قتل مرموز یک مرد در تصادف ساختگی
۸۸۹۱۲۴
۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷
۹۵۲۰ 
راننده جوان که متهم است در یک تصادف ساختگی مردی را زیر گرفته و به قتل رسانده است، صبح دیروز وقتی پای میز محاکمه ایستاد منکر اتهام خود شد.

روزنامه ایران: راننده جوان که متهم است در یک تصادف ساختگی مردی را زیر گرفته و به قتل رسانده است، صبح دیروز وقتی پای میز محاکمه ایستاد منکر اتهام خود شد.

براساس اوراق این پرونده ۲۹ تیر سال 96 در پی یک حادثه رانندگی مأموران کلانتری 169 مشیریه در محل حادثه حضور یافتند و درنخستین تحقیقات مشخص شد که یک دستگاه پژو 206 با مرد میانسالی کنار خیابان تصادف کرده و از صحنه متواری شده است.

در نگاه اول به نظر می‌رسید که این تصادف غیرعمدی است اما مدارکی در صحنه حادثه به‌ دست آمد که نشان از عمدی بودن تصادف داشت. مرد 65 ساله بعد از انتقال به بیمارستان جان باخت و پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه مشخص شد که راننده خودروی پژو 206 پس ازبرخورد عمدی با مرد میانسال از صحنه متواری شده است اما از آنجا که شماره پلاک خودرو خوانا نبود تحقیقات میدانی آغاز شد و تعدادی از شماره‌های مشابه پلاک خودرو به دست آمد تا اینکه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با بررسی پلاک بیش از 5700 خودرو سرانجام موفق به شناسایی راننده فراری شدند.

از سویی در جریان تحقیق از خانواده مقتول نیز مشخص شد که وی 13 سال قبل زمینی داشته که افراد ناشناسی با سند‌سازی اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز در ملک او کرده بودند. مرد میانسال نیز شکایت کرده و دادگاه با محکوم کردن افراد سندساز آنها را مجبور به پرداخت جریمه چند میلیاردی و بازپس دادن ملک مرد سالمند کرده‌اند که همین مسأله باعث کینه و اختلاف بین آنها شده بود. سرانجام روشن شد که صاحب خودرو پژو 206، همان مردی بود که در پرونده سندسازی محکوم شناخته شده بود. بنابراین جعفر بازداشت شد و زمانی که با مدارک پلیسی مواجه شد به قتل اعتراف کرد.

او گفت: بعد از اینکه دادگاه حکم علیه من صادر کرد، تصمیم به انتقام گرفتم و با همدستی یکی از دوستانم نقشه‌ای را طراحی کردیم. می‌خواستم با تصادف ساختگی از مرد میانسال انتقام بگیریم و برای همین شب حادثه از محل کار این مرد او را تعقیب کردیم.

هنگام تعقیب، وی سوار بر خودرو مزدا 3 خود شد اما در بین راه با جدول خیابان برخورد کرد. هنگامی که از ماشین پیاده شد تا موضوع را بررسی کند با خودرو به او زده و از محل متواری شدیم. به‌دنبال اعتراف متهم، همدست او هم بازداشت شد و هر دو در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران که به ریاست قاضی توکلی و با حضور قاضی محمدی مستشار دادگاه تشکیل جلسه داده بود پای میزمحاکمه ایستادند.

درآغاز جلسه اولیای دم خواستار قصاص هر دو متهم شدند سپس متهمان به ترتیب پای میز محاکمه ایستادند، متهم ردیف اول در اظهاراتش به قضات دادگاه گفت: از 12 سال قبل به خاطر اختلاف ملکی با مقتول درگیر بودیم، او در جریان فروش یکی از ملک‌هایش سر من کلاه گذاشته بود اما من در مرگ وی بی‌گناهم. او درجریان تصادفی که پیش آمد کشته شد. سپس قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند و متهم ردیف اول را به قصاص و متهم ردیف دوم را به حبس محکوم کردند اما این حکم در دیوانعالی کشور شکسته شد و سرانجام بار دیگر صبح دیروز در شعبه هشتم پرونده روی میز قضات قرار گرفت.

در ابتدی جلسه بار دیگر خانواده مقتول خواستار اشد مجازات برای دو متهم شدند سپس دو متهم که یکی از آنها از زندان و دیگری هم که با قرار وثیقه آزاد بود پای میز محاکمه ایستادند، متهم ردیف اول این بار نیز منکر اتهام قتل شد، دوستش نیز به دادرسان گفت: من در قتلی که دوستم مرتکب شده هیچ نقشی نداشتم و به اصرار از من خواست که در کنار او باشم. درپایان جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند تا پس از بررسی دقیق محتوای پرونده درباره سرنوشت این دو متهم حکم صادر کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1398/05/03
بخاطر مال دنیا آدم کشتید.لعنت خدا به شما حیوان صفتان کافر.
پاسخ ها
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
این مرد اگر آدم بود کلاه برداری نمی کرد
کار کلاه برداری کار درستی نیست
البته ادم‌کشی هم کار درستی نیست
ولی انسان وقتی میبیند تمام سرمایه خود را از دست داده چاره دیگری نیست
گروه سازش کجاست نمیدانم
.........
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بخاطر چی زندگی میکنی ؟!
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/05/03
از قدیم گفتن خون باطل نمی شود.
Iran, Islamic Republic of
11:30 - 1398/05/03
فقط خدا میدونه واقعیت چیه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/05/03
همه ی ما با یک کفن میریم اون دنیا حتی اگه تو قبر های لاکچری هم بزارنمون اعمال ما خونمون رو مشخص میکنه
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1398/05/04
من ازواقعیت خبر دارم مقتول بنگاه داربوده کلاه خیلی هارو برمی داشته حتی کلاه پدرشوهرمنم که یه ادم بی سواد بوده برداشته مال مردم خوری خیلی کرده قاتل چون پدرش به خاطر همین جریان سکته کرده قصد انتقام داشته که حق داشته هم مالشون رفته هم پدرشو ازدست داده خدالعنت کنه مال مردم خورهارو
Iran, Islamic Republic of
03:27 - 1398/05/04
فقت
قصاص.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
فغت درسته :)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج