جمع‌آوری امضا در مجلس درباره حکم پرونده خاتمی
۸۸۵۵۱۰
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
۵۵۴۳ 
علی مطهری از جمع‌آوری امضا از سوی تعدادی از نمایندگان برای ارسال نامه به وزیر دادگستری خبر داد و گفت: برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده خاتمی در حال جمع آوری امضا برای نامه ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. اگر بنا بود که ادعای متهم بررسی نشود و دادگاه صرفاً به نظر شورای نگهبان استناد کند، به چه علتی دادگاه تشکیل شد؟

خبرگزاری ایرنا: علی مطهری از جمع‌آوری امضا از سوی تعدادی از نمایندگان برای ارسال نامه به وزیر دادگستری خبر داد و گفت: برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده خاتمی در حال جمع آوری امضا برای نامه ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. اگر بنا بود که ادعای متهم بررسی نشود و دادگاه صرفاً به نظر شورای نگهبان استناد کند، به چه علتی دادگاه تشکیل شد؟

«علی مطهری» نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار دفاعیات محمدرضا خاتمی در فضای مجازی گفت: دادگاه می‌گوید ملاک ما نظر شورای‌نگهبان است و تنها راه تغییر این دیدگاه دادگاه تجدیدنظر است.

وی درباره نقشی که مجلس می‌تواند در این مسئله ایفا کند، تصریح کرد: در مجلس برخی نمایندگان درباره نحوه رسیدگی به پرونده آقای خاتمی در حال جمع آوری امضا برای نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری هستند. صحبت ما این است که اگر بنا بود که ادعای ایشان بررسی نشود و دادگاه صرفاً به نظر شورای‌نگهبان استناد کند، به چه علت دادگاه تشکیل شد؟

عضو فراکسیون امید پیشنهاد کرد: بهتر است به جای تشکیل دادگاه حکم کلی مشخص کنند تا هر فردی قائل به تقلب در انتخابات سال ۸۸ شد، به دو سال زندان محکوم است، چرا که در عمل این نحوه برگزاری دادگاه این پیام را به جامعه منتقل کرده است.

محمدرضا خاتمی از چهره‌های شاخص جریان اصلاح‌طلبی، پاییز سال گذشته از تخلف گسترده‌ای خبر داد که در جریان انتخابات بحث‌برانگیز خرداد ۱۳۸۸ صورت گرفته بود. وی منبع خود را «منابع مطلع» جناح اصول‌گرا معرفی کرد و مدعی شد؛ «در جریان شمارش آرا، حدود هشت میلیون رای به نفع محمود احمدی‌نژاد به صندوق‌ها اضافه شد». بر همین اساس با شکایت برخی نهادهای امنیتی، وی به دادگاه فراخوانده شد و در نهایت در دادگاه بدوی به دو سال زندان محکوم گردید. خاتمی پس از اعلام حکم دادگاه، متن دفاعیات خود را منتشر کرد.

همچنین عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، نیز در واکنش به انتشار این دفاعیات گفت: ضرورتی وجود ندارد تا امثال من بخواهند در این باره شهادت بدهند، زیرا ۱۰ سال پیش شهادت‌ها را داده‌ایم و مدعی باید مدارک متقن و محکمه پسند داشته باشد و صرف بیان ادعا کافی نیست و این ادعا، مضحک و کذب است و ارزش پاسخگویی ندارد و به همین علت شکایت و تعقیب هم نکردیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1398/04/24
از این به بعد آی مطهری بیشتر تقلا خواهید کرد ، دوران بزن در رو تمام شد، باید پاسخ گو باشی
پاسخ ها
احمد
United States
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ما بد بختها چه نماینذگانی داریم بجای که در فکر بد بختیهای ما باشند در قکر حصر و فتنه 88 هستند وامضا برای کسی که تهمت زده هستند خدایا خودت به داد ما برس که اینها اصلا نمیدانند فقر یعنی چهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
امیر هوشنگ توو های
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
اقای مطهری فکر کردیم داری امضا جمع میکنی برا اشد مجازات مفسدین اقتصادی که خون مردم رو میمکند مثل زالو ۰ اما متاسفانه منافع باندی و حزبی باید وقت نمایندگان مجلس را هدر بده ۰ معلومه که دغدغه هفتاد مزلیون ایرانی اهمیت کمتری برا شما دارد
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1398/04/24
کاش نسبت به وضعیت بحرانی مردم و کشور اینطور فعال بودی ، نه به پدر خدابیامرزد نه به شما آقای مطهری
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/04/24
واقعا بدبخت ها فکر مردم باشید نه فکر آقازادها
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/04/24
نتیجه ندارد چون اگر تایید کنند خیلی چیزها نقض میشود
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/04/24
این نمایندهای نا محترم چرا یک بارهم امضای جهت معشیت مردم نمگیرند
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/04/24
دست از حزب و حزب بازی و کلک بردارین از این شارلاتان بازیها هم در نیار فقط تو حاشیه ای آقا مطهری چه خیری برای مردم داشتی سنگ هم پیالتو به سینه میکوبی خودت میگی ادعا پس سندچی کسی که ادعا میکنه باید سند ارائه بده نه حرف مفت بزنه خدایا از شر این منافقای ریاکار به تو پناه میبرم آمین
پاسخ ها
کتابی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
جانا که سخن از دل ما گفتی
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1398/04/24
اقای مطهری خجالت بکش پدرمردم رادراوردیددنبال چی میگردی؟یه فکری بحال گرونی بکنید
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/04/24
بدبخت مردمی که شما را فرستاده اند مجلس تا برای منافع مردم کار کنید
حالا که آنجا هستید آتش بیار دعواهای کهنه ای هستید که جز منافع گروه و باند خودتان را تأمین نمی کند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج