بنیاد مستضعفان، مال‌سازی را ممنوع کرد
۸۸۷۴۹۱
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
۶۳۰۶ 
بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با صدور بخشنامه ای مال سازی و ساخت مجتمع های تجاری بزرگ را ممنوع کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از بنیاد مستضعفان، سید جواد موسوی مدیرعامل شرکت ساختمانی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان گفت: شاخص سازی و ارزیابی شاخص‌های اقتصادی برای رقابت مدیران بخش خصوصی همیشه عاملی مهم در رشد بخش خصوصی و توسعه پایدار کشور به شمار می‌آید، وقت اعظم مدیران بخش‌های خصوصی در کشور به جهت شرایط سخت فضای کسب و کار به برنامه ریزی و اجرای راهکارهای مدیریتی جهت کاهش آثار تحریم‌های ناعادلانه و تغییرات غیر قابل پیش بینی بازار، صرف می‌شود به طوری که عملاً بازنگری شاخص‌های توسعه و بهره وری در فضای کسب و کار به اولویت‌های دست چندم بخش خصوصی تبدیل شده است.

وی افزود: معتقدم با حضور در این فضاهای رقابتی می‌توان فرصتی برای ارزیابی برون سازمانی شاخص‌های بهره وری به ویژه در حوزه مدیریت فراهم کرد و علاوه بر آن با به اشتراک گذاری تجارب مدیریتی از همه راه‌های ممکن برای موفقیت در فضای کسب و کار بهره جست.

تحریم‌ها آزمونی برای فضای کسب و کار

سید احمد نظری مدیر عامل شرکت دیگر وابسته به بنیاد مستضعفان نیز، تحریم‌های ناعادلانه اقتصادی بر علیه ایران را موقت دانسته و گفت: هر چند در فضای کسب و کار بسیار از این تحریم‌ها متاثر هستیم، ولی معتقدم این آزمون به همه تاثیرگذاران در فضای کسب و کار اعم از تولیدکننده و تصمیم گیرنده درس‌های زیاد خواهد آموخت.

افزایش بهره وری و شاخص‌های توانمندی ها

هادی اسماعیلی مدیرعامل یکی دیگر از شرکت های مسکن سازی زیرمجموعه بنیاد مستضعفان اظهار داشت: شرکت‌های وابسته به بنیاد مستضعفان علاوه بر رعایت شاخص‌های مدیریتی و قوانین ملی موظف به رعایت آیین نامه‌های بنیاد مستضعفان هم هستند که فراتر از قوانین عادی و با هدف افزایش شاخص‌های بهره وری و توانمندی شرکت‌ها و همچنین رقابت سالم با سایر فعالان بخش خصوصی تدوین شده اند.

وی به بخشنامه بنیاد مستضعفان مبنی بر منع سرمایه گذاری شرکت‌های عمرانی وابسته به این نهاد در طراحی و ساخت مال‌ها و مجتمع‌های تجاری بزرگ که منجر به عرضه کالای برند غیر ایرانی می شود، اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که شرکت‌های بنیاد مستضعفان، هم باید در فضای کسب و کار منطقی ناشی از تولید کالا و خدمات تلاش کنند و هم توجه ویژه‌ای به مسئولیت‌های اجتماعی بنیاد مستضعفان معطوف کنند به طوری که فضای کسب و کار خود را با تأکید بر شاخص‌های محرومیت زدایی و اشتغالزایی تعریف و تبیین کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1398/04/30
خدا کند که شعار نباشد ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
عزیزم شعار نیست.فقط علتش اینه که دیگه اشباع شده و دیگه موقع شعار مردم دوستی و حمایت از بخش خصوصی رسیده.
Iran, Islamic Republic of
00:31 - 1398/04/30
مالی که هزاران میلیارد تومان ، هزینه ساخت ان شده ، مملو از کالاهای چینی با اسم برندهای جهانی به مردم کالا می فروشد ، که باعث اشتغال هزاران نفر در چین و بیکاری هزاران نفر دیگر در کشور می شود بانیان ان هم اکثرا افراد بانفوذ و موجه هستند به کجا می رویم ؟
France
09:16 - 1398/04/30
باسلام بهترنیست این بنیاد نام خود را با نامی که بهش میخوره تعویض کنه کجا اینا مستضعفند کجا به مستعضف کمک می کنند اینا تازه مستعضف را به نفع خودشان استثمار می کنند پیشنهاد می کنم اسم با مسامایی انتخاب کنند.
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1398/04/30
مال سازی قطعا سود خوبی داشته است آیا بنیاد مالیات آنرا هم پرداخت کرده است؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج