازاده رفت، سپس من به دنبال آنها رفتم که با جسد مقتول مواجه شدیم، شوکه شده بودیم، با دست زدن به بدن خانم استاد، فهمیدم بدن وی سرد است.

در این حین قاضی کشکولی از زهرا نجفی خواست که نحوه اطلاع از موضوع را تشریح کند که زهرا نجفی گفت: حدود ساعت 12 تا 12:30 به منزل پدرم رسیدیم، پسرش نیز همان موقع رسید، به ترتیب آقای آقازاده، همسرم و من با جسد مواجه شدیم، براساس نامه پدرم که نوشته شده بود انا لله و انا الیه راجعون، ترجیح دادم به منزل پدرم بروم، چون می‌ترسیدم او خودش را بکشد.

قاضی کشکولی از زهرا نجفی درباره نحوه دسترسی به نامه پدرش پرسید که زهرا نجفی گفت: آقای آقازاده نامه‌ها را به من رساند، مطلع نبودم که او می‌خواهد کیفی بیاورد، آقای آقازاده هراسان بود که من از وی خواستم همسرم نیز به منزل بیاید و سپس به منزل پدرمان برویم.

وی ادامه داد: من و همسرم با یک خودرو و آقای آقازاده با خودروی دیگری راهی منزل پدرمان شدیم، آقای آقازاده می‌گفت پدرم را شلوارکی خونی دیده و نگران بود که اتفاقی افتاده باشد.

قاضی کشکولی از زهرا نجفی پرسید: از صحنه عکسی گرفته شده که جسد به هم نخورده است اما پس از آن جسد جابه‌جا شده، عکس را چه کسی گرفته که زهرا نجفی گفت، همسرم زمانی که بر بالین خانم استاد رسید متوجه تیرخوردن وی نشده بود که با اورژانس تماس گرفت و اپراتور اورژانس عنوان داشت که وی را روی زمین بخوابانید من نیز عکس گرفتم که نشان دهم خانم استاد در حالت نشسته قرار داشته و ما به خاطر اعلام اورژانس وی را جابه‌جا کردیم.

زهرا نجفی ادامه داد: همسرم در ابتدا متوجه گلوله‌خوردن خانم استاد نشده بود و مطابق حرف‌های اپراتور اورژانس شروع به ماساژ قلبی کرد که من روی سینه خانم استاد نقطه گردی و سوراخی را دیدم که حین ماساژ نیز از آن نقطه خون خارج می‌شد، دیدم دو پوکه افتاده است و متوجه گلوله‌خوردن خانم استاد شدم که به همسرم گفتم ماساژ را ادامه ندهد.

وی ادامه داد:‌غیر از ما کسی جسد را ندید، پسر خانم استاد سعی داشت جسد مادرش را ببیند که همسرم علیرضا تلاش کرد مهیار این صحنه را نبیند و به همسرم گفتم مهیار را بیرون ببرد، مقداری خون داخل وان و کف حمام وجود داشت البته خشک شده بود، زمانی که اوژانس رسید، گفت، این اتفاق 2 تا 3 ساعت قبل روی داده است.

قاضی کشکولی از زهرا نجفی پرسید آیا جسد برهنه بوده که زهرا نجفی با تأیید این مطلب گفت: حوله سفیدی روی جسد قرار داشت.

قاضی کشکولی از زهرا نجفی پرسید در عکس بالش روی جسد قرار دارد که زهرا نجفی گفت بالش روی جسد نبود و روی کف حمام قرار داشت.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی خواست در جایگاه حاضر شوند که علیرضا بدری داماد محمدعلی نجفی متولد 1367 با حضور در جایگاه درباره مشاهدات خود از صحنه قتل گفت: حدود ساعت 10 تا 10:30 روز حادثه سر کار بودم که خانمم تماس گرفت و گفت اتفاق بدی افتاده و از من خواست تا خودم را به منزل برسانم، از سر کار به منزنل رفتم، آقای آقازاده(راننده آقای نجفی) پریشان در منزل ما بود، خانمم گفت بابا نامه‌ای داده و گفته است انالله و اناالیه راجعون، نامه را سریعا تورق کردم، زیاد بود، پاراگراف آخر آقای نجفی عذرخواهی کرده و حلالیت خواسته بود.

وی افزود: همراه با همسرم و آقای آقازاده به منزل آقای نجفی رفتیم حدود ساعت 12 تا 12:15 به آنجا رسیدیم، از آقای آقازاده خواستیم در بزند، گمان می‌کردم دکتر دچار مشکلی شده باشد و برای خانم استاد اتفاقی پیش نیامده باشد.

داماد محمدعلی نجفی ادامه داد: پس از ورود به منزل، آقای آقازاده داخل رفت و با فریاد وی، ما از ماجرا باخبر شدیم، حین ورود ما به منزل، مهیار نیز با پوشه‌ای در دستش داخل خانه شد که فکر کردیم از ساختمان نامه‌ای آورده، من و همسرم او را نمی‌شناختیم که راننده آقای نجفی او را به ما معرفی کرد، مهیار می‌گفت بابا، مادرم را کشته است، او خون کف حمام را دید اما سعی کردم داخل نرود و به مهیار گفتم حالت مادرت خوب است. در نهایت مهیار را به بیرون از خانه بردیم.

علیرضا افزود: ابتدا فکر می‌کردم که خانم استاد خودکشی کرده باشد زیرا سوراخ بسیار کوچکی روی سینه وی وجود داشت، با اورژانس تماس گرفتم و گفتم اینجا پر از خون است، به اپراتور اورژانس گفتم خانم استاد نشسته است که اپراتور اعلام کرد او را بخوابانید طوری که سر او در راستای پایش قرار گیرد، خانم استاد چسبیده به وان بود و بسیار سخت تکان می‌خورد، با کمک زهرا در نهایت او را جابه‌جا کردیم، اپراتور اورژانس می‌گفت ماساژ قلبی را شروع کنم که من حین ماساژ قلبی متوجه شدم از سوراخ ایجاد شده روی سینه خانم استاد خون بیرون می‌آید، در نهایت زهرا متوجه شد که خانم استاد تیرخورده و به من گفت که به کارم ادامه ندهم در نهایت تماس من با اورژانس به پایان رسید و دقایقی بعد یک واحد موتوری و یک واحد خودرویی اورژانس به منزل آمدند.

قاضی کشکولی درباره مشاهدات داماد آقای نجفی از نامه نوشته شده توسط محمدعلی نجفی پرسید که وی گفت: نامه در 3 برگ و 6 صفحه بود، من سریعا را تورق کردم انتهای نامه آقای نجفی حلالیت خواسته بود، نمی‌توانستم تمرکز کنم تا تمام نامه را بخوانم، اورژانس نیز که رسید گفت، جسد دچار جمود شده است.

قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی پرسید داخل منزل آیا به هم ریخته بود که وی پاسخ داد: تمام خانه به هم ریخته بود.

قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی پرسید آیا شما از اختلاف میترا استاد با آقای نجفی اطلاع داشتید، که وی گفت: کم و بیش در جریان بودم، مدت زمانی بود که ارتباط من و همسرم با دکتر قطع شده بود و در یکی، دو بار تماس آقای نجفی با خودم، متوجه اختلاف بین ما و او شدیم.

قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی درباره علت اختلاف پرسید که وی پاسخ داد: یک بار خانم استاد را در نمایش یک فیلم در باغ‌کتاب همراه با آقای نجفی دیدم، خانم استاد مانتوی سرخابی بر تن داشت که به آن مراسم نمی‌خورد. حدود 7 تا 10 روز قبل نیز مجددا خانم نجفی را در برج میلاد دیدم، آنجا کاملا محجبه بود، اختلاف پوشش در دو مراسم برایم سوال شد که از مدیرعامل برج میلاد پرسیدم این شخص کیست که در ردیف‌های اول صندلی‌های سالن برج میلاد نشسته که او پاسخ درستی به من ندارد.

وی ادامه داد: بعدا خانم میترا استاد با من تماس گرفت و صحبت‌هایی کرد که خیلی جالب نبود، او می‌گفت تا تو باشی درباره زن مردم و پوشش وی سوال نکنی، گمان می‌کنم دلیل مشکلش با من این موضوع بود.

قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی درباره علت حضور در دو مراسم برج میلاد و باغ کتاب پرسید که او گفت:‌ دکتر نجفی آن زمان شهردار بود و ما به عنوان میهمان به آن دو برنامه رفته بودیم.

قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی پرسید که تا زمان معرفی نجفی به مراجع انتظامی آیا با وی تماس داشتید که وی پاسخ داد:‌خیر اما نگران سلامتی او بودیم و می‌دانستم وی سابقه خودکشی دارد، حدود ساعت 7 تا 7:30 در منزل مادرخانمم بودیم که آقای نجفی تماس گرفت و گفت، می‌خواهد خودش را با رفتن به پلیس آگاهی شاپور معرفی کند، او گفت حالش خوب است و با شماره شخصی تماس نگرفته بود، بعد ما با آن شماره تماس گرفتیم که راننده پاسخ داد، از او پرسیدیم آقای نجفی را کجا پیاده کردی که گفت، او را مقابل آگاهی شاپور پیاده کردم.

علیرضا، داماد آقای محمدعلی نجفی افزود: در نهایت به مقابل در آگاهی شاپور مراجعه کردیم و از سرباز پرسیدیم آیا آقای نجفی خودش را به آگاهی معرفی کرده که آنها اظهار بی‌اطلاعی کردند، در نهایت از کانالهای تلگرامی دیدیم که آقای نجفی خودش را به پلیس معرفی کرده است.

قاضی کشکولی از داماد محمدعلی نجفی پرسید که چه کسی در این تماس با آقای نجفی صحبت کرد که وی پاسخ داد: همسرم زهرا تلفن را برداشت و با گذاشتن صدا بر روی بلندگو، ما نیز متوجه ماجرا شدیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/04/22
نجفی خیلی انسان شریفی بوده که این قدر صبوری کرده هر زنی خدا نکرده اهل خیانت باشه ،مهدورالدمه و خونش هدره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
همچین آدم شریفی دامادت بشه انشالله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
بیخود حرف نزن نجفی هم یکی مثل اون وتو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
مرد خائنو باید ریز ریز کرد.جلو رفتی عقب نمونی؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
معنی شرافتم فهمیدیم .اف
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/04/22
سایقه خودکشی داشت؟اینم از زرنگی وکیل که به خانواده نجفی آموزش داده است خلاصه راه برای جنون سازی بازشده
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/04/22
واقعا حیف حیف از آقای نجفی که به دام زنی مثل میترا استاد بیفته. اومدی پا گزاشتی وسط زندگی آدم متاهل که برا خودت آشیانه بسازی؟خوبم آشیانه ساختی ارواح عمت. انشاالله نجفی آزاد بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
وقتی تو دام همچین زنی افتاده و اخر عمری بندو اب داده یعنی تصورت ازش اشتباه بوده و اصلا هم حیف نیست
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/04/22
اقای نجفی امیدوارم بتونی ازاین دادگاه پیروزبیرون بیایی وباقی عمرت رودرکنارهمسراولت که تاحالا پات وایساده به آرامی زندگی کنی
پاسخ ها
هالو
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
کاربزبدون نام۱۴:۸لعنت به پوارو که حقتوخورده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
یعنی طرف قتل کنه بعد دربیاد بیرون و زندگی کنه؟ اصلاحطلبهای وقیح زن ستیز نفرت انگیز
United Arab Emirates
17:43 - 1398/04/22
چراکشتیش میگفتی برو ...
قانون بازنه حتی اگرزنای محسنه کنه مهریش سرجاشه هرچنداعدام بشه واقعاما کجاییم؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
همونطوری که چک میدی باید پرداختش کنی و هیچ راهی برای فرار نیست مهر هم هر چی امضا کردی باید بدی.شهوت مردانه رو کنترل کنید تا به مخمصه نیافتید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
بدون نام ۳۲۵خداکنه سرپدر،برادریابچت بیادکه بفهمی پول زوردادن حقه یاناحق
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اتفاقا من همیشه به برادرهام میگم اگه خواستید ازدواج کنید مواظب باشید مهریه به اندازه وسعتون بدین.تقصیر نفهمی ها و هوسرانیهای مردهای دیگه هم متوجه خودشونه
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1398/04/22
به داد بدبختی وفقر مردم برسید مردم را مشغول نکنید هرکی هرکارکرده قانون خودش میدونه چکارکته
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1398/04/22
آدم بلهوس متمول که فکر زندگی نیست فکر عیاشی و کلاهبرداری واخرش هم جنون ،خدا جای حق نشسته
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1398/04/22
نجفی اگر ب خانم میترا شک داشت باید اورا طلاق میداد کار اشتباهی کرده
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1398/04/23
نمیشه از چیزی که اطلاع دقیق نداریم قضاوت کنیم و اون مرحوم حضور ندارد که از حقی دفاع کند پس حداقل پشت سر فوت شده حرف نزنیم اخلاقی تر است هرچن پشت سر ا م زندا هم اخددقی نیست حرف بزنیم و قضاوت کنیم قانون ی پیگیر ی بشه بهتره
United Arab Emirates
04:32 - 1398/04/23
انشالله اقای نجف به سزای اعمالش برسه وقصاص شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج