حکیمی‌پور: نباید پشت روحانی را خالی کنیم
۸۸۶۸۶۵
۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
۲۵۸۲ 
احمد حکیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح‌طلب باور دارد که در مقطع کنونی هیچ اظهارنظری نمی‌تواند دلیل بر موضع رسمی جریان اصلاحات باشد. او درباره این موضع به «نامه‌نیوز» گفت: «برای به دست‌آوردن یک سیاست جامع انتخاباتی باید منتظر ماند و دید که مجموعه احزاب اصلاح‌طلب به چه جمع‌بندی مشخصی می‌رسند.

نامه نیوز: احمد حکیمی‌پور، فعال سیاسی اصلاح‌طلب باور دارد که در مقطع کنونی هیچ اظهارنظری نمی‌تواند دلیل بر موضع رسمی جریان اصلاحات باشد. او درباره این موضع به «نامه‌نیوز» گفت: «برای به دست‌آوردن یک سیاست جامع انتخاباتی باید منتظر ماند و دید که مجموعه احزاب اصلاح‌طلب به چه جمع‌بندی مشخصی می‌رسند.

تصور می‌کنم ترکیب اصلاح‌طلبان در مجلس در تابستان سال جاری معین شود و بعد از انتخابات مجلس و ترکیبی که روی کار خواهد آمد می‌توان درباره انتخابات ریاست‌جمهوری سال1400 تصمیم‌گیری کرد. البته این نکته را فراموش نکنیم که در عرصه سیاست هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد اما راهبردی که اصلاح‌طلبان برای مجلس مشخص می‌کنند احتمالا در تابستان تعیین شود.

برخی از اصلاح‌طلبان از چندی پیش به اظهارنظرهای شخصی می‌پردازند مانند آنکه شروطی برای انتخابات می‌گذارند یا از ائتلاف یا عدم ائتلاف سخن می‌گویند که چنین مواضعی سراسر شخصی است و ارتباطی به موضع کلی جریان اصلاحات ندارد و نباید آنها ملاک سیاست‌گذاری‌های اصلاحات دانست».

این فعال سیاسی درباره درستی یا نادرستی ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس و ریاست‌جمهوری اظهار کرد: «بدنه اصلاح‌طلبی بر حفظ هویت خود تأکید دارد و شاید بهتر باشد که چه در عرصه مجلس و چه در عرصه ریاست‌جمهوری با نامزدهای اصلاح‌طلب وارد میدان شد؛ به‌خصوص با تجربه‌ای که در این دوره مجلس حاصل شد، عدم ائتلاف بیشتر موضوعیت دارد؛ هرچند باید در شرایط زمانی و سیاسی و ملاحظاتی از این جنس هم در نظر گرفته شود اما به طور کلی اگر اصلاح‌طلبان بتوانند با پرچم اصلاحات وارد کارزار انتخابات شوند، باعث حفظ هویت سیاسی خود می‌شوند».

او در پاسخ به این پرسش که رویکرد اصلاح‌طلبان در مواجه با دولت در مدت‌زمان باقی مانده تا سال1400 چه خواهد بود، گفت: «نباید یک سویه به دولت حمله‌ور شد زیرا واقعیت این است که تنها مقصر مشکلات کنونی کشور، دولت نیست. دولت تمام تلاش خود را معطوف کرده است تا از بحران‌های فعلی عبور کند و انتقاد مخرب قدری از وجه انصاف دور است. مؤلفه‌های بسیاری دست‌به‌دست دادند تا در تمام حوزه‌ها نابسامانی‌های متعددی ایجاد شود. اگر دولت یکی از این مؤلفه‌هاست قطعا قوای دیگر هم در نقایص امروز بی‌تأثیر نبوده‌اند.

در حقیقت مشکلات کنونی به کل سیاست عمومی بازمی‌گردد و نباید تمام آنها را از چشم دولت دید. دولت آقای روحانی با وجود مشکلات بسیار از پذیرش مسئولیت شانه خالی نکرد. به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان در عین حال که کاستی‌هایی که به دولت مربوط می‌شود انتقاد کنند اما پشت آن را خالی نکنند».

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/04/28
آقای حکیمی پور شما در دولت نقش پررنگی داشتید الان برای انتقاد کردن خیلی دیر شده است با اوضاعی که شما درست کردید احتمال پیروزی مجدد شما بسیار کم است
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1398/04/28
چشم ، منتظر بودیم شما بفرمایید.
پاسخ ها
شانچانی
United Arab Emirates
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
نباید پشت روحانی را خالی کرد باید تا۴۰۰ ۱' پشت روحانی را گچ و سیمان'گرفت
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/04/28
آقای حکیمی پور شما راست میگویی در این زمان که گشور به همدلی همه افراد سیاسی که به جناحی هستند دست بست دولت بدهد ولی روحانی آدم غدی است غیر از حرف خودش ودو وسه نفر اطرف اش کسی را قبول ندارد
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1398/04/28
حکیمی جان شما پشت روحانی باش آنهایی که پشت روحانی هستن از پول بی ثمر
نمی مانند
حال اگر نیرو پشت روحانی خواستی فقط کافیه قیمت و تعداد نیروهاست را اعلام کنی. خخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1398/04/28
بیاری خداکمرروحانی شکسته وپشتی برای باقی نمانده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج