عبدی: صداوسیما برای این است که گاندو بسازد!
۸۹۱۷۸۰
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
۶۱۷۲ 
تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: چه بسا پمپئو با رادیو و تلویزیون ایران صحبت کند و اصلا ما حرف هایش را نشویم یا اگر هم پخش شود معلوم نیست ترجمه درست باشد بنابراین به هدفش نمی رسد. در مجموع آقای پمپئو یا از روی ناآگاهی این مسائل را گفته یا اینکه توجهی به واقعیت ها ندارد.

نامه نیوز: تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: چه بسا پمپئو با رادیو و تلویزیون ایران صحبت کند و اصلا ما حرف هایش را نشویم یا اگر هم پخش شود معلوم نیست ترجمه درست باشد بنابراین به هدفش نمی رسد. در مجموع آقای پمپئو یا از روی ناآگاهی این مسائل را گفته یا اینکه توجهی به واقعیت ها ندارد.

عباس عبدی درباره اصرار پمپئو برای گفتگو با رادیووتلویزیون ایران گفت: فکر می کنم پمپئو با امور ایران اصلا آشنا نیست که چنین پیشنهادی را مطرح می کند. اول اینکه فکر می کند رادیو و تلویزیون ایران به معنای مرسوم یک رسانه است و دیگر این که خیلی مهم و اثرگذار است، حال آنکه این طور نیست.

وی افزود: خوب اگر پمپئو می خواهد صدایش را به مردم ایران برساند با بی بی سی صحبت کند چون بیشتر شنیده می‌شود. این کار خیلی هم راحت است و احتمالا گزارشگر هم با او چالش جدی نمی‌کند و این به نفع پمپئو است! البته فکر می کنم این کار را پیشتر انجام داده است. ثانیا رادیو و تلویزیون ایران اصلا چنین کاری را نمی کند چون برای چنین کارهایی ساخته نشده نیست. یکسری برنامه های سرگرمی درست می کند و تعدادی هم خبرهای خاص و ویژه را برای خودش اعلام می کند بنابراین اصلا کارکرد صداوسیمای ایران این نوع مصاحبه‌ها نیست.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: اشتباه دیگری که آقای پمپئو مرتکب می شود این است که چون مردم آمریکا رسانه‌های ما را نمی‌بینند و در نتیجه از دیدگاه‌های این طرف خبر ندارند، و فقط از طریق گفتگوی مستقیم ظریف با رسانه‌های انها است که با این دیدگاه‌ها آشنا می‌شوند بنابر این گمان دارد که مردم ایران هم از مواضع او و ترامپ خبر ندارند.

وی ادامه داد: در ایران، مردم از اخبار رسانه‌های فرامرزی مرتبط با ایران اطلاع کامل دارند. به رسانه های آمریکایی از خودشان زودتر و سریعتر و به طور آنلاین دسترسی دارند و اخبارشان را رصد می کنند بنابراین آقای پمپئو برای اینکه حرف هایش به ما برسد، در همان کنگره صحبت کند ما می شنویم و مشکلی با این مسئله نداریم. هر چند بعید است که حرف جدید و درست و درمانی داشته باشه که تا حالا نگفته باشد و ما مطلع نباشیم.

صداوسیمای ایران برای این است که گاندو بسازد

وی ادامه داد: رادیو تلویزیون ایران به مثابه رسانه در مفهوم عرفی جهان نیست. برای کارهای خاص است، مثلا گاندو بسازد و در داخل دعوا درست کند یا ابزاری علیه جناح های سیاسی شود. در کنار این کارها چند برنامه سرگرمی مثل خندوانه!! و... هم بسازد.

عبدی اظهار کرد: چه بسا پمپئو با رادیو و تلویزیون ایران صحبت کند و اصلا ما حرف هایش را نشویم یا اگر هم پخش شود معلوم نیست ترجمه درست باشد بنابراین به هدفش نمی‌رسد. در مجموع آقای پمپئو یا از روی ناآگاهی این مسائل را گفته یا اینکه توجهی به واقعیت ها ندارد. احتمالا در وزارت خارجه امریکا مشاوران و مسیولان ضعیفی در باره ایران دارند.

وی افزود: اینکه آقای ظریف می‌رود آمریکا و با رسانه‌های آنجا صحبت می‌کند برای این است که آمریکایی‌ها بر خلاف ما رسانه‌های خودشان را گوش می‌کنند و رادیو و تلویزیون ما را نمی‌بینند یا به اخبار رسانه های ما دسترسی ندارند. بنابراین آقای ظریف می‌رود آنجا تا حرف‌های ایران را از این طریق به اطلاع مردم آمریکا برساند.

یک رسانه مستقل ایرانی با پمپئو گفتگو کند یقین دارم پمپئو به لحاظ استدلال کم خواهد آورد

این تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: البته اینکه رسانه ای ایرانی پیدا شود که با پمپئو مصاحبه و گفتگو انجام دهد، به نظر من قطعا به نفع افکارعمومی ایران است چون پمپئو بیشتر با رسانه های آمریکایی صحبت می کند و آنها خیلی وارد چالش با او نمی شوند. اگر یک رسانه درست و حسابی مستقل در ایران باشد و با پمپئو گفتگو کند یقین دارم که پمپئو به لحاظ استدلال کم خواهد آورد و این به نفع افکارعمومی ایران است. البته بعید می‌دانم که او بپذیرد با یک رسانه واقعی گفتگو کند.

ایرنا درخواست مصاحبه دهد

عبدی گفت: در پایان دوباره یادآور می شوم که مصاحبه با پمپئو در حوزه وظایف و مأموریت رادیو و تلویزیون ایران نیست، ضمن آنکه رادیو و تلویزیون ایران از پس چنین گفتگویی هم بر نمی آید شاید پمپئو متوجه ماجرا بوده که درخواستش از رادیو و تلویزیون بوده و نه از هر رسانه دیگر. پیشنهاد من این است که ایرنا درخواست مصاحبه دهد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/05/10
موفقیت سریال گاندو از آنجائیکه امثال عبدی همچنان جلز و ولز میکنند بیشتر ثابت میشود.
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1398/05/10
آقای عبدی به نظر شما اگر صحبت و استدلالی به نفع حکومت ایران باشد شبکه بی بی سی پخش می کند؟

در ثانی

هیچ وقت ما جلو اونها کم نمی آوریم این یادتان باشد. آمریکایی ها هنوز دلیل قانع کننده ای برای خروج از برجام به کل کشورها ارائه نداده اند همه کشورها منتقد خروج آنها هستند
Iran, Islamic Republic of
13:52 - 1398/05/10
چقدر سوزش از گاندو دارند هنوز که هنوزه دارند میسوزند
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/05/10
خیلی جالبه !! تحلیلگر سیاسی ؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/05/10
این یارو بیشتر از اینکه تحلیل گر باشد بیشتر شبیه......
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1398/05/10
این پیرمرد فضول در مورد همه چیز باید وراجی کنه
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/05/10
صدا و سیما برای صندلی داغ است .که امثال شما را وادار به اعتراف کند.
اگر کشور پاسدار جان بر کف دارد.نبایستی در پشت سر آنها نا امنی باشد.این صدا و سیما ست که بایستی مأمن امن چشمان تیز بین باشد.
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1398/05/10
آقای اصلاح طلب مثل اینکه فیلم گاندوخیلی بهتون فشاراورده حقیقت خیلی تلخه
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/05/10
وای خدایا ببین چقدر اینا بیکارن که یکماهه همه ی دقدقه زندگی شون شده گاندو... واقعا متاسفم براتون ...
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/05/10
چه عالی صدا و سیمای میلی را معرفی کرد.
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1398/05/10
شما دیدگاهت بهش نزدیکه بجاش صحبت کن
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1398/05/10
خودت فهمیدی چه گفتی همین قسمت آخر تئوری پردازی تمام مهملات بالا رو بباد داد
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/05/10
منظورتون تحلیل گر اصلاح طلب حامی شیخ سبز و شیخ بنفشه؟
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/05/10
من خودم منتقد رسانه ملی هستم و الآنم طرفداریشون نمیکنم ولی آقایون راستگو اونوقت که ۱.۷میلیون دلار را به حساب برجام گذاشتند چراافشا نکردند و راستشو به مردم نگفتند و الان که گاندو افشا کرده ژست اطلاع رسانی گرفته و صدا و سیما را متهم می کنند
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1398/05/10
من با رها گفتم صدا سیما متاسفانه مستقل نیست وچون وابسته به یک طیف و گروه خاص است و همیشه یک روی سکه را نشان می دهد
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/05/11
حتماً از نظر شما اگر مصلحت. اصلاح طلبان را بگوید عالی است
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1398/05/11
چرانظرات رو نمایش نمیدهید تا این فتنگر رو رسوا کنیم
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1398/05/11
مطلب کاملا صحیح است. مخصوصا استفاده مردم ایران از شبکه های خبررسان غربی کاملا درسته و البته جای تاسف دارد. ولی خداییش تلویزیون ایران هیچ استقلالی ندارد و کاملا یکطرفه عمل میکند و به هیچ وجه نماینده مردم نیست.
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/05/11
چیه داداش از گاندو سوختی؟؟ اگه صداسیما مخاطب نداره پس چرا اینقد از گاندو حرف میزنید؟ البته یجاش درست میگی اونم مربوط به برنامه های چرت و پرت خندوانه و عصر ابکی و غیره هست که تا الان کاری باهاشون نداشتید همه چی هم خوب و خوش و خرم بوده تا اااااااااینکه گاندو ساخته شد و اواری شد رو کاسه کوزتون..نکنه میخوای بگی یک میلیاردو هفتصد میلیون دلارو شما اوردید به ایران ؟ البته که الانم تو جیبتونه
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/05/11
تو که صدا سیما رو قبول نداری پس چرا انقدر نقدش میکنی ادم چیزی رو که قبول نداره انقدر مقاله راجبش نمیده از اینکه گاندو یکسری چیزهارو افشا کرد داری میسوزی خوب این یک حرفیه ولی تو و دارو دستت اگه بالا وپایین بپرین این رسانه بقول شما میلی تاثیر گذار ترین رسانه هستش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج