واکنش تهیه‌کننده نود به ابهامات مالی این برنامه
۸۸۸۲۵۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۵
۳۱۰۲ 
ابهاماتی که یکی از رسانه‌ها علیه برنامه 90 منتشر کرد تهیه‌کننده این برنامه را وادار به ارائه 3 جوابیه کرد.

خبرگزاری فارس: امروز روزنامه فرهیختگان با انتشار گزارشی ابهاماتی درباره درآمدهای برنامه 90 از بخش‌های نظرسنجی پیامکی، سایت، اپلیکیشن و کانال تلگرامی را منتشر کرد که بر این اساس 3 جوابیه توسط تهیه کننده برنامه 90 در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت که به شرح زیر است:

جوابیه یک:

بنام خدا

با توجه به انتشار مطلبی در مورد درآمد‌‌های نظرسنجی پیامکی، سایت، اپلیکیشن و کانال تلگرامی برنامه نود در روزنامه فرهیختگان مورخ ۳۱ تیرماه ۱۳۹۸، ذکر چند نکته در راستای روشن شدن افکار عمومی ضروری است.

اعداد و اطلاعات مطرح شده در مطلب روزنامه فرهیختگان با عنوان “عادل و صدا و سیما در چالش شفافیت “، ناصحیح، غیر مستدل، به دور از انصاف، اخلاق و اصول کار رسانه اى نگاشته شده‌اند و به همین دلیل نتیجه‌ای که نویسنده مطلب در مورد درآمد‌های حاصل از برنامه و بسترهای مجازی آن گرفته، فاصله زیادی با واقعیت دارد.

این در حالی است که برنامه نود در تمام عمر فعالیت خود در مقابل زیاده‌خواهی و پیشنهادهای ناصواب برخی افراد و اسپانسرها ایستادگی کرده، هرگز اجازه ورود سرویس‌های ارزش افزوده و سواستفاده از مردم را نداده و حتی یک ریال از جیب مخاطبان شریف نود درآمدزایی نکرده‌است .…

*بیانیه دوم:

پاسخ شرکت مجری نظرسنجی پیامکی و اپلیکیشن برنامه نود

روزنامه محترم فرهیختگان
باسلام و احترام،

پیرو نشر مطلبی تحت عنوان "عادل و صدا و سیما در چالش شفافیت” در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵۰/۳۱ به قلم آقای سیدمهدی موسوی تبار در صفحه ۱۲روزنامه، با توجه به ذکر نام شرکت دانش بنیان آتیه داده پرداز در این گزارش، خواهشمنداست تا جوابیه این گزارش مطابق قانون مطبوعات به همان اندازه و در همان صفحه منتشر گردد.

بدیهی‌است که این شرکت در صورت عدم چاپ جوابیه، حق صیانت از حقوق قانونی خود را محفوظ دانسته و از‌ آن روزنامه‌ی محترم انتظار رعایت حقوق شرکت‌هایی که نامشان در گزارش‌ها ذکر می‌شود را دارد.

در پاسخ به ابهامات مطرح شده در مقاله‌ی فوق الذکر، موارد زیر لازم به ذکر است و مهمتر اینکه مبنای محاسبات ارائه شده کاملاً اشتباه بوده و نتیجه‌گیری نهایی به هیچ عنوان مورد تایید این شرکت نمی‌باشد.…
پاسخ شرکت مجری سایت و کانال تلگرامی برنامه نود

بیانیه سوم:

روزنامه محترم فرهیختگان
باسلام و احترام

با توجه به انتشار مطلبی با عنوان “ عادل و سیما در چالش شفافیت” در روزنامه فرهیختگان مورخ ۳۱ تیر ۱۳۹۸، خواهشمند است جوابیه این مطلب نیز به طور کامل در همان صفحه روزنامه منتشر گردد.

در جواب به اطلاعات و اعداد غیر واقعی مطرح شده در مطلب، ذکر چند توضیح ضروری است. نگارنده مطلب از چند نکته اساسی غفلت کرده است. اول آنکه فقط به محاسبه درآمد ها پرداخته و هزینه های سایت و کانال تلگرامی برنامه نود را در محاسبات خود در نظر نگرفته است.

همچنین در محاسبه درآمدها نیز اعداد و ارقام ارائه شده در مطلب منطبق با واقعیت نیست. بر اساس قرارداد منعقده فیمابین شبکه ۳ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در زمان مدیریت جناب آقای مجید زین العابدین و شرکت بهکاوان نوآور آرنا تک در خرداد ۱۳۹۳ با موضوع “مشارکت در راه اندازی، نگهداری، تامین محتوا و پشتیبانی وب سایت برنامه ۹۰”، مقرر گردید درآمد حاصل از بهره‌برداری تجاری وب‌سایت برنامه تلویزیونی ۹۰، در ازای تقبل تمامی هزینه های تولید، راه اندازی، تامین محتوا و تامین زیرساخت و سرورهای لازم از سوی شرکت آرنا تک به صورت ۵۰٪ صدا و سیما و ۵۰٪ شرکت آرنا تک تسهیم گردد.

قرارداد فوق تا سال ۹۶ با مدیریت جناب آقای پورمحمدی در شبکه ۳ سیما و تا زمان عقد قرارداد ارزش افزوده صدا و سیما با تغییر سالانه برخی از مفاد تمدید گردید.

پس از ابلاغیه رسمی سازمان صدا و سیما مبنی بر واگذاری تمام طرح‌های مشارکتی صدا و سیما به یک شرکت بیرون از سازمان، قرارداد قبلی طبق اعلام شبکه سه “کان لم یکن” تلقی گردید و اقدامات لازم جهت انتقال قرارداد به شرکت جدید انجام پذیرفت و پس از آن شرکت جدید معرفى شده توسط صدا و سیما، طرف تعامل مالی شرکت آرنا تک جهت بهره‌برداری تجاری از وب‌سایت برنامه ۹۰ بوده است.

از سوی دیگر طبق مفاد قرارداد فوق‌الذکر شرکت آرنا تک می‌توانست فعالیت تجاری خود را از طرق مختلف از جمله کسب درآمد از بازی‌ و از کاربر نهایی گسترش دهد که به دلیل حساسیت تهیه کننده برنامه ۹۰ و مخالفت ایشان با درآمدزایی از طریق سرویس های ارزش افزوده یا دریافت پول از کاربران، تاکنون هیچ گونه درآمدی از این محل ها حاصل نشده است.

درباره کانال تلگرامی برنامه نود که طبق قرارداد مذکور شرکت آرنا تک حق بهره‌برداری تجاری از آن را داشت، ذکر این نکته ضرورى است که در این کانال برای مدت کوتاهی تبلیغات محدودی انجام شد که تمامی درآمد آن صرف تامین هزینه‌های محتوایی خود کانال و تبلیغات آن شد و با ابلاغ مدیریت محترم سازمان در فروردین ۱۳۹۷ و تغییر سیاست‌های کشور نسبت به تلگرام، تمامی تبلیغات از این کانال حذف شد و پس از آن با حذف تبلیغات از کانال تلگرام، هیچ درآمدی از تبلیغات در آن حاصل نشده است.

درمورد درآمد و هزینه‌های مرتبط با وب‌سایت نود شایان ذکر است که درآمد این وب‌سایت طی پنج سال گذشته از سال 1393 تا کنون هر سال به طور میانگین حدود یک میلیارد تومان بوده که کمتر از نصف مبلغ مورد ادعاى مطلب روزنامه فرهیختگان است.

البته واضح است که این عدد میزان درآمد سالانه را نشان می‌دهد که با سود خالص تفاوت دارد. طبق صورت‌های مالی رسمی شرکت آرنا تک باید مواردی نظیر “هزینه‌های تعهدی به سازمان صدا و سیما و سپس شرکت معرفى شده توسط آن سازمان ”، “هزینه‌های حقوق و دستمزدخبرنگاران و تیم تحریریه و تولید محتوا”، “هزینه حقوق و دستمزد تیم فنی تولید نرم‌افزار و وب‌سایت”، “هزینه‌های نگهداری و سرورها” از درآمد کسب شده کسر گردد.در این صورت سود شرکت آرنا تک، به رقمى به مراتب کمتر از میانگین درآمد یاد شده تقلیل پیدا مى‌کند.

باتشکر
شرکت آرنا تک

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1398/05/01
بدبختا میخوان عادلو از چشم مردم بندازن!!!
عادل فردوسی پور عزیز دل مردم ایران و خار چشم رانت خوارها و دزدها و ریاکاراست.
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1398/05/01
عجب بخور بخوری بوده فقط از تبلیغات یڪ سایت سالی یڪ میلیارد به اقرار خودشون ودر واقعیت خدا میدونه چقدر بوده
ازتبلیغات اول و وسط وپایان برنامه نود
از اسپانسر ها
از معرفی ڪردنـ ورزشڪاران
از پیامڪها ڪه به اپراتورها زده میشد چقدر گیرشون میامد
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1398/05/01
زرنگ بوده پول در اورده طیب و طاهر از بیت الامال دزدی نکرده
Netherlands
07:25 - 1398/05/01
آب زیر کاه تر از فردوسی پور نیست
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1398/05/01
اعداد و ارقام پامنقلی جناب ولایتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
تنهابرنامه ای که بااطمینان پیام میدادم نود بود...عادل جان این انسانهای حسودوتنگ نظرقادرنخواهندبودصداقت،صراحت وعدالت تورا،زیرسئوال ببرند...تودرقلب ماریشه داری و،روزی برخواهی گشت...
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/05/01
کسی که ۲۲ سال تمام کمال برای مردم زحمت کشیده این حقش نیست که اینجوری بخوان خرابش کنن.این همه وزیر وزرا بچه هاشون دزدی میکنن به چشم کسی نمیاد .....
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/05/01
روزنامه فرهیختگان دانشگاه آزاد و اطرافیان آقای ولایتی باید پاسخگوی هزینه های خودشون باشن که چند ماهه حقوق کارمنداشون رو ندادن... تمام مزایا رو چند ساله قطع کردن... کلی دزدی کردن حق و حقوق چند هزار نفر رو خوردن... با اتوبوس مردم رو به کشتن دادن... شما جواب اینارو بده فرهیختگان
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1398/05/01
فردوسی پور یه اپلیکشن نود داشت که توش نتایج لیگ پیش بینی میشد افرادی بودن که از هر ۹تا بازی ۶تا ۷ تا بازی رو نتیجه دقیق پیش بینی میکردن فردوسی کافی بود به اینا دسترسی داشته باشه و روشون سنگین شرط ببنده از دم سوده واسش مطمن باش استفاده هم کردن و فردوسی پور بی ارتباط با سایت های شرطبندی نبوده هر چند شماها نشنیده بگیرید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج