افزایش ۶۰۰هزار تومانی حقوق معلمان از ماه آینده
۹۰۰۴۷۳
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
۶۴۶۰ 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان و افزایش حقوق آنها بین 400 تا 600 هزار تومان از مهر امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در برنامه سلام صبح‌بخیر شبکه سوم سیما در خصوص فعالیت‌هایی که در دو ماه و نیم گذشته در وزارت آموزش و پرورش انجام داده است، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش بزرگ‌ترین و حجیم‌ترین وزارتخانه در مجموعه دولت است که دارای یک میلیون فرهنگی، 14 میلیون دانش آموز، 107 هزار مدرسه بوده و با 26 میلیون نفر از اولیای دانش آموزان در ارتباط است.

وی ادامه داد: در ابتدای کار اولین چیزی که به آن برخورد کردیم موضوع اوقات فراغت دانش‌آموزان بود که در 40 برنامه با رویکرد مهارتی، ورزشی و تعمیق ارزش‌های دینی برای 14 میلیون دانش‌آموز برنامه‌هایی را رقم زدیم.

حسینی به روند ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس اشاره کرد و افزود: موضوع ثبت‌نام دانش‌آموزان بود که با شعار «ثبت‌نام روان، ساده و قانونی» فعالیت خود را آغاز کردیم که شاهد بودیم در برخی مدارس نباید از خانواده‌ها وجهی گرفته می‌شد اما این موضوع وجود داشت که با افزایش اکیپ‌های نظارتی و سامانه‌ها، میزان تخلفات نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

وی به برگزاری دوره‌های ضمن خدمت برای معلمان اشاره کرد و گفت: 75 درصد معلمانی که باید دوره‌های ضمن خدمت را ببینند، تحت پوشش این دوره‌ها قرار گرفتند و مابقی تا 15 شهریور ماه تحت پوشش این آموزش‌ها قرار می‌گیرند.

* چاپ 142 میلیون جلد کتاب درسی

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به طرح «انتخاب و انتصاب مدیران مدارس» بیان کرد: 12 هزار مدیر که انتخاب شدند تحت آموزش‌هایی قرار گرفتند که در 10 سرفصل آموزش‌های لازم به آنها داده شد؛ چراکه این مدیران بر اساس سند تحول آموزش و پرورش به عنوان راهبر آموزشی دیده می‌شوند.

وی در خصوص چاپ و توضیح کتب درسی سال تحصیلی جدید اظهار کرد: چاپ و توزیع بیش از 142 میلیون جلد کتاب درسی با بیش از 1000 عنوان برای سال تحصیلی جدید انجام شد که به انبار استان‌ها ارسال شده است و در ابتدای مهر حتی یک دانش‌آموز نیز بدون کتاب نخواهد بود.

حسینی با بیان اینکه 2000 پروژه در قالب 10 هزار کلاس درس در اول مهر و هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: 148 سالن ورزشی و 16 استخر نیز آماده‌سازی کردیم که برخی از آنها در هفته دولت و برخی نیز اول مهر افتتاح می‌شوند.

وی با اشاره به مدارس آسیب‌دیده از سیل و زلزله، بیان کرد: 1400 مدرسه بر اثر سیل آسیب دیدند که برخی از آنها تخریب کامل شده و برخی نیز آسیب‌دیده جزئی بوده‌اند که تمام این مدارس به جز 150 مدرسه که تخریب کامل شده بودند و بیش از 5 کلاس داشتند، آماده شده است؛ 380 کلاس درس نیز در زلزله کرمانشاه آسیب دیده‌اند که اول مهر مدارس جدید افتتاح خواهند شد.

* حذف مدارس خشت و گلی و بخاری‌های نفتی تا اول مهر

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه تا اول مهرماه جشن پایان مدارس خشت و گلی را به جز استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌کنیم، گفت: جشن پایان مدارس خشت و گلی استان سیستان و بلوچستان نیز تا پایان آبان‌ماه برگزار می‌شود.

وی به حذف بخاری‌های نفتی مدارس نیز اشاره کرد و افزود: در اول مهر جشن برچیده شدن بخاری‌های نفتی مدارس را برگزار خواهیم کرد که بخاری نفتی 24 هزار کلاس درس که علمک گاز به این مدارس منتقل شده است، حذف شده و برای سایر مدارسی که گازکشی ندارند، بخاری‌های تابشی در نظر گرفته‌ایم که برای این اتفاق بیش از 400 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

* بازنشستگی 60 هزار معلم در سال‌جاری

حسینی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید 60 هزار معلم بازنشسته می‌شوند، گفت: 20هزار معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و ماده 28 جذب آموزش و پرورش می‌شوند و 40 هزار نیروی جدید نیاز داریم که با 12 روش آنها را جذب می‌کنیم.

وی از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از ابتدای مهر امسال خبر داد و اظهار کرد: این طرح در قالب 2000 میلیارد تومان اجرا می‌شود که البته رئیس سازمان برنامه و بودجه 10 درصد دیگر نیز به این مبلغ اضافه کرده است و بر اساس آن به صورت میانگین بین 400 تا 600 هزار تومان نیز به حقوق معلمان اضافه خواهد شد؛ البته طرح رتبه‌بندی معلمان که رتبه‌بندی استاندارد بر اساس سنجش صلاحیت‌هاست باید در دولت به تصویب برسد و به مجلس ارائه شود.

* پرداخت قسط اول پاداش پایان خدمت بازنشستگان از دیروز آغاز شد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «در صورتی که به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور به مجلس معرفی شوید، برنامه‌تان آماده است؟»، گفت: معرفی به مجلس از اختیارات رئیس جمهور است و بنده در این خصوص اعلام آمادگی کردم، اما اگر به هر دلیلی عزیز دیگری انتخاب شود از ایشان حمایت می‌کنم؛ کار مدیریتی این است که بدون برنامه وارد عرصه‌ای نشویم و بنده بر اساس سند تحول بنیادین، برنامه‌ای را مدون کرده‌ام که اگر فرد دیگری نیز معرفی شود، می‌توانم به وی ارائه کنم که اصلاحات خود را در آن لحاظ کرده و استفاده کند.

وی در خصوص مطالبات بازنشستگان نیز گفت: از دیروز پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان آغاز شد که در دو قسط 50 درصدی واریز می‌شود که قسط دوم در نیمه دوم شهریور ماه پرداخت خواهد شد. همچنین برای رفاه حال بازنشستگان 5 باشگاه داریم که تا آخر امسال 19 باشگاه بازنشستگان به این رقم اضافه می‌شود و تا پایان سال 99 تمام استان‌ها دارای باشگاه بازنشستگان می‌شوند؛ ضمن اینکه در تمام مناطق آموزشی طراحی کردیم که در یک مدرسه بزرگ از ظرفیت عصر این مدارس با در نظر گرفتن امکانات و تجهیزاتی به نفع بازنشستگان استفاده شود.

* مطالبات 20 هزار میلیارد تومانی فرهنگیان

حسینی درباره مجموع مطالبات معوق فرهنگیان گفت: مطالبات معلمان از ابتدای انقلاب تاکنون باقی مانده است که چیزی در حدود 20 هزار میلیارد تومان می‌شود که معتقدیم باید نظام بالاخره یک روز تصمیم بگیرد مطالبات معلمان را تسویه کند؛ چراکه حق آنها است.

وی به بودجه آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در سال 92 بودجه آموزش و پرورش 15 هزار میلیارد تومان بود که این رقم 9 درصد بودجه عمومی کشور بود و در حال حاضر این عدد به بیش از 50 هزار میلیارد تومان رسیده است؛ یعنی 13 درصد بودجه عمومی کشور است؛ معتقدیم که بر اساس استانداردها بودجه آموزش و پرورش باید 20 تا 25 درصد بودجه عمومی کشور باشد و با این بودجه 61 درصد پوشش تحصیلی را با کیفیت می‌توانیم انجام دهیم، ضمن اینکه سهم بودجه کشور از GDP که در حال حاضر 1.5 تا 1.7 است باید 6 تا 7 باشد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حقوق دانشجو معلمان از 800 هزار تومان به یک میلیون و 560 هزار تومان افزایش یافته است، گفت: تلاش کردیم حق‌التدریس، معلمان شاغل برون‌سپاری‌ها، مدارس خارج از کشور را ساماندهی کنیم.

وی با بیان اینکه 40 تا 45 درصد سهام بانک سرمایه مربوط به آموزش و پرورش است، اظهار کرد: بحث صندوق ذخیره فرهنگیان مربوط به وام‌هایی است که گرفته شده و بیش از اندازه بوده که برنگشته و مواردی دیگری از این قبیل است که ما تا ریال آخر سهم معلمان را خواهیم گرفت. همچنین سه اقدام در این زمینه انجام دادیم.

* اردوگاه شهید باهنر تهران در تملک آموزش و پرورش هست

حسینی افزود: تلاش کردیم سهم سود فرهنگیان افزایش پیدا کند، همچنین افزایش ارزش افزوده دارایی‌های صندوق ذخیره را پیش بینی کردیم، ضمن اینکه واگذاری شرکت‌هایی که به سوددهی رسیده‌اند به فرهنگیان از دیگر برنامه‌هاست.

وی در خصوص وضعیت اردوگاه شهید باهنر تهران نیز گفت: این اردوگاه در تملک آموزش و پرورش هست و خواهد بود و به هیچ عنوان از دست آموزش و پرورش خارج نمی‌شود؛ در یک دوره برای پرداخت مطالبات فرهنگیان وام گرفته شده است و این اردوگاه را ترهین گذاشتند که قسط‌های وام در حال پرداخت است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 52
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1398/06/04
ای کاش یه فکری هم واسه معلمان حق التدریسی میکردین که با کمترین حقوق بیشتر نباشه کمتر از معلمان استخدامی زحمت میکشند.تازه نه تابستان حقوق دارند نه بیمه درست و حسابی
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/06/04
ای کاش منهم یک معلم بودم !
پاسخ ها
ANTILONG
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/06/04
بین400تا 600. چرا تیتر بیخود میزنید
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1398/06/04
خوشبحال معلمها.لشکریان چی؟
پاسخ ها
ANTILONG
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه دروغه
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1398/06/04
باور کردنی نیست. اگر هست هم به خاطر در پیش بودن انتخاباته! در ضمن مگر نمی خواهید بازنشستگان رای بدهند.اگر به آن ها و کارگران اضافه نشد رای بی رای. فهمیدید؟
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/06/04
یا خدا معلوم جنسا چقدر میخواد گرون بشه
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1398/06/04
بر چه اساس؟!!! همه سال رو که بیکارند...سختی شرایط کار دارند؟شبکاری و شیفت نا متعارف دارند؟ روزهای تعطیل سر کار میرند؟؟؟!!!!نه والا...درسته که حقوقشون با تورم نمیخونه ولی از اندازه ای که کار میکنند هم بیشتر میگیرند...کاش دولت حقوق همه پرسنلش رو اضافه کنه مخصوصا اونهایی که در شرایط سخت کار میکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
به کوری چشم تو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اتفاقا دولت غیراز افزایش سنواتی درطول سال هم حقوق کارمتدای دیگه رو واقعا زیادمیکنه...اگه نصف این مصاحبه ها و وعده ها هم راست باشه حقوق معلمها باید سالی دوسه ملیون زیاد بشه ولی همش دروغ وفریب هست....نگاهی به دور وبر خودتون بندازین ببینین وضع زندگی یه معلم بهتره یا یه کارمتد معمولی دیگه حتی اگه اون معلم درطول سال اضافه کارهم داشته باشه وتابستان هم کار کنه بخدا این حکومت با فرهنگ مشکل داره چرا شما مردم هم تیشه بع ریشه فرهنگ میزنین.
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/06/04
واقعا شرم اوره معلما سه ماه تعطیلند بقیه روزا سه ساعت درس انهم اکثر بچه ها کلاس تقویتی میرند با ان حقوق که سه برابر کارگره اما چون مجلسیا اکثرشون فرهنگی هستند قانون افزایش فقط مال فرهنگیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
واقعاً.ازگفته‌هات‌میشه‌متوجه‌بشی‌تاچقدرازسیستم‌آموزشی‌وسرمایه‌گذاری‌دراین‌بخش‌.می‌فهمی‌.خواهش‌میکنم‌برو کمی‌دراین‌زمینه‌مطالعه‌کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
گول نخورید این اخبار فقط به خاطر همینه که همه نسبت به هم بدبین بشیم .چه افزایش حقوقی؟ مگه تا حالا سابقه داشته که در طول یک سال دو بار حقوق اضافه کنن. همون یه بار هم که اول سال برای معلما اضافه شد قانون مجلس رو دور زدن و درست اجرا نکردن .لطفا به این دروغها توجه نکنید و باور نکنید
ANTILONG
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
دروغه باور نکنید
United Arab Emirates
12:14 - 1398/06/04
براساس کدام قانون از بودجه آموزش هزینه افزایش حقوق معلمان می‌شود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
شماناراحت نباش توی مصاحبه ها حقوق معلم ها زیاد میشه ولی ارسال دوبار حقوق سایر کارکنان مثل دادگستری ومخابرات و...درعمل زیاد میشه وصدا هم بلند نمیشه لعنت به این طرح استعماری وریا کارانه که همه دولت ها هم با وقاحت این کار رو انجام میدن .هنوز مطالبان چندسال پیش پرداخت نشده.واقعا کدام نهاد دیگری اینجوریه؟
United Arab Emirates
12:20 - 1398/06/04
مگه بقیه کارمندان دولت آدم نیستند
مگه قانون کشور یک بام دو هوا است
پاداش پایان خدمت اول فرهنگیان
افزایش مازاد بر قانون 600تومان در ماه بازهم معلمان؟!!
این چه عدالتی است
قوه قضائیه
Iran, Islamic Republic of
12:29 - 1398/06/04
سلام بقیه کارمندان بوقن فقط معلم ها کار میکنند ۳، ماه تابستان تعطیل عید ۱۵تعطیل عجب تبعیضی
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/06/04
بزارین تو بوق و کرنا .بازار حسابی افزایش پیدا کنه.
اخر سر هم هیچی به هیچی .
چرا افزایش کارکنان باید قبل اجرا شایعه و رسانه ای بشه.
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1398/06/04
دوهزار میلیارد + ده درصد اضافه می شود 2200 میلیارد.
اگر 2200 میلیارد را تقسیم بر یک میلیون معلم کنیم می شود دو میلیون و دویست هزار برای 6 ماه .یعنی ماهی 367هزار تومان. آقای وزیر چطور به رقم ماهی 600 هزار رسیده اند؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/06/04
اخه چرا وقتی هنوز کاری نکردین جار میزنین.تازه به گفته خودتون از 400 تا 600 چرا میگین افزایش 600 تومانی؟؟؟؟ هر سال طرح طبقه بندی گفته میشه اما فقط یک سال اونم 4 سال پیش بود اونم رقمی کخ اینا اعلام کردن نبود
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/06/04
پس بقیه کارمندان که دوازده ماه سال کار میکنن چی میشه، عدالت کجاست معلما که تو سرما وگرما تعطیلن چرا باید افزایش حقوق داشته باشن ولی بقیه نه، الحمدلله که درس ومشق درست وحسابی هم که نمیدن پدرو مادرا خودشون باید با بچه هاشون کار کنن
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1398/06/04
چرت وپرت میگه مدارس تاپول نگیرن هیچ ثبت نامی انجام نمیشه کمترین ثبت نام پانصدهزارتومان است
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/06/04
الان ی عده میان اینجا ومیگن پس ما چی،ما کارمون سخت تره وتعطیلات تابستانی نداریم واز این حرفها
تا وقتی که فقط به فکر خودمونیم اوضاع بهبود نخواهد داشت
هرچه برای خود میخواهی برای دیگران هم بخواه
درضمن من معلم نیستم
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1398/06/04
پس حقوق پلیس چی کی باید از حق و حقوق ما حمایت کنه خوشحال معلمان .
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
پلیس که ده بار حقوق رو در میاره از جیب ملت دیدم که می گم
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/06/04
الان تیتر چه ربطی به خبر داشت.البته باید طرح در دولت تصویب شود و به مجلس برود.نه به دار نه به بار دادار دودور راه انداختین
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/06/04
چرا فقط فرهنگیان؟ یادم نبود، نزدیک انتخابات هست،،، چرا بازنشستگان را خصوصا بازنشستگان نظامی را کسی فریاد رسشون نیست،،،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ای‌بابا‌یهحرفی‌زده..کوتاپرداخت‌بشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
مگر معلمان با بقیه فرق دارن اگر مشکلی هست برای همه هست مگر اونا تافته جدا بافته هستند تا تقی به توقی میشه تعطیلن کارگر بیچاره پس چی بازنشسته بی پناه چی لطفا دل بقیه روهم بدست بیارین ما هم گناه داریم
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/06/04
نصف سال تعطیل کامل بقیه سال نیمه تعطیل اند....
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/06/04
سالی چن بار اضافه میشه . ؟؟؟؟؟؟
خدائی معلما خیلی کم کارن....
حقشون نیس سالی چن بار اضافه حقوق داشته باشن .
نود درصد معلما زن و شوهر هستن . حقشون نیست این افزایشها ی صعودی
منه بازنشسته تامین اجتماعی چرا باید یک و ششصد بگیرم ....
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/06/04
این ها هم شعاره وقتی میخوان یه درصدی به حقوق فرهنگیان اضافه کنن عالم و ادم را خبر میکنن اما تو ادارات و نهادهای دیگه بی سر و صدا حقوق های نجومی پرداخت میشه . فکر مکنید با این چهارصو و ششصد حقوق یه معلم چقدمیشه. نصف کارمندای دیگه .یک پنجم کارمندان بانک. یک دهم شرکت نفت و گاز. یک هزارم... تاحالا نشده حقوق یه معلم تا دهم برج کفاف بده.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1398/06/04
چرا از پول بیت المال به مردم نمیدهید مگه معلم درماه بیشتر از چهار ماه درس میده ... الان حداقل حق قشان بالای 4/5میلیونه ولی کارگرای بیچاره .. .باز میگن تبیعیض نیست لعنت به این دولت
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1398/06/04
ای بیسوادهای که تصمیم گیرنده هستید پس چرا به فکر فرهنگیان بازنشسته نیستید مگرچه گناهی کرده اند ما سی سال خدمت کردیم .خاک عالم برسرتان که برای شاغلان فقط تصمیم میگیرید
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1398/06/04
یک معلم داخل عراق جنگ زده ۱۲۰۰ دلار حقوق میگیرد در ایران ۳۰۰ دلار بیشتر نیست این حق معلم نیست برای همین است که هیچ چیز سر جایش نیست چون پولی به معلم بیچاره نمیدن
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/06/04
آقایونی که فکر میکنید روسای مملکت قراره برای فرهنگیان کاری بکنند سخت در اشتباه هستید چون اگه حرفشون درست بود که فرهنگیان اینهمه طلب نداشتن
در ضمن آقایی که به معلم توهین میکنی بیا یک هفته با چهل تا دانش آموز ی که یکی مثل تو تربیتش کرده توی کلاس باش تا بفهمی چه خبره
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/06/04
خدابدادبازنشسته ها برسه البته اگه اینارانگید معلمان که میخواند بازنشست بشندفوری فرم راپرمیکنندمیگیدکه کارشونا ادامه بدند
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/06/04
خدابدادبازنشسته ها برسه البته اگه اینارانگید معلمان که میخواند بازنشست بشندفوری فرم راپرمیکنندمیگیدکه کارشونا ادامه بدند
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1398/06/04
اینارا بگیدشایدکسانی که میخواندبازنشست بشندبمونند
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/06/20
دروغ گو ترین و کثیف ترین مسیولین رو فقط میشه در اموزش و پرورش پیدا کرد
Iran, Islamic Republic of
06:28 - 1398/06/26
حداقل عرضه هیچ کاری رو که ندارید .دروغ نگید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج