ابراز نگرانی فرانسه نسبت به وضعیت در خلیج‌فارس
۸۸۸۹۸۳
۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
۳۸۸۷ 
سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در اظهاراتی جانبدارانه با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت خلیج فارس گفت که ایران باید نفتکش انگلیسی را آزاد کند.

ایسنا: سخنگوی وزارت امورخارجه فرانسه در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره طرح انگلیس برای ایجاد نیروی دریایی در خلیج فارس با مشارکت سایر کشورهای اروپایی گفت: وضعیت در خلیج (فارس) بسیار نگران کننده است. آزادی دریانوردی در آنجا به چالش کشیده شده است. این نه تنها خطری برای تجارت در آن منطقه که برای اقتصاد جهان مهم است، به شمار می‌آید بلکه موجب تشدید تنش می‌شود.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امورخارجه فرانسه، وی افزود: این مسئولیت متوجه ایران است که با آزادی کشتی "استنا ایمپرو" و خدمه‌اش گامی رو به جلو بردارد. اکنون زمان یافتن راه حل‌های قوی به منظور تنش زدایی است.

ابراز نگرانی فرانسه نسبت به وضعیت در خلیج‌فارس

سخنگوی دستگاه دیپلماسی فرانسه در ادامه گفت: ما در حال رایزنی درباره یک ابتکار اروپایی به همراه شرکای انگلیسی و آلمانی‌مان به‌علاوه دیگر شرکا برای افزایش اطلاعات خود از وضعیت دریانوردی از طریق روش‌های نظارتی مناسب هستیم. هدف تسهیل عبور کشتی‌ها در این منطقه است. این مرحله می‌بایست با همکاری کشورهای اروپایی باشد. از نظر دیپلماتیک، ما همچنین خواهان ایجاد شرایطی برای یک گفت‌وگوی منطقه‌ای درباره امنیت دریانوردی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: برای ما، هدف از این ابتکار اروپایی کاهش تنش و تنش‌زدایی است و با رویکرد آمریکا برای اعمال فشار حداکثری (بر ایران) تفاوت دارد. هدف آن همچنین ارائه پاسخی به چالش استراتژیک و دیپلماتیکی است که متوجه منافع اروپایی است. البته طرح ما در سطح عملیاتی باید با آمریکا هماهنگ باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1398/05/02
فرانسه غلط کرد ابراز نگرانی کرد.میخواست از تحریمهای ظالمانه علیه ملت ایران ابراز نگرانی کند ودر جهت رفع آن اقدام کند .همشون پدرسوخته ها دنبال دوشیدن کشورهای خاورمیانه هستند عوامل فساد ودزدی در اقتصاد کشور هم نفوذیهای همین کشورهای نامرد هستند که تیشه به ریشه کشور میزنند .اگر با عوامل نفوذی آنها در کشور برخورد قاطع میشد الان اونا به التماس میافتادند .پشتشون به همین خائنین داخلی گرم است .ملت باید با یک حرکت انقلابی هر چه مفسد وفاسد اقتصادی در کشور هست را قلع وقمع کند .
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1398/05/02
جز انگلیس خبیث وهم پیمانان شما که تسلیم امریکا وترامپ تروریست هستید وبرای خوش خدمتی به امریکای جنایتکار دست به راهزنی دریایی زدید کی خیلج فارس را متشنج کرده ما برای حفظ خلیج فارس وتنگه ی هرمز که ناموس هرایرانی غیرتمندی است هزینه کردیم ومیکنیم ودر برابر هر متجاوز تا نابودی اش می ایستیم واز هر تهدیدی هیچ ابایی نداریم وبا قاطعیت بیشتر متجاوزان را طعمه ی ابزیان دریا مینماییم انشاالله
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/05/02
آتشی که خودتون و اربابتون آمریکا روشن کردید باید خودتون خاموش کنید والا همه کشورها را دامنگیر خواهد کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج