چند می‌گیری بادیگاردم بشی؟
۹۰۰۵۲۰
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
۱۶۵۸۱ 
محافظان شخصی برای حفاظت از چهره‌ها چقدر دستمزد می‌گیرند؟

روزنامه خراسان نوشت: «دو تصویر توسط کاربران در فضای مجازی با هم مقایسه شد که بازتاب زیادی هم داشت. در تصویر پایین چهره‌های مطرح سینمای جهان را می‌بینیم که در حال استفاده از وسایل نقلیه عمومی و در کنار مردم هستند و در تصویر بالا برخی سلبریتی‌های وطنی دیده می‌شوند که در کنار افراد تنومندی که به بادیگارد معروف‌اند، راه می‌روند. پدیده‌ای که این روزها با عنوانی به نام محافظ شخصی یا بادیگارد برای بسیاری از چهره‌ها و آدم‌های پولدار جذابیت پیدا کرده است. بعید است در مراسمی که سلبریتی‌ها در آن حاضر می‌شوند، حضور چند آدم تنومند با اندامی ورزیده و عینک آفتابی بر چشم را در کنار سلبریتی‌ها ندیده باشید. از شیلا خداداد در مراسم رونمایی از کتابش گرفته تا خواننده‌هایی چون محسن ابراهیم‌زاده و آرمین زارعی (آرمین توای‌اف‌ام)، خواننده زیرزمینی موسیقی برای حضور در بین مردم از بادیگارد استفاده می‌کنند.

پز اجتماعی یا مراقبت؟

از تصاویری که در چند وقت اخیر در فضای مجازی مدام دست‌به‌دست می‌شود و مردم در شبکه‌های اجتماعی آنها را بازنشر می‌کنند، می‌توان تصاویر زیادی از بازیگران، خوانندگان و ورزشکارانی را دید که از تیم محافظت و تشریفات یا همان بادیگارد استفاده می‌کنند و واکنش‌های مختلفی را هم شاهد بوده‌ایم. بعد از این که ویدئو و تصاویری از احمد ایراندوست که خیلی‌ها او را با نقش غول برره می‌شناسند و از قضا خود او هم گویا زمانی شغل بادیگاردی داشته! در فضای مجازی پخش شد، بسیاری از کاربران این کار را مانور تجمل دانستند و این حرکت را نوعی پز اجتماعی قلمداد کردند. عده‌ای دیگری از کاربران می‌گویند مگر قرار نبود چهره‌های هنری مردمی باشند؟ در عین حال در گفت‌وگو با کسانی که در این حوزه مشغول کار هستند، آنها معتقد بودند که این کار برای نظم دادن اوضاع انجام می‌شود، چون وقتی یک سلبریتی در یک محفل همگانی حضور پیدا می‌کند علاوه بر به هم ریختن شرایط و هرج و مرج متأسفانه افرادی هستند که با ابراز علاقه‌های اشتباه می‌توانند دردسرساز باشند. به همین دلیل تیم‌های حفاظت و محافظان تلاش می‌کنند از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری کنند.

مشخصات بادیگاردها

تنومندانی با کت‌وشلوارهای یک‌دست، هندزفری به گوش، عینک دودی به چشم و قدی بلند که وقتی با آنها روبه‌رو می‌شوی، انگار دیواری بزرگ جلوی چشمانت را گرفته است. این‌ها مشخصات ظاهری اشخاصی است که کم و بیش نگاه‌هایمان به دیدنشان در مراسم‌های بزرگ و محفل‌های پروپیمان عادت کرده است و ما آنها را با اسم‌های مختلفی مثل بادیگارد، تیم حفاظت، تیم تشریفات و... می‌شناسیم. اما برای آشنایی بیشتر با یکی از شرکت‌های معروف در زمینه تشریفات تماس گرفتیم و مدیر شرکت درباره مشخصات محافظ شخصی این گونه گفت: «ما دو نوع محافظ داریم: محافظ‌هایی که فقط قد بلندی دارند و تنومندند و محافظ‌هایی که در کنار مشخصات ظاهری دوره‌های مخصوص بادیگاردی را هم دیده‌اند اما در کل باید بیش از ۲۶ سال سن و بالای ۱۸۰ سانتی متر قد و بیشتر از ۱۰۰کیلوگرم وزن داشته باشند.»

او درباره توانایی محافظان دوره‌دیده افزود: «این افراد دوره‌های دفاع شخصی، آموزش تئوری امور حفاظتی، آشنایی با قوانین و مقررات حقوق، مدیریت بحران، زبان بدن، کمک‌های اولیه، اطفای حریق و آموزش‌های پیشگیری از خطر را دیده‌اند.»

دستمزد بادیگاردها

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این آدم‌های تنومند که به‌عنوان محافظ شخصی فعالیت می‌کنند برای هر شیفت کاری چقدر دستمزد می‌گیرند؟ در کشورهای غربی مثل آمریکا بادیگاردهای شخصی به‌ازای هر ساعت حدود ۱۰۰ دلار دستمزد می‌گیرند. در ایران اما کمی متفاوت است. در ایران بادیگاردها به‌صورت ساعتی، روزانه و ماهانه حقوق می‌گیرند. بادیگاردهایی که فقط اندام تنومند دارند، ساعتی ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، روزانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان و ماهانه پنج میلیون تومان اما بادیگاردهای حرفه‌ای و دوره‌دیده معمولا ساعتی ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، روزانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان و ماهانه بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون دستمزد می‌گیرند.

بادیگارد؛ شغلی قانونی یا غیر قانونی؟

نکته جالب توجه شغل محافظت از افراد اینجاست که با وجود شرکت‌های زیاد خدمات‌دهنده و بادیگاردهایی که هر روز در فیلم و عکس‌های بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و بچه‌پولدارها می‌بینیم، این شغل جایی در کشور ما ندارد تا جایی که سردار محمد شرفی سال گذشته در گفتگو با تسنیم در واکنش به فعالیت برخی افراد و شرکت‌های خصوصی با عنوان «محافظان شخصی یا بادیگارد» که سرویس‌های محافظتی را به برخی افراد و از جمله سلبریتی‌ها ارائه می‌دهند، اظهار کرد: «پلیس و نیروی انتظامی هیچ مجوزی برای محافظت شخصی از افراد یا فعالیت بادیگاردها صادر نکرده و نه‌تنها پلیس بلکه قانون نیز چنین اجازه‌ای را نداده است.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/06/04
خدالعنت کند این تازه بدوران رسسدها را
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
چرا چرت و پرت میگی؟ هر اداجیفی این خبرگزاری حسود و نویسنده ... منتشر میکنه امثال شما سریع تحت تاثیر قرار میگیرید.
خب تو خارج مردم فرهنگ دارن و سلبریتی هارو نمیخورن. اینجا خیلی از مردم ایجاد مزاحمت میکنن واسشون
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
ما خودمون این افراد بی ارزش رو گنده کردیم و باعث شدیم که الان توهم پیدا کردن که کسی هستن، بازیگرهای معروف آمریکا هم بادیگارد ندارن بعد این تحفه ها ادعاشون میشه، آدم دلش براشون میسوزه که اینقدر بدبخت هستن..
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/06/04
فعلا که تب پز دادن و پول خرج کردن قشر ثروتمند جامعه را فرا گرفته .اینکار حدود۱۰۰سال پیش در آمریکا و اروپا باب شده بود.اما چرا با آنها برخورد نمیشود چون مردم را سرگرم میکنند
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/06/04
پس قانون کی اجرا میشه؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
حتما اعدام باید بشن؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/06/04
هنر پیشه فقط قریبیان
India
13:42 - 1398/06/04
بزارید این آدمها هم نون بخورند
این ها هم حق کار کردن و حیات دارند .
United States
13:56 - 1398/06/04
اقا چه کار دارید .بزارین کنار این آدما که پول مفت در آوردن. چند نفر جوان هم نون بخورد.
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1398/06/04
آخ همیشه دلم میخواست بادیگارد داشته باشم....،فک کنم حس خوبی داره
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/06/04
مسخره های به درد نخور
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1398/06/04
پول مفت باید خرج یه چیزی بشه دیگه
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/06/04
این مشخصات! کلی هزینه شکمشون هست اینا با خودشون هست یا سلبریتی هزینه میزاشون حساب میکنن ؟
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/06/04
مثلا کی چه کاری به کجای شیلا خداداد داره که محافظ گرفته؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1398/06/04
کی به شما درپیتها نگاه میکنه که بادیگارد استخدام میکنین برا جلب توجه یه عده آدم های دماغ خر افتاده بگن ما هم هستیم
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1398/06/04
خدا لعنت کنه پول دارهای بی درد را تف به این عدالت ایرانی سه ساله تیرییدم از کار افتاده پول دکتر ندارم دارم دیونه میشم
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/06/04
هر چی اداست مال گداست .اینام .....شور میدن .عقده ایی ها .
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/06/04
خب دیگه بهشون گیر ندید.. اینا مشکل دارن تو رو خدا یکم بهشون توجه کنید کمبودشون برطرف بشه خخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج