اخذ مالیات از خانه‌های خالی تاثیری بر قیمت‌ ندارد
۸۸۸۷۴۵
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
۳۷۱۸ 
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که اخذ مالیات از خانه‌های خالی تاثیری بر کنترل قیمت مسکن ندارد،‌ گفت:‌ عده‌ای از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده اما نتوانسته‌اند اقساط آن را پرداخت کنند، به همین دلیل بانک‌ها خانه‌های این افراد را تملک کرده اند.

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان این‌که اخذ مالیات از خانه‌های خالی تاثیری بر کنترل قیمت مسکن ندارد،‌ گفت:‌ عده‌ای از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده اما نتوانسته‌اند اقساط آن را پرداخت کنند، به همین دلیل بانک‌ها خانه‌های این افراد را تملک کرده اند.

فرشید پورحاجت  با بیان این‌که بخشی از خانه‌های خالی کشور متعلق به بانک‌هاست، اظهار کرد:‌ این مسئله بیشتر در تهران صادق است، از طرف بخش دیگری از خانه‌های خالی موجود در کشور به این موضوع برمی‌گردد که اشخاصی برای خرید مسکن از بانک‌ها تسهیلات دریافت کرده‌اند، اما نتوانسته‌اند اقساط آنرا بازپرداخت کنند و به همین دلیل نیز بانک‌ها این قبیل خانه‌ها را تملک کرده‌اند.

وی با بیان این‌که گفته می‌شود بانک‌ها در بخش مسکن ساخت و ساز می‌کنند درست است، ادامه داد:‌ قبلا بانک‌ها این کار را می‌کردند و ساختمان‌های زیادی در تهران وجود دارد که آنها را بانک‌ها ساخته‌اند. به‌عنوان مثال در محله سیروس تهران صندوق سرمایه‌گذاری مسکن بانک مسکن ساخت و ساز انجام داده است.

وی با اشاره به این که نمی‌توان ارزیابی درستی از این داشت که چه میزان از این خانه‌های خالی را می‌توان برای سیاست‌های کنترلی دولت به کار گرفت،‌ تاکید کرد:‌ اساسا 5 درصد واحدهای مسکونی در کشورها باید به‌عنوان ذخیره جهت استفاده ابزاری دولت برای کنترل بازار وجود داشته باشد، اما در ایران نتوانسته‌ایم از این ابزار به درستی استفاده کنیم.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با یادآوری این‌که بر اساس آمار نفوس و مسکن سال 95 بالغ بر 1.3 میلیون واحد مسکونی نسبت به خانوار کمبود داشته‌ایم، اظهار کرد:‌ معتقدم اخذ مالیات بر خانه‌های خالی تاثیر آنچنانی در کنترل قیمت‌ها نمی‌گذارد، چراکه گرانی‌های مسکن ریشه در تورم عمومی کشور دارد. این گرانی‌ها دومینه‌وار آغاز شده و در تمام مناطق حتی مناطق کم‌برخوردار شهری نیز افزایش قیمت به دلیل تورم را شاهد بوده‌ایم.

پورحاجت پیش‌تر با یادآوری افزایش بیش از 100 درصدی قیمت مسکن طی یکسال و چند ماه گذشته، اظهار کرد: هزینه های تولید مسکن متاثر از مولفه های متعددی است؛ مصالح ساختمانی و دستمزدها روی قیمت تمام شده تاثیر بیشتری دارند. بخش دیگری از هزینه ها مربوط به دستگاه‌های متخلف خدمات رسان از جمله آب، برق، شهرداری، خدمات مهندسی و ... است.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت به تنهایی بدون خدمات به طور متوسط به 3.5 میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: به عنوان مثال در هر مترمربع ساختمان 5 طبقه 100 کیلوگرم فولاد مصرف می شود. قیمت هر کیلوگرم نیز حدود 5000 تومان است که هزینه بسیار بالایی را به تولیدکننده وارد می کند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به این که حدود 2.5 درصد هزینه‌های تمام شده مسکن مربوط به سیمان است، یادآور شد: بر اساس آخرین برآوردها در اهواز که توسط دانشگاه شهید چمران انجام داده، متوسط هزینه هر مترمربع واحد مسکونی به حدود 3.9 میلیون تومان افزایش یافته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/05/02
جناب انبوه ساز نفوذ امثال شما بزاره تاثیر زیادی داره.
شما ترس از دادن مالیات برای هزاران خانه خالیتون دارین
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/05/02
اره چون بر میگرده به پولدار ها و گردن کلفت ها که آنها هم دور زدن و رشوه دادن و پارتی بازی را خوب بلد هستند.....دلم میخواست این قانون واسه قشر متوسط و ضعیف بود روز دوم اجرای میکردند .کلی هم داخل تلوزیون و اخبار و روزنامه از محاسن این کار بزرگ انقلابی تعریف میکردند.....ما را به شما امید نیست شر نرسانید
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1398/05/02
اره چون بر میگرده به پولدار ها و گردن کلفت ها که آنها هم دور زدن و رشوه دادن و پارتی بازی را خوب بلد هستند.....دلم میخواست این قانون واسه قشر متوسط و ضعیف بود روز دوم اجرای میکردند .کلی هم داخل تلوزیون و اخبار و روزنامه از محاسن این کار بزرگ انقلابی تعریف میکردند.....ما را به شما امید نیست شر نرسانید
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1398/05/02
اکاذیب بافته شده توسط این فرد برای تثبیت قیمتهای تخیلی مسکن است. در حالیکه اگر مسکن براساس هزینه های ساخت و میزان مصالح بکار رفته و با یک سود عالانه قیمت گذاری شده و مابقی شده قیمت فروش بعنوان مالیات اخذ شود دیگر کسی نمی تواند قیمت تخیلی بدهد. وگرنه اگر مالیات درصدی از قیمت فروش باشد باعث گرانتر شدن قیمت مسکن میشود!
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/05/02
اگر مسکن قیمت گذاری گردد با توجه به گران شدن مصالح کاملاً مشخص میشود که فاصله بین قیمتهای واقعی مسکن با قیمتهای ارائه شده بسیار زیاد است و تمام تلاش این افراد و سودجویان حفظ قیمتهای تخیلی با هر ترفند و توجیهی است. درحالیکه حاضر نسیتند ملکشان قیمت گذاری شود!
تنها راه خروج مسکن از بن بست سقوط آزاد قیمت مسکن است و تلاش برای عادی جلوه دادن قیمتهای تخیلی مسکن را برای سالهای دور در کما نگه خواهد داشت!
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/05/02
لطف کنید راجب خریدهای انبوه مسکنهای مهر پردیس که گاهن به چندین بلوک یازده طبقه میرسد و دلالی املاک با استفاده از گرون کردن املاک توضیح بدهید
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1398/05/02
قیمتهای تخیلی خریدار پیدا نخواهد کرد و با هیچ کلکی هم نمیشود این قیمتها را به مردم تحمیل کرد!
همه مردم در جریان گرانی های چند برابری قیمت مسکن آنهم بدون دلیل بوده اند و می دونن آنموقع که قیمت مصالح افزایش پیدا نکرده بود بازهم قیمتها چند برابر بالا رفته است. پس با این اراجیف نمی توان قیمتهای توهمی رو حفظ کرد!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/05/02
مالیات باید فقط مازاد قیمت واقعی باشد نه درصدی از آن!
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/05/02
افزایش قیمت مصالح فقط می تونسته باعث افزایش 5 درصدی قیمت مسکن شه نه افزایشهای 5 الی 6 برابری قیمت آن!!!!!!!!!!!!
سقوط آزاد قیمت مسکن حتمیه
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/05/02
مالیات بر خانه های خالی و کسانیکه بیش از یک خانه دارن قیمت مسکن را شدیدا پایین میاورد
United Arab Emirates
12:10 - 1398/05/02
کسی که در آخر پول مالیات را خواهد پرداخت کسی نیست جز مصرف کننده.پس زیاد سخت نگیرید که به ضرر خودمون تموم میشه
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1398/05/02
شما انجام بدید اگه تاثیر نداشت اونوقت بگید... از چی میترسید؟
Germany
12:34 - 1398/05/02
چون‌برای اثبات خالی بودن آپارتمان ضوابطی از قبیل میزان‌مصرف آب و گاز وبرق ممکنه در نظر گرفته شود و مالکین برای اینکه ثابت کنند از این خدمات استفاده شده به طور ظاهری از اینها استفاده خواهند کرد تا قبض آنها نشان دهنده استفاده از ملک باشد که از مالیت معاف شوند، از این‌جهت ضرر هنگفتی به لحاظ استفاده بیش از حد از منابع برق و آب وگاز به مملکت وارد خواهدشد. به علاوه نسبت به بسیاری افراد که گاه بگاه به علت شغل یا ماموریت یا مسافرت موقت ممکن است مشمول این طرح گردند اجحاف خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/05/02
شما ها از دادن مالیات بادادن رشوه فرار کرده اید ولی قانون گرفتن مالیات از مالکان چندین واحد بنا به نظر کارشناسان در افت قیمت مسکن تاثیر فوقالعادی دارد مگر با مافیای مسکن روبرو شوند که با اخذ مالیات خانه های خالی مخالفت می کنند
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1398/05/02
فقط سقوط قیمت مسکن و واقعی شدن آن می تواند سازندگان طماع را از ضررهای مکرر نجات دهد وگرنه همچنان باید بابت طماعی خودشان ضرر بدهند!
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1398/05/02
قیمت واقعی هر متر مسکن حداکثر متری 50 هزار تومانه!!!!!!
Germany
12:54 - 1398/05/02
استفاده از آب و برق و گاز برای اثبات خالی نبودن ملک به منظور معافیت از مالیات خانه یا آپارتمان خالی از سکنه موجب ضررهنگفتی به این منابع حیاتی کشور است.
پاسخ ها
ب
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
شما غصه منابع کشور رو میخوری یا فکرخونه های خالی خودتی؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج