نزاع، ۲۵هزار نفر را به پزشکی قانونی کشاند
۸۸۴۸۲۵
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
۱۱۳۹۱ 
اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه امسال ۲۵ هزار و ۷۴۹ نفر به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند.

خبرآنلاین: اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان خردادماه امسال ۲۵ هزار و ۷۴۹ نفر به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند.

در سه ماه نخست امسال ۲۵ هزار و ۷۴۹ نفر به دلیل آسیب های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند که این شمار مراجعه کننده در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ که تعداد مراجعان به دلیل نزاع به مراکز پزشکی قانونی ۲۵ هزار ۳۲۷ نفر اعلام شده بود، ۲ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش از کل مراجعان به دلیل آسیب های ناشی از نزاع در فصل بهار سال جاری ۱۶ هزار و ۳۹۰ نفر مرد و ۹ هزار و ۳۵۹ نفرزن بودند.

توصیه پزشکی قانونی به مراجعان نزاع

پزشکی قانونی استان تهران به مراجعه کنندگان نزاع به مراکز پزشکی قانونی توصیه کرده است: ظاهر خون آلود تاثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است.

بنابر این معاینه دقیق تر ضایعات، نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.

در ادامه این توصیه ها آمده است: دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است.

برای صدور نظریه کارشناسی درخصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

پزشکی قانونی استان تهران همچنین تاکید کرده است: در مواردی برای بررسی دقیق تر جراحات و یا عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره یا تصویربرداری و یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم و این امر برای حفظ حقوق مراجعه کنندگان و اظهار نظر دقیق در خصوص صدمات است، بنابر این صبر و شکیبایی بیشتر مراجعان را می طلبد.

در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند و سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1398/04/22
مسئولین خوب آگاهند که علت بیشر این نزاع ها ریشه ومشکلات اقتصادی دارند حال چرا نمی خواهند کاری انجام دهند شاید هم نمی توانند .
پاسخ ها
علی
United Arab Emirates
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
یعنی هر کی مشکل اقتصادی داره پاچه مردم را میگیره
برادر دست بردار
این دعواها مال شیکم سیر هاست
وگرنه آدم گرسنه دنبال یه لقمه نون برای خانوادشه
کجا وقت دعوا دارا؟!!!
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1398/04/22
اربس که داخل کشورما گرانی مشکلت زیاد است
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1398/04/23
والا من که مشکلات اقتصادی انقد افسردم کرده ک دیگه هرکی بیاد برا دعوا میگم داداش هرچی دوس داری بزن منو وبرو اینا کلا خوی حیوانی دارن البته حیوان درنده وگرنه ک انسان صاحب عقل وشعوره و نهایت با صحبت مشکلشو حل میکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج