ایمنی ایستگاه‌های مترو تایید شد
۸۸۸۸۵۶
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
۴۷۱۵ 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: تایید ایمنی ایستگاه های آماده بهره برداری به تایید کارشناسان و مهندسان رسیده است و شورا در این خصوص کاسه داغ تر از آش نیست.

خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: تایید ایمنی ایستگاه های آماده بهره برداری به تایید کارشناسان و مهندسان رسیده است و شورا در این خصوص کاسه داغ تر از آش نیست.

محمد علیخانی در جلسه ای که پس از بازدید از ایستگاه های آماده بهره برداری از خط ۷ متروی تهران در کارگاه متروی بریانک برگزارشد با اشاره به مشکلاتی که منجر به تعطیلی خط ۷ متروی تهران شد گفت: بخش زیادی از این مشکلات رفع شده است.

وی ادامه داد: پس از بهره برداری از خط هفت مترو شهردار تهران در توئتی اعلام کرد طی دو ماه این خط به هواکش های میان تونلی تجهیز می شود که همچنان این اتفاق به شکل کامال نیفتاده است.

علیخانی ضمن قدردانی از زحماتی که مدیرعامل شرکت مترو و تمامی دست‌اندرکاران فعال در خط ۷ مترو پایتخت برای تامین ایمنی این مسیر کشیده‌اند، به این نکته تاکید کرد: اگر در گذشته نکاتی از سوی کارشناسان و اعضای کمیسیون عمران شورا در خصوص ایمنی خط ۷ بازگو شده تنها در جهت رفع اشکالاتی که در نهایت منجر به تعطیلی این خط شد، بود.

وی با بیان اینکه کار بزرگی در مترو انجام شده است و تذکرات ما در خصوص ایمنی مترو به این دلیل است که نمی خواهیم به دلیل یک ایراد و مشکل سایر مسائل نیز تحت تاثیر قرار گیرد گفت: اعضای شورا به هیچ عنوان تمایلی به دخالت در کارهای فنی ندارند چرا که در نهایت تایید فنی مسئولان خط در خصوص تامین ایمنی و تجهیزات به کار رفته برای ما به‌عنوان تصمیم‌گیران شهر و حافظان جان و سلامت شهروندان کفایت می‌کند.

صورت جلسه‌های موجود مبنی بر تامین هواکش‌ها و سامانه تهویه هوا در شرایط عادی و اضطرای در خط ۷ مترو وجود دارد، خوشبختانه در صورت جلسه‌هایی که مسئولان شرکت مترو تهیه کرده‌اند تمامی تجهیزات به کار رفته در طول این مسیر به تایید کارشناسان و مهندسان رسیده است. از آنجا که ما کاسه داغ‌تر از آش نیستیم، همین موضوع برای ما کفایت می‌کند که ایمنی این خط در بهره‌برداری مجدد تامین شده است.

علیخانی در ادامه با تاکید بر تجهیز ایستگاه های مترو به آسانسور و مناسب سازی برای افراد کم توان گفت: طراحی آسانسور برای ایستگاه های مترو در مقایسه با کل هزینه های احداث یک ایستگاه هزینه ای نیست اما رفاه افراد کم توان می توانداتفاق جدیدی در مدیریت شهری محسوب شود و ارزش کار را هم بالاتر می برد.

وی تاکید کرد: موضوع مناسب سازی ایستگاه های مترو برای افراد کم توان و دارای معلولیت بسیار از شورای شهر پیگیری می شود و ما نیز آن را مطالبه کرد و انتظار داریم در طراحی ها این موضوعات پیش بینی شود.

علیخانی در ادامه با اشاره به برخی مغایرت های فتی و تجهیزات که در قرار داد ها وجود دارد گفت: در قرار داد به تجهیزات اروپایی اشاره شده که در حال حاضر برخی تجهیزات چینی هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج