ماجرای تزریق سِرُم تاریخ گذشته به یک زن تهرانی
۸۸۸۷۸۱
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
۱۲۱۶۲ 
سرم تاریخ مصرف گذشته ای که ماه گذشته به یکی از بیماران در بیمارستانی تزریق شده بود تایید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران را در پی داشت.

رکنا: سرم تاریخ مصرف گذشته ای که ماه گذشته به یکی از بیماران در بیمارستانی تزریق شده بود تایید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران را در پی داشت.

د‌ر پی انتشار خبری در یک خبرگزاری با عنوان «تزریق سُرم تاریخ مصرف گذشته به یک بیمار در یکی از بیمارستان‌های خصوصی در تهران»، وزارت بهداشت به این بیمارستان متخلف تذکر داد.

این خبر و اتفاق ناخوشایند در تماس یکی از کاربران خبرگزاری مطرح و مخاطب یاد شده بیان کرد: متأسفانه حدود 37 روز از تاریخ مصرف سرم تزریق شده به همسرم گذشته بود.

در این‌ باره مهدی رضایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر فوق را تایید کرد و گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد خبر تزریق سرم‌های تاریخ گذشته صحت دارد و شکایت فرد بیمار از طریق سامانه شکایات وصول شده و هم اکنون در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر پیگیری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای رسیدگی به این دست تخلفات، گفت: پی‌گیر موضوعات مربوط به مصرف داروی تاریخ گذشته در حوزه غذا و دارو است و نظارت و برخورد قانونی با خاطیان این امر انجام می‌شود.

پس از گذشت چند روز، معاونت درمان وزارت بهداشت این حادثه را پیگیری کرده و در نهایت با ارسال جوابیه‌ای به این خبرگزاری نتیجه پیگیری این موضوع را اعلام کرد.

متن توضیحات معاونت درمان وزارت بهداشت به این شرح است: طی بررسی‌هایی که توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران صورت گرفته است، برخی از نواقص موجود به این بیمارستان تذکر داده شد و جهت جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه و اصلاح فرایند توزیع دارو به بخش‌ها مجدد این فرایند بازنگری و به صورت دستورالعمل به همه بخش‌ها اطلاع رسانی شده و به اجرای دقیق آن توسط مسئول نظارت مستقیم تاکید شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
United States
11:09 - 1398/05/02
... با این کارهاتون . خاک تو سرتون . از حیوون کثیفترین . سانسور نکن .
پاسخ ها
shohrehandy
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
یه تذکر دادن فقط همین .جان ملت اصلا اهمیتی نداره
United States
11:32 - 1398/05/02
حالا دو درصد بیمارستان را مقصر می کنند
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/05/02
داروهای تاریخ گذشته بحث امروز نیست از قبل هم این مشکلات داشتیم اونوقت میگن بنده خدا کلی دکتر میره خوب نمیشه
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1398/05/02
نطارت دقیق وتقلب وبرچسب تقلبی حکم اشد مجازات دارد.بهداشت درمان باید پاسخگو باشد.وداروخانه های خارج بهداری وبهداشت ودرمان غیر قانونی مباشد. حوزه سلامت تجاری و آزاد محسوب نمی شود.
Turkey
12:45 - 1398/05/02
چه جالب! تاکید شده که لطفا داروهای تاریخ مصرف گذشته به بیماراتون ندین! گناه دارن!
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1398/05/02
حالا که چیزیش نشده زیاد شلوغش نکنید گناه دارن طفلی پزشکا و اهالی بیمارستان !
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1398/05/02
پس بیمارستان متخلف چی؟ فقط نامه نوشتی و تاکید کردی ، ?!!!همین ، !!!!ا اقای به اصطلاح معاون بهداشت و درمان ، اگر نمیدونی بدون تزریق داروی تاریخ گذشته انهم در بیمارستان جرمه ، وای بحال مردم با این مسؤلین بیسواد و بیلیاقت، ....که اکثرا هم نقطه ضعف دارند
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1398/05/02
چرا اسم ببمارستان را نمیگوئید خود شما خیانت میکنید به ملت سلامتی حق هر کسی است وزمانیکه مجازات نشوند باز هم تخلفهای بیشتری میکنند مردم به درمانگاه میروند یه جور آسیب میبینند به بیمارستان میروند یه جور به چی اطمینان کنند به کی اعتماد کنند خودشماها هم این مراکز در پیتی میروید
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1398/05/02
حالا یکیش لورفته خدا میدونه چکارایی میکنن با بیمار و داروهای فاسد
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1398/05/03
یعنی.خاک.برسر.مسعولین.بیمارستان.و.بازرسان.بهداشت.ودرمان.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج