جعفرزاده: چیزی به نام یارانه پنهان نداریم
۸۸۸۷۳۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
۶۲۳۳ 
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور گفت: استفاده نابرابر افراد جامعه از یارانه‌های غیرمستقیم با آن عدالتی که ما شعارش را می‌دهیم منافات دارد. پس ما باید این یارانه غیرمستقیم غیرعادلانه را به یک خدمت مستقیم عادلانه تبدیل کنیم و باید دقت کنیم که اینجا ارائه خدمت مستقیم مهم است نه ارائه یارانه مستقیم.

خبرگزاری ایلنا: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور گفت: استفاده نابرابر افراد جامعه از یارانه‌های غیرمستقیم با آن عدالتی که ما شعارش را می‌دهیم منافات دارد. پس ما باید این یارانه غیرمستقیم غیرعادلانه را به یک خدمت مستقیم عادلانه تبدیل کنیم و باید دقت کنیم که اینجا ارائه خدمت مستقیم مهم است نه ارائه یارانه مستقیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاحات ساختاری بودجه در قانون بودجه سال ۹۸ هم تغییراتی ایجاد می‌کند؟، گفت: نه نمی‌تواند تغییراتی ایجاد کند، چون این تغییرات به صلاح نیست و امکان‌پذیر هم نخواهد بود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: اگر نظام بودجه الان به هم بریزد مشکلاتی ایجاد می‌کند، ای‌کاش در زمان بودجه‌نویسی بعضی‌ها بیشتر حرف گوش می‌کردند، این کارها باید آن زمان انجام می‌شد. الان هم حتی اگر بتوانیم در بودجه سال ۹۹ اصلاحات ساختاری اساسی را شجاعانه انجام دهیم، باید خوشحال باشیم.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی خاطرنشان کرد: به نظر من الان خودمان را با اصلاح ساختار بودجه سال ۹۸ مشغول نکنیم؛ چراکه ریل بودجه به شکلی چیده شده که به هم زدن آن هزینه‌اش بیشتر از فایده آن است. بهتر است که روی بودجه سال ۹۹ کار اساسی انجام دهیم و شجاعانه همه با هم متحد شوند و پای این کار بیایند.

این نماینده مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا باتوجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و اهمیت و ضرورت ساماندهی یارانه‌های پنهان که احتمالا گرانی‌هایی برای مردم به همراه دارد، احتمال دارد نمایندگان نظر واقعی خود را ابراز نکنند؟، گفت: ما چیزی به نام یارانه پنهان نداریم بلکه یارانه غیرمستقیم است که در جامعه یکی کمتر و یکی بیشتر استفاده می‌کند.

وی افزود: استفاده نابرابر افراد جامعه از یارانه‌های غیرمستقیم با آن عدالتی که ما شعارش را می‌دهیم منافات دارد. پس ما باید این یارانه غیرمستقیم غیرعادلانه را به یک خدمت مستقیم عادلانه تبدیل کنیم و باید دقت کنیم که اینجا ارائه خدمت مستقیم مهم است نه ارائه یارانه مستقیم.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: ارائه خدمت مستقیم به این معناست که به جای پول‌پاشی، در جهت اجرای ماده ۷ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و تشکیل سازمان تامین اجتماعی به معنای واقعی کلمه برویم. ما الان بیمه خدمات اجتماعی داریم و سازمان تامین اجتماعی نداریم.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی تصریح کرد: زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست و بچه‌های فاقد متکفل، کودکان کار، معلولان، گرفتاران و... در این سازمان به همه آن‌ها می‌توان سرویس داد و این کار خوبی است.

وی با بیان اینکه ممکن است مباحث انتخابات هم پیش بیاید، گفت: من به خودم تذکر می‌دهم، یا من می‌خواهم کشورم درست شود یا نمی‌خواهم؛ اگر با عهدی که با شهدا بسته‌ایم می‌خواهم کشورم درست شود باید از خودم بگذرم. چطور روزی حاضر بودیم از جان‌مان بگذریم؟ نمایندگان باید آن ایثار را بکنند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی گفت: مردم اگر بدانند مسئولان در جهت سازندگی کشور شرکت می‌کنند، اعتماد خواهند کرد و رویکرد مثبت خواهند داشت و پاداش این از خودگذشتگی را می‌دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Ukraine
10:02 - 1398/05/02
مسخره ها
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
این مردک همونی نیست که جشن فالوررر گرفته بود؟؟ :)
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/05/02
ببخشید ایثار کردن با گران کردن فرق میکند کمک کردن با فشار به مردم فرق می کند چرا خودتان را گول می زنید چطور یارانه من بازنشسته که هیچ شغل دیگری ندارم را قطع می کنید ولی ویلا سازیهای آنچنانی درآمدهای آنچنانی و واگذاریهای آنچنانی قلب ضعیف تان را ناراحت نمی کند می دانید مشکل کجاست ؟ حضور خدا را فراموش کرده ایم.
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1398/05/02
شما هرچه دلت میخواد اسمشو بذار بارها وبارها اعلام کردند که یارانه پنهان 900 هزار میلیارد است که اگر عادلانه به افراد پرداخت بشه وهمه کالاها با ارز آزاد محاسبه بشه به هر نفر بیش از یک میلیون در ماه میرسه
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/05/02
همه شما رو باید ریخت تو دریا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج