نحوه اعتراض به پیامک‌های بدحجابی
۸۹۵۲۹۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
۴۱۰۹ 
رییس پلیس پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی بین‌المللی موادمخدر خبر داد که اقدام به هدایت هفت باند قاچاق موادمخدر کرده بود.

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی بین‌المللی موادمخدر خبر داد که اقدام به هدایت هفت باند قاچاق موادمخدر کرده بود.

سردار حسین رحیمی در نشست خبری که امروز در مقر پلیس پایتخت برگزار شد، با اشاره به عملکرد پلیس در چهار ماه سال جاری، اظهار کرد: طی این مدت ، ماموران پلیس در مجموع بالغ بر هشت تن انواع مواد مخدر را از قاچاقچیان کشف کردند که مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل از افزایش ۱۳ درصدی حکایت دارد.

وی از دستگیری یک قاچاقچی بین المللی خبر داد که اقدام به هدایت هفت باند کرده بود.

رحیمی در این باره گفت: از این فرد چهار تن مواد مخدر کشف و ضبط شد که بیشترین این مواد از نوع سنتی و تریاک بوده است.

به گفته رئیس پلیس پایتخت، این فرد طی یک ماه گذشته و پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی دستگیر شد و عملیات برای دستگیری دیگر وابستگان این قاچاقچی بین المللی در حال انجام است.

کاهش 9 درصدی نرخ وقوع جرائم در تهران

رییس پلیس پایتخت با اشاره به وضعیت وقوع جرم در پایتخت اظهار کرد: در دو سال پیش تهران نرخ وقوع جرائم در کل کشور ۲۹ درصد بود یعنی ۲۹ درصد از کل جرائم کشور در تهران رخ می‌داد اما امروز این آمار به ۲۱ درصد رسیده است که این یک خیزش بزرگ در مهار جرائم است و توانستیم طی دو سال سهم تهران از وقوع جرائم کل کشور را ۹ درصد کاهش دهیم.

رحیمی از افزایش ۴۹ درصدی کشف سوخت قاچاق نیز خبر داد و گفت: طی این مدت گروهی که اقدام به قاچاق سوخت از تهران به شرق کشور کرده بود نیز دستگیر شد.

به گفته رحیمی، عمده سوخت‌های کشف شده قاچاق از نوع گازوئیل بوده است.

وی در مورد وضعیت وقوع سرقت نیز گفت: در مجموع ۱۳ درصد افزایش کشف سرقت در تهران را داشته‌ایم ضمن اینکه سرقت از مغازه ۱۶ درصد، سرقت از اتومبیل ۷ درصد، سرقت موتورسیکلت ۹ درصد و سرقت‌های خشن و مسلحانه نیز در مجموع سه درصد کاهش داشته است.

رحیمی درصد کشف به وقوع سرقت را ۷۲ درصد دانست و گفت: در مورد جرم تجاوز به عنف نیز ۲۶ درصد کاهش داشته ایم.

وی در پاسخ به پرسشی درمورد اینکه آیا تیراندازی پلیس در تهران افزایش یافته گفت: تیراندازی پلیس در تهران طی این چهارماه تنها یک درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است و البته در تمام ماموریت‌ها ماموران از قوانین به‌کارگیری سلاح تبعیت کرده‌اند.

چگونگی اعتراض به پیامک‌های بدحجابی پلیس

رحیمی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به یکی از خبرنگاران در مورد این که به نظر می رسد که برای برخی از افراد پیامک های اشتباه کشف حجاب صادر شده است گفت: افرادی که برایشان پیامک صادر شده است اگر به پلیس مراجعه کنند مستندات مربوطه را دریافت خواهند کرد و اعتراضات آنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت بنابراین اینطور نیست که حقی از کسی ضایع شود.

رحیمی درباره اینکه آیا ممکن است فردی دارای خصومت شخصی با شهروندی بوده و گزارش دروغین از بدحجابی به پلیس ارسال کند گفت: در این زمینه ثبت گزارش تنها از سوی ماموران انجام می شود ضمن اینکه ماموران ما نیز باید در برابر گزارشی که ثبت کرده‌اند پاسخگو باشند و چنین مباحثی به هیچ عنوان وجود ندارد.

رحیمی تاکید کرد: پلیس با پوشش شهروندان در محیط و حریم خصوصی‌شان کاری ندارد اما در محیط عمومی و منظر عمومی باید شئونات و قوانین جامعه رعایت شود.

رئیس پلیس پایتخت در مورد اینکه آیا با موارد تخلف و بدحجابی در فضای مجازی نیز برخورد می‌شود گفت: مرکز رصد فضای مجازی در پلیس امنیت اخلاقی، پلیس اماکن ، پلیس مبارزه با مواد مخدر، پلیس آگاهی و دیگر یگان‌های تخصصی ایجاد شده است و در صورت مشاهده تخلفات با آن برخورد می‌شود.

رحیمی همچنین از اجرای طرح های ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی خبر داد و گفت: برخورد با سرعت غیرمجاز ، اقدامات مخاطره‌آمیز ، مخدوش کردن پلاک و نظایر آن به طور جدی در دستورکار پلیس قرار دارد . افراد باید بدانند که خودرو و موتورسیکلت بدون پلاک اجازه تردد در شهر را نداشته و این خودرو و موتورسیکلت ها متعلق به هر فردی که باشد با آن برخورد خواهد شد.

وی از کاهش ۲۰ درصدی تعداد جانباختگان تصادفات رانندگی و کاهش ۲۶ درصدی مجروحان تصادفات رانندگی خبر داد و گفت: در مجموع تصادفات ما در تهران نیز طی این چهار ماه ۲۱ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس پایتخت در بخش دیگری از سخنانش به نقش و جایگاه خبرنگاران پرداخت و در سخنانی گفت: خبرنگاران افسران و تلاشگران عرصه جنگ نرم هستند و همکاری پلیس و خبرنگاران می توانند تضمین‌کننده آرامش در پایتخت باشد.

رحیمی با تاکید بر اینکه امنیت پایتخت برای ما بسیار حائز اهمیت است گفت در همین راستا نیز از ظرفیت و مشارکت تمام خبرنگاران استفاده خواهیم کرد و این طور نیست که خبرنگاری با خبرنگاری دیگر برای ما فرق داشته باشد رحیمی با تاکید بر اینکه امنیت برای تمام اقشار جامعه است گفت افراد باید از امنیت بهره‌مند باشند و تنها قانون‌شکنان و مجرمان هستند که با آنان برخورد می‌شود.

وی به طرح خاطره‌ای از دوران شهادت شهید صارمی پرداخت و گفت: در آن زمان من در قرارگاه مرصاد در جنوب شرق کشور بودم و جالب است بدانید که نام من هم در کنار شهدایی که از سوی طالبان در این عملیات به شهادت رسیده بودند درج شده بود که البته من در آنجا حضور نداشته و این اسامی را اشتباه اعلام کرده بودند.

در پایان این مراسم از سروان بداقی پلیس زن کلانتری ترمینال جنوب که پسر بچه نوجوان را به مادرش رسانده بود تقدیر شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/05/20
دردین هیچ اجباری نیست
پاسخ ها
ولایت
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
یه کلمه تو زبانتون افتاده که تو دین اجباری نیست.....نه تحقیق میکنید نه مطالعه میکنید و حرف تازه ای هم بلد نیستید.... آیه لا اکراه فی الدین برای کسی هست که مسلمون نیست. ولی کسی که اسلام رو قبول کرده باید تمام احکام الهی رو بی چون و چرا قبول کنه نه اینکه با میل خودش باشه..... التماس تفکر.
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/05/20
میزان سرقت ها و تا امنی ها نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده . اینو همه می دونن و می بینن
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1398/05/20
آقای سردار حجاب رعایت بشه مشکل بیکاری بدبختی ازدواج ما حل میشه مگه از خدا نمی ترسید پلیس وظیفه داره جلو دزد قاتل گرانفروشی بمون نه بخواد جلو مردم بمون بخدا دارید اشتباه میرید
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1398/05/20
جا داره تشکر کنیم که در محیط خصوصی کاری بهمون ندارید
خخخخخخخخ
البته نه همیشه
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1398/05/20
تشکر از خانم سروان نیروی انتضامی
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/05/20
شما دها نفر که اشتباهن براشون پیامک رفته را میبرید و میارید تا تحقیق کنید استرس و ناراحتی و وقتی که از از این افراد تلف میکنید اکر ضایع کردن حقوق آنان نیست پس چیه؟ بعد هم با رفتاری که در این چند ماه میبینیم به هیچ عنوان زیر بار اشتباهات فاحش خودش نمیره و برای خودشون تشویق و ترفیع هم قائل میشن
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/05/20
نیروی انتظامی کلی وقت تلف میکنه واسه پیامک های بد حجابی حالا بودجش به کنار همینطوری وقت و بودجه مملکت هدر میشه
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/05/20
امیدوارم که با موتورسیکلت های پلاک مخدوش حسابی برخورد بشه که واقعا تعدادشون خیلی زیاد و هرکاری که دوست دارن انجام میدن و کسی هم جلودارشون نیست....
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/05/20
امیدوارم که با موتورسیکلت های پلاک مخدوش حسابی برخورد بشه که واقعا تعدادشون خیلی زیاد و هرکاری که دوست دارن انجام میدن و کسی هم جلودارشون نیست....
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/05/20
بابا همش چرته جوابگو نیستن تازه بدهکارم میشن
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1398/05/20
نوشته با حریم خصوصیشان کاری نداریم ن‌جون خودتون بیاین بگین تو خونه ها هم باید حجاب داشته باشین دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
یه کم دیگه رو بدیم تو خونه دوربین میذارن ببینن پسر عمه اومد خونمون چادر سر میکنیم یا نه خخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
دزدی، اختلاس.. فساد..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج