نماینده تبریز: سندی درباره اهدای آپارتمان ندارم
۸۸۵۴۰۳
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
۴۷۷۹ 
ماجرای اعطای آپارتمان به نمایندگان در ازای انصراف از استیضاح وزیران از اساس «دروغ» است؛ این را دولتی‌ها نمی‌گویند، نماینده‌ای می‌گوید که از مخالفان دولت است و گفته شده بود اسناد اصلی این ماجرا در اختیار اوست.

ایران نوشت: ماجرای اعطای آپارتمان به نمایندگان در ازای انصراف از استیضاح وزیران از اساس «دروغ» است؛ این را دولتی‌ها نمی‌گویند، نماینده‌ای می‌گوید که از مخالفان دولت است و گفته شده بود اسناد اصلی این ماجرا در اختیار اوست.

موضوع آپارتمان‌های جنجالی را هفته قبل ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با «فارس» مطرح کرد. او گفته بود که «در استیضاح وزیران لیستی در مجلس داریم که آپارتمان‌هایی برای عدم استیضاح آن وزیر به نمایندگان داده شده یعنی به نمایندگانی آپارتمان داده شده که استیضاح از وزیر را منتفی کردند که این لیست به شورای نگهبان هم داده شده است.» ادعای او درباره ارسال اسناد به شورای نگهبان دو بار توسط سخنگوی این شورا تکذیب شد و کدخدایی گفت که اطلاعی از این موضوع ندارد.

سؤال اصلی این بود که چه کسانی از کدام وزارتخانه‌ها این آپارتمان‌ها را دریافت کرده‌اند و اسناد اثبات این ادعاها کجاست؟ ابوالفضل ابوترابی در مصاحبه‌ای که روز چهارشنبه هفته قبل با «ایران» داشت ادعای جدیدی مطرح کرد مبنی بر اینکه اسناد این تخلف و فساد موجود هستند اما در اختیار نماینده دیگری قرار دارند؛ محمد اسماعیل سعیدی نماینده تبریز.

او هم مانند ابوترابی از جمله نمایندگان مخالف دولت در مجلس محسوب می‌شود. ابوترابی در آن گفت‌وگو هیچ سند، مدرک و حتی نشان دقیقی از وقوع این فساد ارائه نکرد و گفت همه چیز توسط نماینده تبریز در حال پیگیری است و او هم این موضوع را از محمد اسماعیل سعیدی شنیده است. بر اساس ادعای آن روز ابوترابی، سعیدی در این تعطیلات مجلس پیگیر کار اسناد این موضوع در نهادهای ذی ربط بوده.

دیروز سعیدی در حاشیه جلسه علنی مجلس در همین مورد با «ایران» به گفت‌وگو پرداخت .

جناب آقای سعیدی، درباره بحث آپارتمان‌هایی که گفته می‌شود برای انصراف از استیضاح توسط برخی وزیران به نمایندگان داده شده، آقای ابوترابی می‌گویند اسناد این موضوع دست شماست و شما در حال پیگیری هستید. درباره این توضیح می‌دهید؟

من به خود آقای ابوترابی هم گفتم که این مصاحبه را نبایستی انجام می‌داد. یعنی مطالبی را که ایشان گفته‌اند به نظرم بایستی این مصاحبه را انجام نمی‌دادند و این مطالب را اظهار نمی‌کردند. ما که هیچ سندی نداریم.

آقای ابوترابی گفته‌اند که اسناد دست شماست.

من به ایشان گفته‌ام که هیچ سندی دست ما نیست.

خب از کجا این موضوع را آورده بودند؟ شما اصلاً هیچ اطلاعی از این مسأله به ایشان نداده بودید؟

نه اصلاً. ایشان روی یکسری موضوعاتی که توی ذهنشان بوده صحبت کردند و باید پاسخگو هم باشند. ادعای ایشان صحت ندارد. این موضوع از بیخ منتفی است.

یعنی اصلاً چیزی بوده که اکنون منتفی باشد یا نه؟

ببینید اینکه چیزی بوده یا نه اینگونه است که در مواقع استیضاح گزارش‌های مختلفی می‌رسد. اینکه آیا اینها صحت دارند یا ندارند، سندیت دارد یا ندارد موضوعاتی است که باید بررسی شوند و ما تشخیص دهیم. این‌طور نیست که هر خبری را که از هر جایی شنیدیم بدون بررسی، رسانه‌ای کنیم.

یعنی پس فقط یکسری اخبار بوده و سندی نبود؟

بله، فقط خبر و شایعه بوده نه چیزی بیشتر.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1398/04/24
اگه به اين تابلوى خونه مي گرفتن که ديگه تمام بود!!!
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1398/04/24
ان شاءالله بعدا مثل اون نماینده تبریز که وزیر شد و دخترش تو لواسان ویلای غیرمجاز ساخت که هنوزم تخریب نشده نباشی( نعمت زاده)
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1398/04/24
چیزی که عیان است
چه حاجت به بیان است
وقتی ساختمان سر جای خود است نماینده برای دریافت آن مباینه بین دو طرف نمینویسد
مگه خبر نداری نمایندگان خیلی زبل شدن.
-
09:53 - 1398/04/24
عجب داستانهایی می شنویم!! عجب بخور بخوری لعنت برخائنین
به میهن عزیزمان
-
09:55 - 1398/04/24
لعنت برخائنین به مملکت عزیزمان
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/04/24
آیا دستگاه قضایی در این مورد وظیفه ای دارد؟
پاسخ ها
AAAAAAAASS
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
نوچ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج