گرانی چگونه به زندگی مردم حمله کرد؟
۸۸۹۲۰۳
۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
۷۸۹۲ 
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی علت افزایش قیمت‌ها را رشد شاخص های کلان اقتصادی و اختلالات تامین و توزیع می‌داند.

ایسنا نوشت: قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی علت افزایش قیمت‌ها را رشد شاخص های کلان اقتصادی و اختلالات تامین و توزیع می‌داند.

حسین مدرس خیابانی با حضور در یک برنامه تلوزیونی با اشاره به اینکه تنظیم بازار بر سه محور تامین، توزیع و نظارت استوار است و در این حوزه باید به گونه‌ای عمل شود که همزمان به نفع تولیدکننده و مصرف کننده باشد، اظهار کرد: نظارت مستمر بر بازار توزیع و عرضه کالاها ضرورت دارد و باید سازمان حمایت از مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و بازرسی اتاق اصناف تقویت شوند.

وی با بیان اینکه دو قطبی کردن تولید و مصرف درست نیست، اظهار کرد: نباید اجازه داد چرخ تولید حتی کند شود و حتما باید تولیدکننده در اولویت حمایت قرار گیرد، چراکه حمایت از مصرف کننده در گرو حمایت از تولید است. دوقطبی کردن تولید و تجارت هم صحیح نیست؛ چراکه تجارت نیرومحرکه تولید است و اگر تجارت قوی باشد حتما تولید پایدار خواهیم داشت.

اصلی ترین کار دولت تنظیم بازار و توسعه صادرات است

این مقام مسوول با بیان اینکه امروز اصلی ترین کار دولت تنظیم بازار و توسعه صادرات است، هدف اصلی از تنظیم بازار را حفظ آرامش مردم خواند و گفت که برای رسیدن به این هدف جریان تولید نباید متوقف یا حتی کند شود.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره اصلاحات اخیر شبکه توزیع و تامین بر لزوم ارتقاء این حوزه تاکید کرد و گفت: هدف ما کاهش قیمت مصرف کننده و هزینه های مبادله ای کالا است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع نظارت ادامه داد: نظارت باید بر مبنای روش های نوین باشد و در حال حاضر مهم‌ترین کمک در بخش بازرسی و نظارت اتاق های اصناف هستند.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به لزوم تامین ابزارهای بازرسی و تامین بودجه بازرسی برای اتاق های اصناف، تصریح کرد: باید یک سوم سهم اصناف از محل جرایم تعزیرات به اصناف اختصاص داده شود تا اتاق های اصناف بتوانند کار بازرسی و نظارت را انجام دهند.

وی افزود: باید تلاش شود ابتدایی‌ترین حقوق مصرف‌کنندگان که دانستن نرخ قیمت‌هاست تامین شود که لازم است به این منظور واحدهای صنفی قیمت گذاری کنند.

مدرس خیابانی با بیان اینکه تولیدکنندگان بیشتر جنگ اقتصادی را احساس می‌کنند، تصریح کرد: در این شرایط باید به هر شکل به تولیدکننده کمک کنیم و توان صادراتی بخش تولید را ارتقا دهیم.

علت افزایش قیمت‌ها

این مقام مسئول در ادامه علت افزایش قیمت‌ها را رشد شاخص های کلان اقتصادی و اختلالات تامین و توزیع دانست و گفت: تنظیم بازار باید بخش تامین و توزیع را کنترل کند، اما نباید با افزایش قیمت ناشی از هزینه تولید مقابله کرد، چراکه به تولید لطمه می‌خورد.

اصناف باید متولی توزیع و عرضه شوند

در ادامه این برنامه خسرو ابراهیمی‌نیا - نایب رئیس اتاق اصناف - با اشاره به تمرکز فعالیت‌های بازرگانی در وزارت صمت، گفت: اگر چه تولید و واردات کالاها باید زیر نظر حاکمیت باشد، اما در مقوله توزیع و عرضه، باید اصناف متولی کار شوند.

وی افزود: اصناف و اتحادیه‌ها لحظه به لحظه فعالیت‌ها و قیمت تولیدات صنف خود را از جمله میادین تره بار رصد و بهتر از سیستم دولتی در عرضه کالا عمل می کنند.

قیمت گذاری اجناس باید به اصناف واگذار شود

ابراهیمی‌ نیا با بیان اینکه مشکلی به نام تمرکز در فعالیت‌ها در کشور وجود دارد، اظهار کرد: تصمیم گیری‌های کلان اقتصادی و قیمت گذاری اجناس باید به اصناف واگذار شود.

نایب رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن وتجارت (صمت) به کمک اصناف نیاز دارند، تصریح کرد: برخی مواقع وزارت صمت و شورای قیمت گذاری در افزایش قیمت ها تاثیرگذارند. همچنین افزایش مالیات واحدهای صنفی از طرف وزارت اقتصاد و دارایی، افزایش حق بیمه از طرف سازمان تامین اجتماعی و عوارض‌های مختلف شهری از طرف شهرداری ها در افزایش قیمت خدمات و کالاها تاثیر مستقیم دارد.

راهکار ایجاد یک میلیون شغل در واحدهای صنفی

وی خاطرنشان کرد که اگر فرصت‌های لازم به همراه کاهش مالیات و عوارض به اصناف داده شود، این ظرفیت وجود دارد که یک میلیون شغل در واحدهای صنفی ایجاد شود و دیگر نیاز به صرف ۶۰ میلیون تومان هزینه به ازای اشتغال یک نفر نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/05/03
با بی عرضگی و طمع مدیران و مسئولان حمله کرد!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/03
سیاست اقتصادتون بدرد کوسفندها هم نمیخورد از گشنگی میمرند
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/03
سیاست اقتصادتون بدرد کوسفندها هم نمیخورد از گشنگی میمرند
United Arab Emirates
12:07 - 1398/05/03
کشوری با این همه ثروت ( تو مجموع نفت و گاز تو جهان اول هستیم ، معادن زیادی داریم، کشوری داریم چهار فصل که می تونیم با صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای دیگه اقتصادمون رو رونق بدیم. می تونیم به راحتی تو بخش توریست از ترکیه و امثال اون که چند برابر نفت ما از بخش توریست درآمد زایی میکنه پول درآریم) و ... اونوقت به چه فلاکتی افتادیم
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1398/05/03
علت بیشتر گرانی ها بی تدبیری و عدم نظارت و عدم رونق تولید و .............در دولت اصلاحطلبان است .....................
Romania
12:40 - 1398/05/03
به دستور دولت و با صلاحدید کاسبان تحریم.
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/05/03
با حمله خود مردم به سوی کالاها و یه عده سود جوی گثافت ...
United States
12:42 - 1398/05/03
خیلی راحت
پاسخ ها
کارگر معدن
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
باید گفت اگر تمام نماینگان مجلس و وزیران وحقوق بگیران رااخراج کنند و پول حقوقشان را گاو و علوفه بخرند و سودش را به مردم بدهند البته انها که جزع کمیته امداد هستند نه فقیران بدهن مشکلات حل میشود
Iran, Islamic Republic of
13:08 - 1398/05/03
چگونه گرانی وارد خانه ها شد.؟ ؟؟ خیلی راحت تندی ازدر وارد شده وازپنجره هم خارج نمیشه.
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1398/05/03
کی ؟ کجا ؟ چطوری ؟ ما که ندیدیم !
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1398/05/03
مسبب گرانی لجام گسیخته دولت هست
من کارمند دولتم توی توی یکی از بدترین مناطق آب و هوایی کشور (بندرعباس )کار میکنم یکی نیست به من بگه چرا از اول امسال مالیات کسر شده از حقوق ماهیانه من بیش از دو برابر شده
یکی نیست توضیح بده چرا عوارض خودرو رو شهرداری سه برابر کرده
دولت کارمنداش رو به خاک سیاه رسونده
Kuwait
13:30 - 1398/05/03
باعث گرانی بیش ازحدو حساب دزدی غارت وعده های دروغ
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/05/03
تو کشور ما از بس از اون دزدهای کله گنده زیاده که هیچ وقت هم رو نمیشن تا وقتی که اینا حق ملت میخورن کشور ثروتمند ما همیشه مردمش فقیر و بیچاره اند
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/05/03
با چاقو های آشپزخانه
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/05/03
مثل زامبی به زندگی ها حمله کرد
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1398/05/03
مثل زامبی به زندگی ها حمله کرد
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1398/05/03
دوستان متوجه شدین یه نرمه قیمتا دوباره بالا رفته ؟بدون اینکه کسی خبردار بشه؟ دولتی ها خودشون عامل اصلی گرانی هستن و بزرگی یا کوچکی سفره مردم براشون کوچکترین اهمیتی نداره حالا پیدا کنید پرتقال فروش را خخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1398/05/04
چه راحت در موردش مطلب می نویسید..
تحلیل و تفسیر میکنید...
شماها خودتون شکم هاتون سیره..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج