هیل: اروپا همچنان از ایران حمایت می‌کند
۹۰۰۱۱۱
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
۶۶۱۷ 
یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی با اشاره به ادامه حمایت‌های اروپا از ایران نوشت: اتحادیه اروپا هنوز برای پیوستن به کارزار "فشار حداکثری" آمریکا علیه ایران تصمیمی نگرفته است.

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی با اشاره به ادامه حمایت‌های اروپا از ایران نوشت: اتحادیه اروپا هنوز برای پیوستن به کارزار "فشار حداکثری" آمریکا علیه ایران تصمیمی نگرفته است.

 پایگاه خبری هیل در ادامه گزارش خود آورده است: علی‌رغم گذشت یک ماه از توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران، اتحادیه اروپا هنوز به سیاست‌های آمریکا برای اعمال فشار بر تهران و همچنین ائتلاف تحت رهبری واشنگتن نپیوسته است. ادامه مخالفت اتحادیه اروپا با تحریم‌ها (علیه ایران)، عدم تمایل برای پیوستن به ماموریت امنیت دریانوردی (در خلیج فارس) و انتخاب مسئول جدید سیاست خارجی که حامی ایران است، نشان می‌دهد که بروکسل همچنان قصد دارد به جلب رضایت ایران ادامه دهد، به جای آنکه با این کشور مقابله کند.

هیل همچنین گزارش داد: اتحادیه اروپا با راه‌اندازی یک سازوکار مالی ویژه با ایران با هدف دور زدن تحریم‌های آمریکا تسلیم خواسته‌های ایران شده است. این سازوکار قرار است تجارت با ایران را برای شرکت‌های اروپایی تسهیل کند.

این پایگاه خبری در ادامه، مقابله نکردن اروپا با ایران را نوعی انفعال در برابر رفتارهای تهران که آن را مخرب خوانده، توصیف کرده و آورده است که این واکنش اتحادیه اروپا نشان دهنده ضعف در برابر مقامات ایران و عدم تمایل آن برای ایفای نقش رهبری در جهان است که ادعا می‌کند دارای آن است. همچنین انتخاب نفر بعدی به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هیچ امیدی برای تغییر رویکرد اروپا و سخت‌گیری درقبال ایران ایجاد نکرده است. ژوزف بورل وزیر امورخارجه اسپانیا درباره جمهوری اسلامی مثبت حرف زده و حتی از تلاش‌ها برای فشار بر ایران انتقاد کرده است.

هیل در پایان گزارش داد: اتحادیه اروپا اکنون با یک انتخاب روبرو است؛ ادامه اولویت قائل شدن برای تجارتی که به نفع ایران است یا پیوستن به آمریکا برای مقابله با ایران.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Netherlands
14:10 - 1398/06/03
اروپا ثابت کرده دربرابر یاغی گری امریکا هیچ عددی نیست چراالکی دنبال اروپای پوچ میدوید اروپا چیه که بخاد برای ایران تصمیم بگیره
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/06/03
ایا بادرگیری میان ایران و اسرائیل همچنان بی طرف باقی خواهد ماند ایا دولت توانسته این موضوع را برای انها روشن کند سرنوشت منطقه قطعا در این موعد با نابودی قدرت تهاجمی اسرائیل ممکن خواهد بود ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج