واعظی: رفراندوم اگر بد بود در قانون نمی‌آمد
۸۹۶۸۷۲
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۹
۳۸۱۴ 
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: برخی از کاندیداهایی که می‌خواهند به مجلس راه یابند از همین الان شروع به انتقاد کرده‌اند و مقداری فضا را ملتهب می کنند.

برنا نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: برخی از کاندیداهایی که می‌خواهند به مجلس راه یابند از همین الان شروع به انتقاد کرده‌اند و مقداری فضا را ملتهب می کنند.

«محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در پاسخ به این سوال که «ظاهرا رئیس جمهور بر اصل برگزاری رفراندوم برای حل مشکلات و اختلافات اساسی تاکید دارند و معاون حقوقی ایشان هم مطرح کرده‌اند که این موضوع روی میز آقای رئیس جمهور است»، گفت: رفراندوم موضوعی است که در قانون اساسی به صراحت بیان شده و مسئله منفی نیست. در گذشته هم رفراندوم برگزار کرده‌ایم.

او در ادامه بیان کرد: مهم این است مسیری را که قانون اساسی مشخص کرده همان طی شود و همه بخش‌های زیربط، مجلس، دولت و مقام رهبری روی موضوعات مهم توافق کنند زیرا اصل رفراندوم چیز خوبی است.

واعظی در خصوص اینکه چرا برگزاری رفراندوم در کشور تابو شده است؟ بیان کرد: هر آنچه که در کشور در ۴۰ سال گذشته بدست آورده‌ایم نشات گرفته از رای مردم است. رفراندوم اگر چیز بدی بود در قانون اساسی نمی‌آمد. اینکه هرکس سلیقه خود را بخواهد به رفراندوم ربط دهد، بحث دیگری است.

او در پاسخ به این سوال که به‌رغم مخالفت ها، پافشاری رئیس جمهور بر این امر چه هزینه‌هایی را برای وی در برخواهد داشت، مطرح کرد: رئیس جمهور روی چیزی پافشاری نمی‌کند. رئیس جمهور چیزی را دنبال می‌کند که اجماعی در کشور باشد، یعنی مجلس و دولت و مقام رهبری روی آن تاکید داشته باشند.

واعظی گفت: رئیس جمهور بنا ندارد یک خط جدایی از خط نظام و ارگان‌های مختلف و مردم داشته باشد. خصوصا در این شرایط که سران سه قوه و همه نهادها و اعضای دولت وظیفه‌شان این است گام‌هایی که بر می‌دارند، در جهت ایجاد انسجام، همبستگی و صمیمت بیشتر باشد. چیزی که دشمن را ناامید و توطئه‌های آن را خنثی می‌کند همبستگی در داخل کشور است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: آرامشی که به‌طور نسبی در این چند ماهه گذشته در مقایسه با سال گذشته وجود دارد، آمریکایی‌ها و دیگر کشورها را بسیار ناامیدکرده و شرایط آنها نسبت به ایران عوض شده است.

او بیان کرد: درست است که هنوز فشارها روی مردم است و گرانی وجود دارد اما برای حل آنها تلاش می‌شود. آرامشی که وجود دارد را نباید به دست خودمان بهم بزنیم، خصوصا امسال که انتخابات مجلس را پیش‌رو داریم. برخی کاندیداهایی که می‌خواهند به مجلس راه یابند از همین الان شروع به انتقاد کرده‌اند و مقداری فضا را ملتهب می‌کنند. این آرامش را باید همه با هم داشته باشیم که فضا فضای آرامی باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1398/05/25
ریاست محترم جمهور سابق با شعار
بگم
بگم
مردم را بازی داد
شما با کلید و رفراندم
خدا عاقبت مردم رو بخیر کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
والبته استیضاح رییس جمهور هم جزء قانونه که از این مجلس شام خور بر نمیاد
United Arab Emirates
11:11 - 1398/05/25
اگه رفراندوم خوبه وتوقانون اساسی هست بهتره اول ازخودتون شروع کنید ببینید مردم آقای روحانیومیخوان یانه که صددرصد میگن بره درضمن شماصلاحیت ندارین که بگین رفراندم بشه یانشه این هم دیگه حقه آخرتونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
جالب بود خودت پرسیدی خودتم از جانب مردم رای دادی
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/05/25
هنوز فشارها روی مردم است و گرانی وجود دارد؟ احمق ابله! رييس جمهورت كه تا همين ديروز ميگفت امن و امانه و مردم هيچ مشكلى ندارند. كثافت
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/05/25
جوری حرف میزنه انگار قانون حرف خداست
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/05/25
ظاهرا" حسب اظهار ایشان که بعضی از کاندیدا که می خواهند به مجلس راه یابند نشان از آن دارد که انتخابات تنها راه ورود به مجلس نیست ظاهرا" ورودی های مجلس مشخص است
موضوع بعدی اگر رفراندوم بد بود در قانون اساسی نمی آمد عر ض کنم مگر تمام و کمال قانون اساسی ماده به ماده و بند و با بند اجرا میشود
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/05/25
کارتن تام وجری سرگرمی خوبیه بگذارید بمانداین تفریح چندش اورراازمانگیرید
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/05/25
رفراندم خوبه اگه سالم برگزار شه رای نخرند
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/05/25
اگر رفراندوم برگزار شود و کاندیدای اصلاحطلب تخلفی انجام ندهند اکثر مردم به اصلاحطلبان مرفه بی درد ««««« نه »»»»»» می گویند..‌....................ً....................
United Arab Emirates
04:32 - 1398/05/26
اول محبوبیت دولت شیخ بنفش و شرکا را با محک رفراندوم بیازمایید بعد اظهار نظر کنید. شما و رئیستان جز ضربه‌زدن به مملکت و مردم هیچ قصد و هدف دیگری ندارید. ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج