وجود فساد ۵۰هزار میلیاردی در نظام پزشکی
۸۸۵۰۹۱
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
۵۷۴۳ 
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت در جلسه امروز این فراکسیون گفت: طبق توضیحات وزیر بهداشت در نظام پزشکی فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی وجود داشته است. ما نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی کجا و چطور هزینه شده است. با وجود این وزارت بهداشت با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیفتد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت در جلسه امروز این فراکسیون گفت: طبق توضیحات وزیر بهداشت در نظام پزشکی فساد ۵۰ هزار میلیارد تومانی وجود داشته است. ما نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی کجا و چطور هزینه شده است. با وجود این وزارت بهداشت با همه توان در مقابل مافیا و فساد ایستاده و اجازه نمی‌دهد بیت‌المال به دست این افراد بیفتد.

 سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار کرد: این جلسه با حضور وزیر بهداشت برگزار شد که در ابتدای آن اعضای فراکسیون بر لزوم توزیع عادلانه امکانات بهداشت و درمان، توجه به مدیریت‌های استانی و شهرستانی علوم پزشکی و انتصاب مدیران خدمتگزار ضرورت مبارزه با مفاسد اقتصادی در حوزه‌ی دارو تاکید کرده و در عین حال از اقدامات انجام شده برای مقابله با مافیای دارو قدردانی کرده و خواستار ادامه راه شدند.

به گفته‌ی وی، تاکید بر تأمین داروهای مورد نیاز بیماران به ویژه بیماران خاص، نجات جان آنها، توجه به دانشگاه‌های علوم پزشکی بر استان‌ها به عنوان متولی علوم پزشکی، نصب کارتخوان در مطب پزشکان و شفاف سازی درآمد آنها، ضرورت تأمین تجهیزات و امانات بیمارستان‌ها به ویژه سی تی اسکن و سونوگرافی، مبارزه با نظام بروکراسی حاکم بر حوزه بهداشت و درمان، ساخت بیمارستان‌های جدید و تکمیل بیمارستان‌های نیمه کاره و جلوگیری از سیاست بازی و برخوردهای سیاسی با مسائل پزشکی از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی به نقل از وزیر بهداشت در این جلسه گفت: وزارت بهداشت را با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته‌ام. فساد در حوزه به طور زجرآوری حاکم بود به طوری که در سال ۹۷ سیاست گذاری واردات دارو صنعت تولید داروی داخلی را نابود کرد. به هم ریختگی در وزارت بهداشت به گونه‌ای بود که بعد از انقلاب دستگاهی به این آشفتگی ندیده بودم.

وی به نقل از وزیر افزود: وزارت بهداشت را با ۱۷ ماه بدهی به تأمین اجتماعی تحویل گرفتم. ۵ سال پرونده الکترونیک سلامت روی زمین مانده بود که ما طی سه ماه وضعیت پرداخت بدهی‌ها را تعیین تکلیف کرده‌ایم و روند افتتاح پرونده‌های الکترونیک را آغاز کردیم.

وی افزود: وزیر بهداشت در این جلسه اشاره داشت که امروز همه مردم پرونده الکترونیکی با کد ملی دارند که این باعث کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌های بهداشت و درمان شده است.

نقوی حسینی گفت: همچنین در موضوع سیل اخیر هم اشاره داشت در طول مدت این حتی یک بیماری اپیدمی نداشتیم که این افتخار حوزه بهداشت و درمان است.

نقوی حسینی افزود: یکی دیگر از موضوعات مورد اشاره آقای نمکی این بود که وزارت بهداشت و درمان را با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است، ولی با این وجود اقدامات مهمی را رقم زد. ما برنامه ملی کنترل فشار خون را اجرا کردیم که فشار خون ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مشخص شد که باید تحت درمان قرار گیرند.

نقوی حسینی اضافه کرد: آقای نمکی تاکید کرد: مبارزه با فساد از دستورات اصلی وزارت بهداشت است. ۵۰ هزار میلیارد تومان فساد در نظام پزشکی رخ داده که ما نمی‌دانیم یک میلیارد دلار تجهیزات پزشکی را کجا و چطور هزینه کردند. همچنین ۸۰ میلیارد تومان هزینه‌ی رسانه‌ای علیه وزارت بهداشت شده است. این مافیای فساد قدرتمند است که وزارت بهداشت با همه توان در مقابل مافیا و ستاد ایستاده و مبارزه می‌کنند و و اجازه نمی‌دهد بیت المال به دست این افراد بیفتد.

نقوی حسینی همچنین اظهار کرد: وزیر بهداشت همچنین اشاره‌ای داشت که توجه ویژه‌ای به استان سیستان و بلوچستان داشتند و تجهیز بیمارستان‌های این استان در دستور کار قرار گرفته است. این وزارت خانه به دنبال توسعه خانه بهداشت است. ما در ادامه راه هستیم و به هیچ عنوان قطار بهداشت و درمان را به لوکوموتیو سیاست نخواهیم بست. ما عادلانه درباره‌ی همه مردم، استان‌ها و شهرستان‌ها با هر گرایش و جناحی رفتار می‌کنیم. جابجایی و تغییرات صورت گرفته هم تخصصی و در راستای بهبود شرایط خدمت به مردم بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/04/23
اینو بگیم سلطان چی. سلطان دارو و درمان؟
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
سلطان تزریقات
یا سلطان شیاف
سلطان کپسولی
خدا را شکر عنوان کم میا ریم
بهتر است یک سازمان و نهاد برای عناوین فساد دایر شود
AAAAAAAASS
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
شما فکر میکنید چرا همه دوست دارند دکتر یا مسعول شوند
در این دو حالت راحت تر به خزانه بی حساب و کتاب روحانی میایند و زود تر میتوانند به همه چیز برسند.
AAAAAAAASS
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
به سانسور چی آماده باش دادن
گفتن صحبتی بر خلاف دولت نشر پیدا کند افزایش حقوق تو قطع خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/04/23
مافیای دارو فقط سری بزنید بیمارستان های تامین اجتماعی که چقدر مردم تویی صف صندوق ایستادند برای پرداخت پول دارو حتی برای قطره استریل چشمی ساده
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/04/23
پولدارترین وزارت بهداشته
فاسد ترین وزارت و دزدترین وزارتم بهداشته
ن ک ب سلامت مردم ربط داره هیشکی نمیاد بگه ایت همه پول کجا میره و کیا میخورن
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/04/23
عین این فساد هم در نظام مهندسی هم وجود دارد
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/04/23
بابا من سه هفته قبل برای مادربزرگم یه چسب دندان خریدم ۳۵ هزارتومن دیروز رفتم دوباره بخرم اولش که اکثر داروخانه های اهواز نداشتن بعد که از یک دکتر داروخانه سوال کردم گفت همه دارن ولی منتظرهستن گران بشه ,,بعد یه جا فقط پیدا کردم خدا شاهده ۹۲ هزارتومان خریدم ..فقط بگین گردنه به کجا میگن سرگردنه دقیقا داروخانه بود که مردم به اجبار خرید میکنند مسولین محترم یه نگاهی هم به اهواز کنید بخدا ما محروم هستیم
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1398/04/23
تکدیب شد 50هزار میلیارد نبوده500 هزار میلیارد بوده حسن کلید ساز از کار آمدی دولت حرف میزنه با چه رو و وقاحتی
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/04/23
موشک داریم امنیت هم داریم آمریکا هم هیچ غلطی نمیتونه بکنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج