مطهری: کدخدایی از غلامی خواست انصراف دهد!
۸۸۸۸۹۶
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
۹۹۲۰ 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انصراف غلامی، گزینه حقوقدان شورای نگهبان گفت که این انصراف با تماس کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان صورت گرفته و به گفته غلامی، انصراف غیرارادی بوده است.

خبرگزاری ایرنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انصراف غلامی، گزینه حقوقدان شورای نگهبان گفت که این انصراف با تماس کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان صورت گرفته و به گفته غلامی، انصراف غیرارادی بوده است.

علی مطهری با اشاره به برگزاری انتخاب سه حقوقدان شورای نگهبان در جلسه علنی هفته گذشته مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای غلامی که از گزینه‌های معرفی شده از سوی رئیس قوه قضاییه بود، برای من توضیح داد که چند دقیقه قبل از نطقش، آقای کدخدایی با ایشان تماس گرفته و گفته شما انصراف دهید. نفس این کار چه ارتباطی به آقای کدخدایی دارد.

وی افزود: گزینه‌های حقوقدان شورای نگهبان از سوی رئیس قوه قضاییه انتخاب می‌شود و اگر بناست کسی درخواست انصراف ایشان را مطرح کنند، شخص آقای رئیسی است که باز هم آقای غلامی می‌توانست این را نپذیرد، اما ورود آقای کدخدایی به این انتخابات کار درستی نیست و باعث ایجاد شبهه مهندسی انتخابات می‌شود که برخی شورای نگهبان را به آن متهم می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین خاطر نشان کرد: آقای غلامی گفت که با تماس آقای کدخدایی شوکه شده، زیرا این تماس تنها سه دقیقه قبل از نطق ایشان صورت گرفته و باعث شده ایشان گیج شود. به تعبیر خود ایشان، این انصراف هم غیرارادی بوده است.

مطهری در پایان گفت: این کار درستی نبوده که آقای کدخدایی انجام داده و نباید تکرار شود و ما به اقدام ایشان اعتراض داریم.

محمود صادقی، دیگر نماینده تهران، هفته گذشته در جلسه روز یکشنبه مجلس در تذکری با انتقاد از انصراف غلامی، یکی از کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان در آخرین جلسه هفته گذشته مجلس گفت: اتفاقی که در روز رأی‌گیری برای کاندیداهای حقوقدانان شورای نگهبان رخ داد، این بود که یکی از آنها اعلام انصراف کرد. آن هم قبل از آنکه نوبت به صحبت ایشان از پشت تریبون برسد. این اتفاق مغایر با شأن و حقوق نمایندگان به‌خصوص آنهایی است که می‌خواستند به این حقوقدان رأی دهند و حق این نمایندگان اجحاف شده است.

وی افزود:‌ طبق قانون اساسی، باید از رشته‌های مختلف حقوقی، حقوقدان در شورای نگهبان وجود داشته باشد که ما در حال حاضر حقوقدان آشنا به حقوق کیفری را در شورای نگهبان نداریم که آقای غلامی چنین تخصصی را داشت.

نماینده تهران با بیان این که رئیس قوه قضاییه هم از انصراف این حقوقدان اطلاعی نداشته است، گفت: قاعدتاً ایشان باید در جریان قرار می‌گرفت که اگر زودتر این انصراف انجام می‌شد، ایشان هم کسی را جایگزین می‌کرد.

صادقی خطاب به لاریجانی گفت: در همین رابطه، نامه‌ای را به شما برای رسیدگی به این موضوع نوشته‌ام، چون این حقوقدان اعلام کرده که انصرافش غیرارادی بوده است، باید این موضوع بررسی شود. همچنین با اصلاح آیین‌نامه این الزام صورت گیرد که کاندیداها دو برابر تعداد حقوقدانان معرفی شود که اگر انصرافی هم رخ داد، شاهد کاهش کاندیدا نباشیم.

صادقی مجدداً تأکید کرد:‌ این که رئیس قوه قضاییه هم اطلاعی نداشته است قابل‌تأمل است و باید این موضوع بررسی شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/05/02
مطهری رفتاری در حد یک نماینده نداره.
بی شخصیت.
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
مطهری مرد شریفی است
این کدخدا است که برای ماندن ایران را به فلاکت کشید
کدخدا برو جلوی این اختلاس ها را بگیر کار دست شورای نگهبان نده
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/05/02
هرچند حرفت درسته خود جنابعالی مگه از روی اراده رای میدی جناب عقل کل؟اول خودتو اصلاح کن
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/05/02
بهر حال این بنده خدا نه تنها عضو حقوقدان شورای نگهبان هستند بلکه عضو انجمن مهندسان بدون مرز هم هستند قطعا" هنگام انتخاب معظم له بعنوان قائم مقامی توانائیهای ایشان مورد بررسی قرار گرفته است و اصلی ترین ماموریت ایشان شاید همین موارد باشد
United Arab Emirates
15:51 - 1398/05/02
اینا همیشه همینکار رو کردن
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1398/05/02
مدیر شبکه ترو خدا هر روز از این مطهری نظر نگذار حالمون بهم میخوره ازش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
درود بر مطهری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
تو که حالت بهم میخورد خودت مشکل دارید اگر نه ایشان نظرات خوبی میدهند
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/05/02
پس کدخدائی میگفت ما در کار هیچ کس دخالت نمی کنیم البته دخالت نبوده ،دستور بوده
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/05/02
(من به شما میخندم و شما به میخندی خداوند به جفت ما میخندت)
شما که به ضررت است میگویی مطهری فلان است یه عده هم میگویند مطهری یکی است ولی لابد مطهری هم میگوید هر دو عده۰۰۰۰هستید چون همه شما سر کارید اصلا مجلس کاره ای نیست که مطهری کاره ای باشد یا نباشد پس همه ما گیج و سر کاریم
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1398/05/02
کامنت ۱۵:۲۲ رسم است کسی که شخصیت دارد به دیگران توهین نمی کند .
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1398/05/03
کاش ده نفر نماینده عالی مثل مطهری وصادقی داشته باشیم مطهری از هیچ کسی نمیترسد چون خودش خوب وعالی است به هیچ کسی باج نمیدهد حتی به شورای نگهبان که خود باعث طرد کردن مردم به انقلاب است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج