اتکای مستقیم بودجه به نفت صفر می‌شود
۸۹۵۳۶۴
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
۵۱۴۲ 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به اینکه در شرایط سخت تحریمی، بخش قابل توجهی از منابع بودجه را از دست خواهیم داد، ضرورت دارد که اصلاح ساختار بودجه را به سمتی سوق دهیم که میزان اتکای مستقیم به منابع نفتی به تدریج به صفر برسد.

خبرگزاری ایرنا: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: با توجه به اینکه در شرایط سخت تحریمی، بخش قابل توجهی از منابع بودجه را از دست خواهیم داد، ضرورت دارد که اصلاح ساختار بودجه را به سمتی سوق دهیم که میزان اتکای مستقیم به منابع نفتی به تدریج به صفر برسد.

محمدباقر نوبخت در نخستین جلسه ستاد تهیه و تدوین بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، افزود: البته در شرایط عادی هم ضرورت داشت که میزان اتکای خود را به منابع نفتی کاهش می‌دادیم.

وی با تأکید بر این نکته که در اصلاح ساختار بودجه، تمام اسناد فرادستی کشور را هم لحاظ خواهیم کرد، گفت: امیدوارم بعد از نهایی شدن برنامه اصلاح ساختار بودجه و تصویب آن در جلسه دولت و شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا بتوانیم با تعامل شایسته‌ای که با مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت، این برنامه را به فرجام مناسبی برسانیم، به‌گونه‌ای که قادر باشیم از شرایط سخت گذر کنیم

سیدحمید پورمحمدی، معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست، اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور در زمینه اصلاح ساختار بودجه گام مهمی برداشته‌ایم و یکی از محورهای اصلاح ساختار، اصلاحات نهادی در فرآیند تدوین بودجه است.

وی افزود: اکنون در حال تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۹ هستیم، باید از نوآوری‌های تغییر ساختار بودجه استفاده کنیم، به‌طوری که لایحه‌ای دقیق و شفاف و موثر به مجلس ارائه کرده و به جای ردیف‌های متعدد و دستگاه‌های متعدد سعی کنیم خواسته قانون‌گذار که برنامه‌محوری است را اجابت کنیم.

به گفته پورمحمدی، از دیگر ویژگی‌های اصلاح ساختار بودجه در تدوین لایحه بودجه، تغییر محسوس گزارش‌های پیوست، تدوین بودجه دوسالانه و مطرح‌شدن دستگاه‌های سیاست‌گذار اصلی خواهد بود.

رحمتی مشاور معاونت امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز در این نشست گفت: برای تدوین برنامه اصلاح ساختار بودجه، از تاریخ پانزدهم تیر سال جاری کار را به صورت جدی آغاز کرده‌ایم و روند تدوین بودجه و ساختار بودجه‌ریزی کشورهای مختلف را هم مطالعه کرده و به جمع‌بندی مناسب دست یافته‌ایم.

نخستین جلسه ستاد تهیه و تدوین بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و روسای امور تخصصی این سازمان در محل سازمان مذکور برگزار شد.

در این جلسه شرکت‌کنندگان به طرح دیدگاه‌های خود پرداخته و بر ضرورت لحاظ کردن اسناد بالادستی در اصلاح ساختار بودجه تأکید کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/05/20
آره دیگه مردم خودشون میتونن با بدبختی خودَشونو اداره کنن،آقایون هم نفت رو بفروشن بزنن به زخم زندگی و آقازاده‌هاشون
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1398/05/20
فروش مواد مخدر و صادرات اون به اروپا تنها راه درآمد زایی فوق العاده برا مملکته
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1398/05/20
جهنم میخوام آقازاده ها زهرماربخورندمگراروپانفت وگازداردبهترین قدرت مالی دست خودشان هست مادوزدداریم اونهابافکرتصمیم میگیرند.
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1398/05/20
خدا رحم کنه به اقشار ضعیف در امد نفتی بود وضعیت مردم اینجوری حالا در امد شده اذوقه. مردم به کشورهای دیگه فروختن
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/05/20
بله جووین ومحصولات یک و یک عالیس تن تاک بهاره ظرف نگهداری رب دارو ضد کچلی محصولات چین و واچین مایع ظرفشویی عمه خانم خاویار بادمجون اینارو صادر کنیم به جای نفت اقتصاد ریغن پیدا میکنه
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/05/20
همین که تحریم ، برداشته بشه همه ی این حرفها می شه شعار......در حالی که باید گفت لعنت به نفت و پولش که باعث بدبختی ایران بوده و هست....
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/05/20
مملکت پکیده .... بله صفر شده .... زندگی و کارها هم صفر شده ... اینو بهش اقتصاد بدون نفت نمیگند ....
United States
23:59 - 1398/05/20
چه شد میگفتین اگر قر باشد ما نمیتوانیم نفت صادر کنیم نمی گذاریم کسی از تنکه هرمز نفت صادر کند
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1398/05/21
پول این نفت مملکت بخورید کوه طلاه سیستان بلوچستان ووووووووووووووو......بخورید بخورید.
دعوا داروبچه هایتان بشه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج