ممنوعیت آزمون‌های علمی در مدارس ابتدایی
۸۸۹۲۵۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
۴۶۶۷ 
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت: مطابق مصوبه ۹۵۱ شورای عالی آموزش و پرورش، برگزاری آزمون‌های مختلف ذهنی از جمله چرتکه، کانگورو و... برای دانش‌آموزان ابتدایی مغایر با اصول‌ تربیتی مورد تاکید سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است.

خبرآنلاین: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت: مطابق مصوبه ۹۵۱ شورای عالی آموزش و پرورش، برگزاری آزمون‌های مختلف ذهنی از جمله چرتکه، کانگورو و... برای دانش‌آموزان ابتدایی مغایر با اصول‌ تربیتی مورد تاکید سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است.

رضوان حکیم‌زاده در نشست علمی تخصصی مدیران منتخب مدارس ابتدایی استان گفت: مطابق مصوبه ۹۵۱ شورای عالی آموزش و پرورش، برگزاری آزمون‌های مختلف ذهنی از جمله چرتکه، کانگورو و... برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی مغایر با اصول‌ تربیتی مورد تاکید سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه براساس سند تحول بنیادین در نظام آموزشی جدید به هیچ عنوان اجازه داده نمی‌شود که کودکان بازیچه سودجویی مؤسسات شوند، اظهار کرد: باتوجه به تاکیدات مبنی برمخالفت با برگزاری آزمون‌های مختلف و همچنین استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی، استفاده از تبلیغات صدا و سیما، یک کار ضدتربیتی است که منجر به سردرگمی خانواده‌ها می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مدارس ابتدایی نباید جولانگاه آزمون و مسابقه باشد، افزود: باید در دوران ابتدایی مهارت و خلاقیت کودکان را تقویت کرد، براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، مجوزهایی که تا پیش از مصوبه شورا برای ورود کتاب‌های کمک آموزشی و آزمون‌ها صادر شده است، بی‌اعتبار محسوب می‌شود، این وزارتخانه در راستای نظارت بر فعالیت مدارس و آگاهی رساندن به خانواده‌ها در راستای ممنوعیت برگزاری این آزمون‌ها هموراه تلاش می‌کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/05/03
مغایر بودن یعنی پرداخت نکردن وجه از سوی موسسه برگزار کننده یا واقعا پژوهش و تحقیق در رابطه با مغایرت ها انجام شده است که بعید میدونم در هر حال ما که تلف سیستم شما شدیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج