انتقاد تند از نمایندگان حامی محمدرضا خاتمی
۸۸۸۳۹۵
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۳۲۰۵ 
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به تلاش عده‌‌ای از نمایندگان برای امضا نامه حمایتی از محمدرضا خاتمی و فشار به قوه قضائیه گفت: این افراد به دنبال زیر سوال بردن استقلال دستگاه قضا هستند.

خبرگزاری فارس: محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام تعدادی از نمایندگان مجلس برای جمع‌آوری امضا با هدف فشار به قوه قضائیه جهت لغو مجازات محمدرضا خاتمی اشاره کرد: نمایندگان مجلس و همه مسئولین کشور باید از احکام قطعی قوه قضائیه تبعیت داشته باشند و خوشبختانه قانون اساسی و قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی راه را برای درخواست‌های تجدیدنظر و یا مراجع بالاتر از آن یعنی دیوان عالی کشور باز گذاشته است و معترضین می‌توانند شکایت کرده و اعتراض خود را دنبال کنند.

وی افزود: قضات عادل بسیاری در قوه قضائیه وجود دارد که به پرونده‌ها رسیدگی می‌کند و هیچ‌گاه مسائل سیاسی را در قضاوت دخالت نمی‌دهند لذا این تبعیت باید از قانون برای همگان وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: اگر بخواهند با فشارهای سیاسی بر قوه قضائیه که نهادی مستقل است جهت اعمال نفوذ اقداماتی را انجام دهند دستگاه قضایی استقلال خود را از دست می‌دهد. این در حالی است که این موضوع خطر داشته و نباید قوه قضائیه را زیر سؤال ببریم.

زاهدی گفت: زیر سؤال بردن استقلال قوه قضائیه اگر به نفع هر باند، جریان و گروه سیاسی باشد محکوم است چرا که در آن صورت سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و نمی‌توان با مجرمین، متخلفین و محکومین برخورد کرد.

وی گفت: نمایندگان مجلس که قانون وضع می‌کنند باید بیشتر از سایر مردم پایبند به قوانین باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Sweden
10:57 - 1398/05/01
یه روزی هم خودت گیر میکنی حالا شعار بده
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1398/05/01
فقط نمیدونم چرا در ارتباط با اصولگراها این تبعیت قضایی یا وجود ندارد یا ضعیف هستش!!!
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1398/05/01
این کجاش تند بود ؟؟؟؟

در انتخاب تیتر واقعا خیلی بی هنری و بی تقوایی می کنید


خدا به همه انصاف بدهد !!!
Belgium
11:21 - 1398/05/01
آره تو گفتی و ملت هم باور کردند...فعلا که حزب و باند شما در امنیت کامل قضایی هستند و هرچه به جناح مخالف و دولت تهمت و افترا و فحش میزنید حضرات مسئول سر خود را تو برف کرده و شتر دیدی ندیدی ....
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/05/01
خاک برسرنمایندگان‌ماکه به ظاهرمدافع حق مردم هستند
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/05/01
نماینده ها کاری ندارند در مجلس پس برای وقت تلف کردن یکی بهتره وزراء را استیضاح ودیگر دنیا را لعن ونفرین ویا بدنبال موضوعات سر گرمی هفته ای باشند .
تن بکار نمی دهند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
دقیقا!پول که کیسه کیسه میرسه!؟توچی فکرمیکنی!؟میادمشکل مردموحل بکنع؟نه چون مشکل چون حل شودبرجام قبول شودخیلی هاازنان حرام خوردن میفتند!؟
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/05/01
اگر قانونی باشد می بایست برخی ازاین جریان اصول گرا را تا ابد بارها وبارها زندانی کرد
Iran, Islamic Republic of
16:06 - 1398/05/01
این نمایندگان سرسپرده دنباله روی نمایندگان خودفروخته مجلس ششم هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج