زرینچه: استراماچونی با مشکل مواجه می‌شود
۸۸۷۱۷۴
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
۶۷۷۹
استقلال پشت درهای بسته، تیم ناشناسی است که هواداران استقلال با وجود امیدوار‌بودن به آن، شناختی از سیمایش ندارند.

فرهیختگان: استقلال پشت درهای بسته، تیم ناشناسی است که هواداران استقلال با وجود امیدوار‌بودن به آن، شناختی از سیمایش ندارند. استقلال تا امروز غیر از یک جلسه تمرین باز و پخش بی‌کیفیت چند بازی دوستانه، چهره‌ای از خود به نمایش نگذاشته است. با این همه سرپرست سرشناس تیم بسیار به آینده آبی‌ها امیدوار است و از این تیم جوان و بسیار پرتغییر دفاع می‌کند. گفت‌وگو با جواد زرینچه را در ادامه می‌خوانید.

هواداران استقلال نگران این فصل هستند و تصور و درکی از تیم خود ندارند. فکر می‌کنند با تیمی طرفند که بازیکنان زیادی را از دست داده، ستاره‌هایش را به تیم‌های دیگر سپرده و بسیار جوان و ناهماهنگ شده است. از طرف دیگر کسی سرمربی تیم است که تا امروز در ایران مربیگری نکرده و تجربه کار در اینجا را ندارد. پاسخی برای نگرانی آنها دارید؟

نگرانی هوادار استقلال اصلا بیهوده نیست. درست می‌گویند و نگرانند و این نگرانی هم از سر عشق و محبتی است که به این تیم دارند. همین محبت اگر کنار تیم ما نباشد اصلا دیگر اسم تیم‌مان استقلال نیست. ما یک تیم پرطرفدار و با‌سابقه هستیم و سابقه ما می‌طلبد که هوادار همیشه کنار تیم باشد. الان را نگاه نکنید تمرینات پشت درهای بسته برگزار می‌شود. این درها هم به‌وقتش باز می‌شوند. استقلال الان آرامش و تمرکز نیاز دارد.

برای نگرانی هواداران چه پاسخی دارید؟

درمورد جدا‌ شدن بازیکنان که هرکسی از این تیم جدا شد، امیدوارم در تیم بعدی موفق باشد. دست‌شان هم درد نکند. درمورد نفرات جدید هم خوش آمدند و امیدوارم که درک کنند در چه تیم بزرگی حضور دارند و این پیراهن چقدر مهم است. هوادار حق دارد این نگرانی‌ها را داشته باشد، اما اطمینان می‌دهم حال استقلال خوب است. نگران نباشید. من چند هفته است که در این تیم حضور دارم و می‌بینم که اوضاع خوب است.

اولین نکته‌ای که ذهن شما را معطوف به خودش کرد چه بود؟

استراماچونی. من مربی خارجی خوب زیاد دیده‌ام. چه در رده ملی و چه در رده باشگاهی. مربی خارجی هم زیاد داشته‌ام. استراماچونی با همه آنها فرق می‌کند. نمی‌گویم بهترین مربی من بوده چون به هر حال من که دیگر بازی نمی‌کنم. با این همه به‌عنوان یک مربی و پیشکسوت فوتبال به تمرینات او نگاه می‌کنم و لذت می‌برم. چقدر جدی و مصمم هستند؛ حرفه‌ای و با وقار. دنبال حاشیه نیستند.

فقط برای کاری که می‌کنند وقت می‌گذارند و این مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه کرد. تمریناتی که استراماچونی مدیریت می‌کند دست‌کم در این چند سال اخیر کم‌سابقه بوده است. من از بازیکن‌های قدیمی‌تر و نفراتی که چند سال است در کنار تیم هستند سوال کردم، همه این حرف را تایید می‌کنند که این استقلال جدی‌ترین استقلال سال‌های اخیر است.

بعد از جدیت کادر فنی می‌خواهید به چه نکته‌ای اشاره کنید؟

جوان‌هایمان. جوان‌هایی داریم که فوق‌العاده‌اند. یک روز در باشگاه ژاندارمری بازی می‌کردم. مرحوم پورحیدری مرا به استقلال آوردند و مرحوم دهداری هم مرا به تیم‌ملی بردند. این دو بزرگوار پشت من ایستادند و هوادار حمایت کرد تا اینکه من جواد زرینچه شدم. این تیم جوان‌هایی دارد که با دیدن‌شان یاد خودم و ابتدای راه خیلی از بزرگان استقلال افتادم. بدون تعارف انتخاب‌های خیلی خوبی داشتیم. تعارف ندارم. آبروی خودم را هم با کسی معامله نمی‌کنم. این تیم هفت، هشت چهره بی‌ا‌ندازه آینده‌دار دارد. فقط باید از آنها حمایت شود و قدر خودشان را بدانند.

صلاح می‌دانید اسم ببرید؟

نه! اجازه بدهید خودشان دیده شوند. من حرفی بزنم همه روی آنها تمرکز می‌کنند و شاید انتظارات برایشان سنگین شود. صبر کنید تا خودشان را به شما معرفی کنند.

بازیکنان با تجربه‌تر؟

چیزی غیر از آمادگی و‌ انگیزه ندیدم. یک چیزی را به‌صراحت بگویم. استراماچونی برای انتخاب 11 بازیکنش بی‌‌اندازه مشکل خواهد داشت. این یکی از رقابتی‌ترین تیم‌ها می‌شود. طوری که این جوان‌ها تمرین می‌کنند خستگی از تن آدم در می‌رود. خیلی تیم خوبی است و بازیکن‌ها آنقدر‌ انگیزه دارند که مربی‌ها هم به‌وجود می‌آیند. چیزی بگویم که دشوارتر شدن کار با تجربه‌ها را نشان بدهد. چشمکی که این جوان‌ها به مربی تیم می‌زنند خیلی امیدوار‌کننده است. من واقعا منتظرم لیگ شروع شود. می‌دانم هواداران و پیشکسوتان لذت خواهند برد.

در چند پست کمبود مهره دارید؟

قطعا در چند پست مهم باید یار اضافه شود، اما اجازه بدهید تا باشگاه کارش را پیش ببرد. تردید نکنید که ارتباط و هماهنگی خوبی بین آقایان فتحی و خطیر با استراماچونی هست و آنها با هم در این موارد مشورت می‌کند. قطعا کمبودهای تیم از طرف آقای استراماچونی به باشگاه اعلام شده است. این هفته احتمالا چند خبر خوب اعلام شود. هم در بحث تمدیدها و هم جذب بازیکن خارجی. از علی کریمی بگیرید تا فرشید باقری.

از دیاباته بگویید.

از او نباید حرف بزنم. او را باید ببینید. آنقدر هیکل و قد و بالایش خوب است که آدم کیف می‌کند نگاه کند. چقدر هم بچه خوب و افتاده‌ای است. بازیکن‌های خارجی بعضا خیلی گنده ‌اخلاق و خودخواه هستند، اما این یکی آنقدر افتاده و دوست‌داشتنی است که اصلا نمی‌شود باور کرد. خیلی هم زود در‌حال فارسی یاد‌ گرفتن است. قول می‌دهم 6 ماهه فارسی مصاحبه کند. خیلی باهوش است.

کیفیت فنی‌اش چطور است؟

کارنامه‌اش نشان می‌دهد چه بازیکنی است. بدنش کمی عقب است چون بعد از لیگ امارات در حال استراحت بود، اما همین بدن ناآماده‌اش هم در لیگ ایران جواب می‌دهد. آنقدر هم ‌انگیزه دارد که آدم دلش می‌خواهد کنارش تمرین کند. به شما اطمینان می‌دهم این بازیکن امسال چنان برای باشگاه مفید واقع شود که خودتان باور نکنید. گره‌هایی از استقلال باز کند که باورتان نشود.

شما را یاد هیچ‌کدام از هم‌تیمی‌های قدیم نمی‌اندازد؟ از مهاجم‌های قدیمی استقلال؟

(می‌خندد) همه‌شان خوب بودند ولی این غولی است که اصلا تا امروز نداشته‌ایم. ببینید کی به شما گفتم. این یکی در تاریخ استقلال نظیر ندارد. فقط صبر کنید تا به آمادگی برسد. همین الان هم خوب است.

نکته دیگری هم هست که بخواهید اضافه کنید؟

از هواداران استقلال فقط یک خواهش دارم. جوان زیاد داریم. مربی و تعداد زیادی از نفرات تغییر کرده‌اند. از روز اول به‌شدت نیازمند حضور شما در ورزشگاه هستیم ضمن اینکه به بازیکن جوان باید روحیه بدهید. حیف این همه جوان که شما از آنها حمایت نکنید. این تیم را اگر حمایت کنید تیم درجه یکی می‌شود.

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1398/04/29
شب دراز است وقلندر بیدار.بنده چشمم آب نمیخورد جناب زرینچه
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1398/04/29
اینم بعدازچندسال برگشته ذوق زده شده.جوری حرف میزنه انگارمیخوان شاخ بشکونن.صبرکن میبینیم چه تیمی هستین.بازم به زور واما واگرسوم میشین.فقط صبرمیخواد
-
08:44 - 1398/04/29
آدم بی وجدانی و پست فطرت در همه اقشار وجود دارد ولی از قشر خبرنگار انتظار میرود سالم تر و پاکتر باشنــد،
این کسی که این تیتــر رو زده لیـاقت نویسندگی و خبرنگاری رو نداره،
چون عنوان گمراه کننده تیتــر با متن، از زمین تا آسمان فرق دارد
وجــدان داشته باش، پست نباش آقای نویسنــده!!
پاسخ ها
اس اس بزرگ
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
شما فکرت خرابه وگرنه مشکل انتخاب بازیکن ویازده نفر اصلی از سخترین کارهای یک مربیه حتما لنگی هستی وانتظار حاشیه و مشکلی بین زرینچه و مربی بودی زرینچه نه اهل حاشیه و نه دروغ گو ادمی بزرگ.از تیمی بزرکتره و همیشه حرف حق و زده ما همه به حرفاش خوش بین هستیم اگر حاشیه سازان حسودبگذارن جوانها کار خودشون و انجام بدن
Iran, Islamic Republic of
09:10 - 1398/04/29
تا دیروز چقدر منفی حرف میزد. حالا که پست گرفته با چه رسوایی تمجید وخود شیرینی میکنه امان از این آدم ها چند چهره.
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1398/04/29
شما مهمترین رقیبتون وزارت ورزش و این خبر نهار خورا هستن از پس اینا برآیید همه چیز درست میشه
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1398/04/29
همون از اولش معلوم بود موفق نمی شه
چون فوتبال ایران و نمی شناسه هر چند کل دولت و رهبر و ...پشت استقلال هستند ولی شک نکن به مشکل می خوره
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/04/29
فقط.حرف مفت میزنی حودت هم بادلالی وارد فوتبال شدی پست مشخصی هم نداشتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج