روزنامه جمهوری اسلامی کوچک شد!
۸۸۸۴۷۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
۹۰۲۷ 
به دنبال مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ، روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز از روز سه‌شبه (اول مرداد ماه) در قطع کوچک‌تری منتشر شد.

خبرگزاری ایسنا: به دنبال مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ، روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز از روز سه‌شبه (اول مرداد ماه) در قطع کوچک‌تری منتشر شد.

 در پی افزایش مشکلات کاغذ، روزنامه «جمهوری اسلامی» نیز به جرگه روزنامه‌هایی پیوست که برای ادامه حیات مجبور به کوچک کردن قطع خود شد.

مسیح مهاجری، مدیرمسوول روزنامه «جمهوری اسلامی» در یادداشتی در این زمینه نوشته است:

«روزنامه جمهوری اسلامی از امروز در قطع کوچک منتشر می‌شود. این، یک تصمیم اجباری است که به خاطر گرانی کاغذ و با هدف صرفه‌جویی در هزینه‌ها گرفته شده و شرایط نامناسب اقتصادی کشور ما را به این تصمیم رسانده است.

مایل نیستیم شرایط اقتصادی نامناسب کشور را فقط به تحریم‌ها نسبت بدهیم، زیرا قاطعانه معتقدیم اگر ساز و کار نظارتی دقیقی در کشور وجود داشته باشد، حتی در شرایط تحریم هم می‌توان کشور را بدون چنین مشکلاتی اداره کرد. مشکل کاغذ، فیلم، زینک، مرکب و سایر هزینه‌های انتشار روزنامه، از عوارض فسادی است که در لایه‌های مختلف مدیریتی کشور جا خوش کرده و دست واسطه‌ها را برای سوءاستفاده‌های کلان باز گذاشته است. این فساد، در تمام بخش‌ها قابل مشاهده است و مافیای واردات کاغذ و سایر اقلام چاپ یکی از آنهاست. متاسفانه تولید داخلی کاغذ نیز در پیچ و خم بی‌عملی‌ها تعطیل شده است.

به نظر می‌رسد عقب‌نشینی اجباری ما مطبوعاتی‌ها در برابر این مافیا منحصر به یک مرحله نیست. در این مرحله ما ناچار شده‌ایم قطع روزنامه را کوچک کنیم، کاری که ما را وادار کرد احساس کنیم، وضعیت نامناسب اقتصادی، ما را هم کوچک کرده است. خدا کند شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که مجبور نشویم تن به تحمیل‌های مراحل بعدی نیز بدهیم که انتهای آن تعطیلی روزنامه است.

روزنامه جمهوری اسلامی به دلیل اینکه غیر دولتی است و به درآمد آگاهی‌هایی که چاپ می‌کند، متکی است، در مقطع کنونی که هجوم افزایش قیمت‌های اقلام چاپ و سایر هزینه‌ها مجالی برای نفس کشیدن باقی نگذاشته، سخت نیازمند همراهی و همدلی خوانندگان وفادار خود است. تا آنجا که در توان داریم با راه‌کارهایی از قبیل صرفه‌جویی‌های ویژه اقتصاد مقاومتی، برای ادامه انتشار این روزنامه تلاش می‌کنیم. خدا کند مدیریت کشور بتواند با نظارت قاطعانه بر امور و توجه لازم به بخش فرهنگ، ما مطبوعاتی‌ها و اصحاب فرهنگ را از خطرهای در کمین نشسته، برهاند.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/05/01
چرا تحریم ها را بزرگ جلوه میدهید به قول یه بنده خدا.تحریمها کاغذ پاره ای بیش نیستند. و به قول یه بنده خدای دیگه تحریم ها هیچ اثری بر اقتصاد ایران ندارد.منم حرف اونارو باور دارم
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/05/01
برای مشکلات کاغذ یا به دلیل بیان دیدگاه حقی که چند روز پیش بیان نمود تو کشور هیچکس از ضرب العجل برخی ها مستثنی نیستند حالا طرف حکومتی باشه یا دولتی یا حقیقی باشه یا حقوقی یا شهروند باشه یا تبعه!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/05/01
و همچنان بگویید تحریم ها اثر نکرده.............
Germany
14:18 - 1398/05/01
تورو خدا این پول بیت المال صرف بیمارها بکنید نه روزنامهای کاغذی که شاید نیم درصد کشور نگاه میکنه آخه تو عصر ارتباطات با فضای مجازی همه اطالاعات میشه مطالعه کرد
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/05/01
یاارحم الراحمین. وقتی روزنامه مملکت نتواند حریف فساد شود.وای به حال عوام. جراید باید مثل بعضی بلاد قدرت داشته باشند. البته با تعامل ومدیریت.
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/05/01
انشاءالله که این روزنامه کاملا محو شود مگر آنکه مسیح مهاجری برای همیشه برود.
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1398/05/01
لطفا از انتشار هر گونه روزنامه و مجله به علت کم بود کاغذ تا اطلاع ثانوی خودداری شود!
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1398/05/01
اقا چاپ نکنید از سیما و حتی گوشی هم میشود به عناوین مهم مطبوعات دسترسی داشت بجای اینهمه هزینه که ظاهرا بیست یا سی درصد آن بفروش و مابقی کیلویی به مغازهای سبزی فروشی منتقل میشود بهتراست که فکری اساسی کرده واز بیرون رفتن ارز جلوگیری نمود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج