طرح تاب‌آوری زنان سرپرست خانوار اجرا می‌شود
۹۰۰۸۱۶
۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
۴۳۰۲ 
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از اجرای طرح‌ ارتقای تاب‌آوری زنان سرپرست خانوار در مناطق حاشیه‌ای ۱۰ استان کشور خبرداد.

خبرگزاری ایلنا: معصومه ابتکار (معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده) درباره دلایلی که باعث شده در حال حاضر زمینه حضور وزیر زن در دولت فراهم نشود، گفت: آقای رییس‌جمهور همه تلاش خود را در این زمینه انجام داده‌اند و باز هم در این زمینه تلاش خواهند کرد. فکر می‌کنم ایشان نیز به حضور وزیر زن اعتقاد دارند، چراکه زنان را در عالی‌ترین سطح در دولت خود به همراه دارند، در حال حاضر دو معاون رییس‌جمهور زن هستند و به حضور زنان نیز اعتقاد دارند.

وی ادامه داد: سیاست انتصاب ۳۰ درصد از مدیران دولت از زنان به این موضوع بسیار کمک خواهد کرد، در حال حاضر تعداد زیادی زن به عنوان معاون وزیر در حال فعالیت هستند. زنان بسیار شایسته‌ای که توانستند به معاونت یک وزیر دست پیدا کنند، از آنجایی برخی از این وزارتخانه‌ها ادغام چند وزارت‌خانه است، بنابراین این زنان در حد یک وزیر فعالیت می‌کنند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بنابراین امیدواریم که رییس‌جمهور بتوانند موفق شوند و یک زن را به عنوان وزیر معرفی کنند و تمام تلاش خود را خواهند کرد، چراکه می‌دانم ایشان مشکلی در این باره ندارند و امیدواریم بتوانند در گزینه‌های پیش رو از خانم‌ها نیز استفاده کنند.

ابتکار همچنین درباره دستاوردهای ستاد ویژه‌ای که برای حمایت از زنان سرپرست خانوار با حضور دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده‌است، خاطرنشان کرد: یک برنامه اقدام و عملی را این ستاد به تصویب رساند که این برنامه با هماهنگی همه دستگاه‌ها نهایی و ابلاغ شد، این برنامه برای توان‌افزایی زنان سرپرست خانوار است. این ستاد به طور مرتب جلسه تشکیل داده‌ و طرح‌های خوبی را ارائه داده است.

وی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها ارتقای تاب‌آوری زنان سرپرست خانوار است که در مناطق حاشیه‌ای ۱۰ استان در حال برگزاری است و خاص زنان سرپرست خانوار است. ما با قوت برنامه‌های ستاد را ادامه می‌دهیم، البته برنامه هم تصویب شده و ابلاغ شده است.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: همچنین در زمینه اشتغال و کارآفرینی زنان سرپرست خانوار دو طرح بسیار بزرگ با همکاری وزارت کار و وزارت کشور در حال اجراست. این دو طرح ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار را مورد هدف قرار می‌دهد و به خوبی در حال اجرا است.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/06/05
دستتون درد نکنه موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1398/06/05
تا قبل از اینکه دوات تموم بشه لطفا یه کاری واسه زنان سرپرست انجام بدین. زنان قشر اسیب پذیری هستن
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1398/06/05
خلنم ابتکار لطفا دربازه وصول نشدن مهریه بانوان نیز اقدام نمایید مچکرم
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/06/05
دلیلش زنان موفقی در راس کار نبودند که بخواهند از حقوق زنان دفاع کنند
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/06/05
دلیلش زنان موفقی در راس کار نبودند که بخواهند از حقوق زنان دفاع کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
مگه یقه سفیدا میذارن خانمی بیاد و عهده دار منصب مهمی بشه؟
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1398/06/05
بازاین چندش امریکایی حرف زدیه کلمه ازمادرعروس یکی اینوادم حساب کنه خرفت مگه۶۰سالش نشده قانون بازنشستگی به این نمیخورچرابه مولاوردی میخوربین باروحانی خبریه همه جاهست
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1398/06/05
من هم سرپرست خانوار هستم فکر خوبی است
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/06/05
بسمالله این دیگه جه حور پشتبانی هست اخیش انتخابات نزدیکه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
وا مگه چشه؟ یه مذاق شما خوش نیومد نه؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج