محسن رضایی: به همکاری با چین، چشم‌ دوخته‌ایم
۸۹۰۴۰۸
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
۴۷۷۰ 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: آمریکایی ها و انگلیس در منطقه و خلیج فارس اتش افروزی می کنند و می خواهند این طور وانمود کنند که امنیت تنگه ی هرمز و کنترل جابجایی شناورها را در اختیار خود بگیرند.

خبرگزاری مهر: محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت عصر روز یکشنبه ششم تیرماه در دیدار سونگ تائو، وزیر بین الملل حزب حاکم چین گفت: از همکاری های حزب حاکم چین با مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکر می کنیم. دیدگاه های شما خیلی صریح و دوستانه بود. سفر شما از نظر تاریخچه روابط ایران و چین و نیز اوضاع منطقه ای وبین المللی بسیار مهم است.

وی با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس کشورمان به چین گفت: ما و شما در حال ورود به مرحله ی جدیدی از روابط راهبردی با یکدیگر هستیم. رهبر انقلاب آقای لاریجانی را مامور کردند تا پیام ارتقا و گسترش روابط ایران و چین را به رهبر شما برسانند و پیام رهبر شما نیز به رهبر انقلاب منتقل شد. و بنای جدیدی از روابط گذاشته شد.

محسن رضایی: به همکاری با چین، چشم‌ دوخته‌ایم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سفر شما پس از این تبادل پیام میان رهبران دو کشور صورت گرفته و ما این سفر را مهم و در همان راستا می دانیم. امیدواریم که بعد از این سفر، سطح تعاملات دو کشور افزایش چشمگیری داشته باشد. ما از سفر شما و هیات همراه، انتظار بالایی داریم.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: حوادث منطقه هم به نوعی سفر شما اهمیت داده است. ما در منطقه انرژی جهان زندگی می کنیم. هرگونه نا امنی و آتش جنگ در منطقه ما به اقتصاد وصلح وامنیت جهان ضربه می زند. آمریکایی ها و انگلیس مرتبا در منطقه واخیرا در خلیج فارس اتش افروزی می کنند و می خواهند این طور وانمود کنند که امنیت تنگه ی هرمز و کنترل جابجایی شناورها را در اختیار خود بگیرند. البته ما نمی گذاریم چنین اتفاقی بیافتد اما به همکاری دوستانمان در چین چشم دوخته ایم. آمریکایی می خواهند درگیری و تنش را افزایش دهند. ما بدنبال جنگ نیستیم ولی از خود دفاع می کنیم. امنیت خلیج فارس امنیت ماست و مجبور هستیم به تعرضات ونا امنی های انها پاسخ دهیم تا امنیت حفظ شود. ما خواستار حمل و نقل آزاد و حفظ امنیت در خلیج فارس هستیم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: آمریکایی ها داعش را تشکیل و تقویت کردند که تا نزدیکی بغداد پیش بیایند و می خواستند حکومتی را در سوریه و عراق برپا کنند و تمام منطقه را وارد درگیری کنند. واسراییل دومی درست کنند. نیروهای داعش در دمشق هم پیشروی کردند، دولت سوریه از ما درخواست کمک کرد. ما به هیچ کشوری لشگر نفرستادبم ولی مستشاران ما رفتند و به دولت عراق وسوریه کمک کردند. آقای ترامپ اعتراف کرد که داعش را خانم کلینتون تشکیل داد. آنها به دنبال آتش افروزی در منطقه بودند. اول در عراق و سوریه، بعد یمن و حالا در خلیج فارس.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: بنای ما ایجاد صلح و امنیت در منطقه است. ما مستشاران خود را به کشورهای درگیر فرستادیم تا امنیت را حفظ کنند. مطمئن هستیم که ۱۰سال آینده آمریکا در منطقه ما فوق العاده ضعیف خواهد شد. ایران و چین می توانند همکاری های خود را در بازسازی سوریه و عراق افزایش دهند.

رضایی با اشاره به طرح های توسعه همکاری بین کشورهای منطقه افزود: ما مدت ها به کمربند طلایی در منطقه آسیای جنوب غربی فکر می کردیم. این کمربند مرز چین را به دریای مدیترانه وصل می کند. کریدور ایران در برنامه یک کمربند یک راه، نقش و جایگاه ویژه ای دارد و باید در نظر گرفته شود. سابقه همکاری های تمدن ایران و چین بسیار تاریخی تر از روابط شما با کشورهای دیگر است.

در این دیدار سونگ تائو، وزیر بین الملل حزب حاکم چین گفت: امروز خیلی خوشحال هستم که با مدیران مجمع تشخیص علی الخصوص رضایی دیدار می کنم. بسیار از اینکه در شهر زیبای تهران هستم، خوشنودم. دوستی مردم ایران و چین را بارها احساس کردم و تمایل شما برای گسترش روابط دو کشور قدردانی می کنم.

وی افزود: می دانیم که مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش مهمی در سیاستگذاری و حکمرانی در ایران را ایفا می کند. وزارت بین الملل حزب حاکم چین، وظیفه خود می بیند که روابط خود را با کشورها و نهادهای مختلف سیاسی در کشورهای مختلف را گسترش دهد و ملاحظات و دیدگاه های دوستانمان را به حاکمان چین منتقل کنند. نهادهای سیاستگذاری در کشورهای مختلف نقش مهمی در هدایت روابط بین الملل دارند. بعد از برقراری ارتباط ما با مجمع، میزبان 11 هیات از ایران بودیم و 5 سفر از سوی هیات های عالیرتبه به ایران داشته ایم که در ارتقای روابط بسیار اهمیت دارد.

سونگ تائو افزود: سفر این هیات به منظور تقویت هماهنگی های راهبردی و تبادل نظر میان دو کشور مربوط است و مایل هستیم که در کنار هم با چالش ها و مشکلات مقابله کنیم. در شرایط اخیر، تحولات پیچیده و سریعی را در صحنه ی بین الملل شاهد هستیم که چالش هایی را برای کشورهای چین و ایران به همراه آورده است اما عزم و اراده ما حمایت از ایران در حقوق قانونی و مشروع برای طی مسیر پیشرفت و توسعه است.

در این دیدار، دانش جعفری از کمیسیون اقتصادی مجمع، مهندس سید مصطفی میرسلیم، رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع، سرتیپ پاسدار احمد وحیدی و حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم، از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و سردار رضا سیف الهی و واعظی و محمد ابراهیم مداحی از معاونین دبیر مجمع حاضر بودند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:43 - 1398/05/06
خوش بحالش، جناب رضایی هر پاراگراف یه عنوان اجرائی داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
بله درست میگه به همکاری با چین چشم دوختن اما واردات سویا رو از آمریکا 3 برابر افزایش دادن!
بدون نام
Latvia
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
خخخخخخخ خخخخخخ چاه زده لب دریا
شانجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
لطفا به همکاری به روسیه بیشتر چشم بدوزید!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
سردار....مگه نمیخواستی سربازان آمریکایی را بگیری به خودشون یکی چند میلیارد دلار بفروشی دیگه چکار نفت داری که التاسشون میکنی ..امشب برو چندتاش بگیر بیار کباب کنیم بخوریم ..نفت چیه اون همه سرباز ول کردی چسبیدی به نفت دوباره ...حالا چرا ایطوری مگه دوستمون نیستن پس چرا التماس
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1398/05/06
از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه برده اید
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
عمو جون!
چندسالته؟! چیزی از اهمیت روابط کشورها میدونی؟
Iran, Islamic Republic of
20:42 - 1398/05/06
غرب رفته شرق اومده!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
نه شرقی نه غربی ولی حالا غرب رفته شرق امد
سعید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
منظور شعار، تفکر غربی(لیبرالیسم) یا تفکر شرقی(کمونیسم) است،
لطفا قاطی نکنید!
الان توی کشور ما تفکر لیبرال پدرمون رو درنیاورده؟!
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1398/05/06
نه شرقی نه غربی چی شد خخخخ آقا محسن کم حواس شده.
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
عمو جون!
منظور، تفکر غربی(لیبرالیسم) یا تفکر شرقی(کمونیسم) است!
نه رابطه نداشتن!
الان توی کشور ما لیبرال ها قدرت ندارند؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
نه پدرمون رو تندروها در آوردن
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1398/05/06
تاوان چشم دوختن به روابط با چین رو مردم چندین سال هست که دارن میدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
اگه چیزی نمیدونی حداقل ببند
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1398/05/06
این چه تیتر خوار کننده ایی هست که انتخاب شده
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1398/05/06
تا زمانی که چشم به بیرون دوخته باشید وضع مملکت همین آشه و همین کاسه .لا مصبا یه تکونی بخورید آستین ها را بزنید بالا به داخل اتکا کنیدمنت هیچ کشوری را نکشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
فقط غرب ! باید هرچی غرب میگه گوش کنیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
جنس چینی که خوبم نیست خدایا
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1398/05/07
چند سال دیگه باید به چین وروسیه باج بدهیم.
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1398/05/07
عدم لیاقت.
تحمیل تصمیمات.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
اگر چین هم چیزی گیرش نیاد از دس تون بره انوقت شما هم میرورید ؟
United Kingdom
04:31 - 1398/05/07
شما اسیر امریکایی میخواستی بگیری هزاران دلار معاوضه اش کنی و کسب در آمد کنی و ....کردی؟؟؟؟؟ الهی نزاشتن اسیرشون کنی؟؟؟ بی تربیتا
Latvia
06:50 - 1398/05/07
خخخخخخخخخخ خخخخخخخ روابط تاریخی ملت ایران و چین خیلی جالبه ..
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/05/07
ما ز یاران چشم یاری داریم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج