پلیس به فرار زوج قاتل پایان داد
۸۸۷۷۶۶
۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
۳۳۱۰ 
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی خبر داد که پس از ارتکاب قتل دایی همسرش به کشور مالزی گریخته و پس از 2 سال به کشور بازگشت.

خبرگزاری فارس: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی خبر داد که پس از ارتکاب قتل دایی همسرش به کشور مالزی گریخته و پس از 2 سال به کشور بازگشت.

در ساعت 23:30 دقیقه شب بیست و یکم آذر 1396 با تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 ، ماموران کلانتری 160 خزانه از درگیری و نزاع خانوادگی منجر به جنایت در محدوده خزانه بخارایی خ همدانی مطلع شدند.

بلافاصله ماموران کلانتری به محل اعلامی مراجعه کرده و در تحقیقات مشخص شد که درگیری بین دایی (فرامرز 40 ساله) و خواهرزاده‌هایش رخ داده که شوهر یکی از خواهر زاده‌ها به نام سعید 26 ساله در این درگیری حضور داشته و با ایراد جراحت دایی همسرش، وی را مصدوم کرده است.

فرد مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان کاشانی منتقل و ماموران پس از حضور در بیمارستان متوجه شدند که فرامرز از ناحیه گردن و دست مصدوم و بر اثر جراحت وارده و خونریزی شدید فوت کرده است.

با اعلام خبر به اداره دهم ( ویژه قتل ) پلیس آگاهی پایتخت، تیمی از کارآگاهان این اداره و تیم تشخیص هویت به همراه بازپرس کشیک ویژه قتل دادسرای ناحیه 27 تهران به بیمارستان مراجعه و تحقیقات پلیسی در خصوص جزئیات پرونده آغاز شد.

با آغاز تحقیقات میدانی از شاهدان جنایت مشخص شد، مقتول ( دایی) برای گرفتن ارث و میراث پدریش به خانه ویلایی که خواهرزاده‌هایش ( 2 دختر) و یک پسر (حدودا 25 ساله) زندگی می‌کردند مراجعه کرده که منجر به درگیری بین خواهر زاده‌ها و دایی ودر نهایت ایراد صدمه توسط قاتل و مصدومیت و فوت فرامرز شده است.

کارآگاهان با آغاز تحقیقات میدانی دستگیری قاتل و همسرش (فریبا) را در دستور کار خود قرار دادند تا اینکه مشخص شد قاتل به اتفاق همسرش از کشور به صورت غیر مجاز به کشور مالزی متواری شده است.

تا اینکه در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که قاتل به همراه همسرش در تاریخ پانزدهم اردیبهشت ماه امسال به ایران بازگشته و در محدوده خزانه با اجاره کردن یک واحد آپارتمان در حال زندگی است.

با هماهنگی با مقام قضایی قاتل ( سعید) و همسرش روز گذشته بیست و نهم تیرماه دستگیر و به اداره دهم منتقل شدند.

سعید که هویت خود را حامد ... معرفی می کرد در ابتدا منکر هرگونه جنایت بود و همسرش نیز اظهار بی‌اطلاعی می‌ کرد که در نهایت در تحقیقات تخصصی پلیس لب به اعتراف گشودند.

فریبا در تحقیقات به عمل آمده به کارآگاهان گفت: شب حادثه من به اتفاق خواهر و بردارم در خانه پدر بزرگمان بودیم (مادر و پدرمان خیلی وقت پیش فوت کرده بودند) که ناگهان دایی فرامرز وارد خانه شده و باز هم مثل همیشه ادعا و طلب ارث و میراث کرد که مشاجره بالا گرفت و او با چاقوی که پنهان کرده بود اقدام به ضرب و شتم ما و مصدوم نمودن بردارم از ناحیه دست کرد و من هم بلافاصله با شوهرم سعید تماس گرفتم و جریان را به او گفتم که سعید کمتر از چند دقیقه آمد و...

متهم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از تماس همسرم مبنی بر اینکه توسط دایی شان مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند بسیار عصبانی شدم و یک قبضه چاقو تهیه کردم و بلافاصله به سمت خانه رفتم و دیدم که فرامرز درحال کتک کاری همسرم، خواهر و برادر خانمم است. با او درگیر شدم و چند ضربه چاقو به ناحیه گردن و دستش زدم و سریع به همراه خانمم از محل متواری شدیم.

پس از چندروز شنیدیم که وی فوت کرده است و ما هم تصمیم به فرار کردیم. به صورت غیر مجاز از کشور خارج شدیم و نزدیک به دوسال در مالزی زندگی می کردیم که با گذشت این مدت به هوای اینکه آب‌ها از آسیاب افتاده است به ایران بازگشتیم و با هویت جعلی در حال زندگی بودیم که توسط پلیس دستگیر شدیم.

سرهنگ کارآگاه علی گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت در تشریح خبر فوق اظهار داشت: با توجه به اعتراف صریح قاتل و همسرش به بزه انتسابی هردو با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای کشف زوایای دیگر پرونده و انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/04/30
اشتباه کرد برگشت
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1398/04/31
چند بار دیگه خبر را بگویید یه عده ندیدند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج