گنجی: آقای خاتمی! چرا موسوی اعلام پیروزی کرد؟
۸۸۴۹۹۹
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
۵۰۸۶ 
در پی نامه محمدرضا خاتمی به مدیرمسئول روزنامه جوان، درباره انتخابات سال ۸۸، گنجی به نامه وی پاسخ داد.

روزنامه جوان نوشت: در پی نامه محمدرضا خاتمی به مدیرمسئول روزنامه جوان، درباره انتخابات سال ۸۸، گنجی به نامه وی پاسخ داد.

در این نامه از خاتمی پرسیده شده: «بر اساس رای کدام صندوق موسوی در شامگاه ۲۲ خرداد اعلام پیروزی کرد؟، چرا تقلب را هشت ماه قبل از انتخابات طرح و برای آن برنامه‌ریزی کردید؟.

در بخشی از این نامه خطاب محمدرضا خاتمی آمده است:

* آیا درخواست موسوی از مردم برای جشن پیروزی در شامگاه میلاد حضرت زهرا بر اساس شمارش آرا یا اسنادی که شما به دادگاه ارائه کردید، انجام شده است؟

* موسوی در شامگاه ۲۲ خرداد اعلام پیروزی و اعلام موعد جشن را بر اساس همین اسناد تقلب شما اعلام کردند؟ رأی کدام صندوق شمارش شده بود؟ تقوای جمعی جریان شما یک بار از وی پرسید شما چطور «برنده قطعی انتخابات با فاصله بسیار» شدید؟ آیا این اعلام بر اساس طراحی هشت ماه پیش نبود؟

* جناب خاتمی، شما اگر نگاه اعتقادی به راه امام ندارید – که تردید ندارم ندارید – لااقل به سبب انتساب‌های ژنتیک از ایشان نان خوردهاید. لطفاً بفرمایید شعار‌ها علیه آرمان‌های امام در خیابان‌های تهران نظیر مرگ بر اصل ولایت فقیه، مرگ بر جمهوری اسلامی و نه غزه نه لبنان به خاطر تقلب در انتخابات بود؟ و چرا وقتی رهبری شما را جدا کرده و گفتند «بگویید این‌ها با ما نیستند ما حرف دیگری داریم» حاضر نشدید چنین کنید؟ حال چطور میتوانید سوءظن حاکمیت به خود را با هل دادن نهاد‌های قانونی نظام ذیل جناح مقابل توجیه نمایید؟

* به فرض اینکه هیچ حجت و سندی از شما‌ها مبنی بر طراحی تقلب از هشت ماه قبل از انتخابات وجود نداشت و صرفاً از ۲۳ خرداد به میدان تقلب آمده بودید، میشد نگاه شما را سوءظن دانست که حاکمیت موظف بود برطرف نماید. اما شما متهم به «طراحی تقلب» هستید و گوش‌های از آن را تقدیم کردم. همان طرحی که ابطحی رمز آوردن مردم به خیابان‌ها بعد از ۲۳ خرداد دانست؛ بنابراین اگر خیر نظام و پایان سوءظن به خود را میخواهید باید سه کار را شجاعانه به انجام برسانید.

* همانطور که چند نفر از سران اصلاحات در عیان و نهان بر عدم تقلب تأکید کردند، شما نیز آن را رسمیت ببخشید که البته شجاعت لازم است و معتقدم اگر اپوزیسیون و غرب از این اقدام عبوس نمیشدند حتماً سیدمحمد خاتمی این کار را انجام میداد.

* اسنادی ارائه کنید که چرا تقلب را هشت ماه قبل از انتخابات طرح و برای آن برنامه ریزی کردید. کمیته صیانت تشکیل دادید، اعلام پیروزی کردید و هشتماه کشور را به سمتی بردید که دشمنان به ذوق آمدند و به حمایت برخاستند. تجمعات سازمانیافت‌های که پیشنهاد گلدکوئیستی بودن آن را میردامادی داد و موسوی بیست و یکم خرداد میگوید: «پیام من به آنان رسیده است» برای چه بود؟ ما رسالت خود میدانیم با این سؤالات زندگی کنیم و هر روز آنان را پرسش نماییم. ما منتظر پاسخ هستیم و رها نخواهیم کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/04/23
استاد معزز گنجی
با این ریز بینی و صراحت لهجه
خواهش مندیم
نظرات خود را در رابطه با دولت جناب محمود احمدی نژاد رو هم بیان کنید
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/04/23
سیدمحمدخاتمی یک ملت است درودبرخاتمی مرد شجاع
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1398/04/23
گنجی یاد اون کنفرانس در المان خودش هم باشد که چه خرابی بار اورد

الان برای ما شده الهام چرخنده

اول خودت را پاک کن بعد دیگران را خراب کن
پاسخ ها
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
جناب این گنجی، آن گنجی نیست او خارج از کشور است و ایشان داخل کشور و اصولگرا تشریف دارند.
United States
10:23 - 1398/04/23
جناب گنجی چرامیسوزی؟
آب بریز...... به قول دکترمحمود
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/04/23
گنجی به صراحت کا ر خرابیهای دولت احمدی نزاد را هم بگو اگر مرد میدانی
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1398/04/23
دوره اول احمدی نژاد بهترین دوره بود ، دلیلی نداشت تقلب بشه و موسوی رأی بیاره ؟!!؟؟؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1398/04/24
آشوب و خودتون بپا کردید
آتش و تو مناظره اون بگم بگم گفتن های احمدی نژاد شعله ور کرد !!!
حسابتون با کرام الکاتبین !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج