چند درصد مردان از پیدا کردن کار ناامید شدند؟
۸۹۶۶۰۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
۶۲۳۸ 
بررسی آمار مربوط به علت عدم جستجوی کار توسط کارجویان و جوانان نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۹ درصد مردان و حدود ۳۵ درصد زنان بیکار از پیدا شدن شغل ناامید شده‌اند.

خبرگزاری ایسنا: بررسی آمار مربوط به علت عدم جستجوی کار توسط کارجویان و جوانان نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۹ درصد مردان و حدود ۳۵ درصد زنان بیکار از پیدا شدن شغل ناامید شده‌اند.

بررسی علت عدم جستجوی کار توسط مردان و زنان غیرفعال جویای شغل در سال گذشته بیانگر آن است که عوامل مختلفی مانع جستجوی کار شده که از جمله آنها تحصیل، مسئولیتهای شخصی و خانوادگی، در انتظار جواب کارفرما و بیماری بوده است.

بیشترین دلیل عدم جستجوی کار توسط افراد

بر اساس نتایج مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در سال ۱۳۹۷ بیشترین علت عدم جستجوی شغل در سن کار نبودن، مسئولیتهای شخصی و خانوادگی و تحصیل و آموزش بوده است به نحوی که ۴۳.۷ درصد جویندگان کار به دلیل داشتن مسئولیتهای شخصی یا خانوادگی و بی نیازی از انجام کار دنبال کار نبوده‌اند. حدود ۲۶.۲ درصد افراد زیر سن کار بوده و ۲۱.۳ درصد به دلیل اشتغال به تحصیل یا آموزش در جستجوی کار نبودند.

چند درصد مردان از پیدا کردن کار ناامیدند؟

دلسرد شدن از جستجوی کار نیز بخشی از جمعیت بیکاران را شامل شده به نحوی که ۱.۱ درصد از علت عدم جستجوی کار در مردان و زنان طی سال گذشته به دلیل ناامیدی و دلسرد شدن، تلاشی برای پیدا کردن کار نکرده‌اند.

عده دیگری از افراد به دلیل در انتظار فصل کار ماندن و نتیجه اقدامات انجام شده، جستجوی شغل خود را متوقف کرده‌اند که ۰.۴ درصد از جمعیت بیکاران را تشکیل می‌دهند. همچنین دو میلیون نفر از افراد معادل ۳.۷ درصد به دلیل بیماری، بارداری و ناتوانی جسمی موقت از یافتن شغل صرفنظر کرده‌اند.

۱۹ درصد مردان از یافتن کار دلسرد و ناامیدند

بررسی آمار مربوط به علت عدم جستجوی کار توسط کارجویان و جوانان بیانگر آن است که در سال گذشته ۱۹ درصد مردان و حدود ۳۵ درصد زنان بیکار از پیدا شدن شغل ناامید شده‌اند.

چند درصد مردان از پیدا کردن کار ناامیدند؟

این بررسی نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۷ نزدیک به ۲۳.۵ میلیون نفر به دلیل مسئولیتهای شخصی و خانوادگی یا بی نیاز بودن، ۱۱.۵ میلیون نفر به دلیل تحصیل یا آموزش و ۱۴.۱ میلیون نفر به دلیل آنکه زیر سن کار بوده‌اند تمایلی به پیدا کردن شغل نشان نداده‌اند که از این جمعیت حدود ۵۳۷ هزار نفر به دلیل دلسرد شدن و نا امیدی از پیدا کردن کار دیگر به دنبال کار نبوده‌اند.

جمعیت کشور در سال ۱۳۹۷ برای خانوارهای معمولی ساکن و گروهی، نزدیک به ۸۱ میلیون نفر برآورد شده که حدود ۱۴.۱ میلیون نفر آن زیر ۱۰ سال و ۵.۱ میلیون نفر ۶۵ ساله و بیشتر هستند. بررسیهای آماری نشان می دهد حدود ۵۳.۹ میلیون نفر از جمعیت کشور در هیچ یک از دو گروه شاغلان و بیکاران قرار نگرفته و جمعیت خارج از نیروی کار محسوب می شوند از این رو به نظر می‌رسد قشر عظیمی از جمعیت کشور غیر مولد باشند. حدود ۳۵.۴ میلیون نفر از جمعیت خارج از نیروی کار نیز در گروه سنی ۶۴-۱۰ ساله قرار دارند که نزدیک به ۶۵.۶ درصد از جمعیت مذکور را به خود اختصاص داده‌اند.

گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت نیروی کار نشان می‌دهد که در بهار امسال از مجموع ۲۷ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۴۳۱ نفر جمعیت فعال کشور، ۲۴ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۷۴۴ نفر شاغل و ۲ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۶۸۷ نفر بیکار بوده‌اند. نرخ مشارکت اقتصادی کشور در بهار امسال ۴۰.۶ درصد بوده و حاکی از آن است که مردان با ۶۵ درصد بیشترین میزان مشارکت اقتصادی را داشته‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/05/24
باید گفت گشتم نبود نگرد نیست ،۸۰درصد جوانان از پیدا کردن کار ناامیدن اخه کار باید در شان هر فرد باشه اون بیست درصد بالا ۱۶ درصد به کارشون علاقه نداره واز سر نیاز به اون کار تن میدن واون چهار درصد باقی مانده باپارتی نه لایقت واستعداد به کار مورد نظر رسیدن (نجوم بگیرها)ودراخر اگه پارتی نداری اگه هم نخبه باشی کار گیر نمیاری وسلام
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/05/24
با سلام
تو جامعه کار هست ولی بیگاری هستش بنده فوق لیسانس مکانیک هستم سال ۸۹ از زیر مجموعه وازارت نیرو اخراج شدهام یعنی ۷۵۰۰ هزار نفر اخراج کردن از ان به بعد تالار اجاره کردم بازدهی نداشته رستوران اجاره کردم اجاره ها بالا بوده جوابگوی اجاره نبودیم بالاخره کار نه برا کار فرما میصرفه نه برا پرسنل گرانی باعث شده تد این کشور رو به بیکاری بره ۵۲ سال سن دارم کارمند بودم کارشناس دادکستری بودم کارخانه تولیدی داشتم اخر سر هر چی تلاش میکنی بیستر کم میاری تلان ۲ ماه بیکترم با این وضعیت زندگی خدا به داد جوان ها برسد نه مدرک تحصیلی بدرد میخوره نه تجربه فقط پول نقد
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/05/24
ملت دانا== هوشیار و خوشبخت
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1398/05/24
0.5% از پیدا کردن شغل نا امید شدند؟؟؟؟؟؟
0.5%؟؟؟؟
0.5%؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی که این آمار رو گرفته گفته بیا صفر پنج رو بزاریم اونطرف تا ذهن مردم هم آروم بشه.
50%
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/05/24
جهانگیری و روحانی اصلاحطلب باید به وعده های انتخاباتیش در مورد اشتغال عمل کند .......
..........
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1398/05/24
کل ملت ایران نا امید از کار هستند
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1398/05/24
ولله بیکار باشن بهتره من شاغل شرکت فولاد کاویان اهواز هستم 3ماه حقوق نگرفتم شغلم تو شرکت پیمانکاری و چندرغازی میگیرم که اینم 3ماه ندادن پرسنل پیمانکار کارگر بدبخت دارن زندگیشون میفروشن اکثرا اجازه نشین هستند و با وضع اقتصادی کشور جوابگو نیست 3نفر اول شرکت دارن حق ما کارگرا رو میخورن اعتراض به حقوق بکنی یا معلق میشی یا اخراج خدایا تا کی باید ما کارگرها رنج و بدبختی بکشیم خواهش میکنم منعکس کنید زندگیها داره به تباهی کشیده میشه هر سال نامه رسمی شدن ما میاد ولی حضرات شرکت اداره کار اهواز خریدن اونم با روزانه 7تا غذا
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1398/05/24
اخ اینا همه امارشون همینجوریه..کسی ک از سر مجبوری با ماشین کار میکنه رو جز شاغلین حساب میکنن..من ده سال پیش لیسانس گرفتم متاهلم چن سال توکارخونه کاری میکردم ک با رشتم اصلا نمیخوند بعدش شغل ازاد اونم با این اوضاع نشد الانم بیکار باید شرمنده خونوادم باشم ک هیچ دردی بیشتر از این نیست..بجایی رسیدم ک اگ کار خلافم بهم بگن میرم..مردم از اول ک اینجوری نبودن..باعث و بانیشو خدا لعنت کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج