اروپا تمایلی به بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران ندارد
۸۸۵۱۷۸
۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
۲۳۷۹ 
دیپلمات‌های غربی حاضر در سازمان ملل اعلام کرده‌اند کشورهای اروپایی امضاکننده برجام به دنبال بازگرداندن سریع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران نیستند.

خبرگزاری مهر: دیپلمات‌های غربی حاضر در سازمان ملل اعلام کرده‌اند کشورهای اروپایی امضاکننده برجام به دنبال بازگرداندن سریع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران نیستند.

«دانیل تانبوام» رئیس واحد تحریم‌های مالی در پرایس واتر هاوس کوپرز (شرکت چندملیتی خدمات حرفه‌ای انگلیسی که در زمینه ارائه خدمات مشاوره مدیریت، مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری، مشاوره حقوقی و مالیاتی، بیم سنجی، خدمات حسابداری و حسابرسی فعالیت می‌کند) در خصوص امکان مطرح شدن و به کار انداختن «مکانیسم ماشه» و متعاقب آن بازگرداندن سریع تحریم‌های ایران گفت: پروسه مطرح شدن این موضوع بیش از دو ماه طول می کشد و موضع آمریکا در این رابطه برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران ممکن است به این دلیل که واشنگتن دیگر عضو برجام نیست و در کمیسیون مشترک آن نیز حضور ندارد، به حاشیه رانده شده یا کم‌اهمیت تلقی شود.

این کارشناس بین‌المللی در ادامه گفت: آنها (اروپایی‌ها) از این موضوع حمایت نمی‌کنند.

یک دیپلمات غربی حاضر در سازمان ملل نیز در این رابطه گفت: آمریکا هم اکنون در حال رایزنی با فرانسه و انگلیس برای بازگرداندن تحریم‌های ایران است اما اروپایی‌ها به واشنگتن اعلام کرده‌اند که آنها هم اکنون به‌دنبال چنین امری نیستند اما از تهدیدهای آمریکا به عنوان ابزاری برای فشار بر ایران استفاده می‌کنند.

یک دیپلمات اروپایی دیگر که کشورش از برجام حمایت می‌کند نیز در این رابطه گفت: تصمیم گیری برای بازگرداندن سریع تحریم‌های ایران بطور خودکار نخواهد بود اما پیش بینی می شود که اگر ایران رفتار خود را تغییر ندهد حمایت از بازگشت تحریم ها افزایش بیابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1398/04/23
تحریمها را برگردانده اند دیگر نیازی به تمایل نیست
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1398/04/23
تحریمها را برگردانده اند دیگر نیازی به تمایل نیست
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1398/04/23
تحریم؟!شمااروپایی هاخریدنفت ایران واموربانکی باایران را تسهیل وآزادکنید
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1398/04/24
اروپا ییها شما از حیوانات هم پست ترید دروغ گوهای دغل....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج