تکلیف سکه‌های ثبت‌نامی‌ چه شد؟
۸۸۸۵۰۱
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
۵۸۶۶ 
درحالی خریداران دور نخست سکه‌های پیش فروشی طبق شرایط بانک مرکزی نسبت به خرید این سکه ها اقدام کرده اند که نمی توانند سکه های خود را دریافت کنند آنهم بخاطر ثبت نام افراد زیر 18 سال.

خبرگزاری تسنیم: تعدادی از خریداران دور نخست پیش فروش سکه، با گذشت چند ماه هنوز نتوانسته اند نسبت به دریافت سکه های خریداری شده از شعب بانک ملی اقدام کنند.

بانک ملی در توضیح چرایی عدم تحویل سکه های پیش فروش به این گروه اعلام کرده است که طبق بخشنامه ای که از بانک مرکزی دریافت کرده نمی تواند سکه های خریداران زیر 18 سال را تحویل بدهد.این درحالی است که در زمان اجرای دور نخست پیش فروش سکه، هیچ محدودیت سنی برای خریداران لحاظ نشده بود؛ البته از دور بعد پیش فروش، بانک مرکزی شرایط سنی برای خریداران لحاظ کرده بود.

برخی از شعب بانک ملی به خریداران دور نخست پیش فروش سکه گفته اند: بانک ملی به همراه بانک مرکزی و قوه قضائیه درحال هماهنگی برای یافتن راه حلی برای این گروه از خریداران سکه های پیش فروشی است.

با این حال اما هنوز هیچ مقام بانکی به مشکل این افراد اشاره نکرده و پاسخی به مردمی که پول سکه ها را هم پرداخت کرده اند ولی نمی توانند آنها را دریافت کنند، نمی دهند.

بانک مرکزی اواخر سال 96 و چند ماه نخست سال 97 به منظور مدیریت بازار طلا و سکه از طرح پیش فروش سکه رونمایی کرد که با نقدهای فراوانی هم همراه شد.

گروهی از طرح پیش فروش سکه با عنوان حراج ذخایر طلا و ارز کشورمان یاد کرده و نقد زیادی به مدیریت وقت بانک مرکزی مطرح کرده اند. اما این طرح با تمامی کم و کاستی‌اش تمام شد و ولی تا امروز خریداران سکه در انتظار دریافت سکه‌های خریداری شده در زمان سررسید هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/05/01
دقیقا چه کسانی دریافت کردند؟
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/05/01
دقیقا چه کسانی دریافت کردند؟
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/05/01
لطفا خریداران سکه های پیش فروش شده حد اقل دوازده سال دیگه طاقت بیاورند 'و وقتیکه سی ساله شدند میتوانند سکه های خود را دریافت کنند'!
-
21:04 - 1398/05/01
مقصر خودشان بودند می خواستند گول حقه باز ها را نخورند
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/05/01
هیچی تکلیفشو من اصلاح میکنم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج