صلاحیت روانی رانندگان حیوان‌آزار بررسی می‌شود
۸۹۴۹۸۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
۳۹۲۰ 
معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: مشاهده اعمالی از قبیل حیوان‌آزاری که موجبات تشکیک به عدم صلاحیت روانی راننده را فراهم کند، علاوه بر برخورد قانونی می‌تواند منجر به ابطال گواهینامه شود.

خبرگزاری مهر: معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: مشاهده اعمالی از قبیل حیوان‌آزاری که موجبات تشکیک به عدم صلاحیت روانی راننده را فراهم کند، علاوه بر برخورد قانونی می‌تواند منجر به ابطال گواهینامه شود.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا درباره انتشار عکس خودرو در حومه یاسوج که راننده‌ای با اقدام غیراخلاقی و غیرقانونی خود مبادرت به بستن یک قلاده حیوان به عقب خودرو و کشیدن آن در سطح آسفالت در انظار عمومی کرده گفت: به استان مربوطه اعلام شد علت و چگونگی این اقدام غیر انسانی از سوی راننده پراید را بررسی کنند.

سرهنگ عین‌الله جهانی افزود: پس از شناسایی، ابتدا انگیزه راننده مورد بررسی و سپس از حیث روانی و شخصیتی در کمیسیون پزشکی مورد معاینه روانشناسان و روانکاوان بهداری استان قرار گرفته و در صورت اثبات عدم صلاحیت روانی وی، تصمیم مقتضی در خصوص ادامه رانندگی نامبرده و یا ابطال، ضبط گواهینامه اتخاذ شود.

معاون اجتماعی راهور گفت: رانندگی و یا حق استفاده از وسیله نقلیه می‌تواند از حقوق مسلم آحاد جامعه باشد لیکن به علت احتمال تغییر شرایط جسمی و یا روانی رانندگان (حتی پس از اخذ گواهینامه) و با مشاهدۀ اعمالی از قبیل حیوان‌آزاری که موجبات تشکیک به عدم صلاحیت روانی راننده را فراهم کند، برابر اختیارات قانونی، صلاحیت رانندگی وی از سوی کمیسیون پزشکی تحت بررسی مجدد قرار گرفته و در صورت تحقق شرایط لازم، گواهینامه فرد ابطال یا ضبط می‌شود.

وی در ادامه افزود: علاوه بر این، مستند به ماده 679 قانون مجازات اسلامی، اقدام غیر قانونی این راننده از سوی مراجع قضایی و انتظامی نیز قابل پیگرد قانونی است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/05/19
چطوری این همه کلمه قلمبه سلمبه میذارید
خوب خیلی راحت بگید که از رانندگانی که حیوان ازاری میکنند علاوه بر تست الکل،شامل مجازات هم میشوند
بخدا به جای اینکه خبر بخونیم ،دوساعت باید کلمه هارو معنی کرد تا ببینیم چی شده
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1398/05/19
باید گواهینامه شون تا ابد باطل بشه و برن مثل حیوان در جنگل زندگی کنند.
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/05/19
اینگونه افراد سادیسم حیوان آزاری دارند'!
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1398/05/19
باید همون‌جوری ببندند پشت ماشین همون بلا رو سر خودش بیارن تا دیگه از این غلطا نکنن،حیوان بیچاره به ما چیکار داره، حتی مار اگه مزاحمش نشی نیش نمیزنه اگرم میزنه از ترسه نه از کینه.
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/05/19
همه انسانها حالت عصبانیت داره اما همچنین کاری باید مجازات بشه چون حیون هیچ ازاری برای انسان نداره بنظرم ابطال گواهینامه کار خوبی تا اخر عمر دیگه اینکار نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
20:48 - 1398/05/19
بایداعدام بشن تادرس عبرتی بشه واسه دیگران..خدابخاطرهمینکارا مردم ایران راعذاب میده
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/05/20
برید دنبال مسئولین دزد رانت خوار اختلاس کننده قاچاقچی دروغگو فرصت طلب مردم آزار
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج