وضعیت بازار دارویی کشور بهتر شده است
۹۰۰۸۵۰
۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
۱۱۶۱
معاون وزیر بهداشت:
معاون دارویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر کمبود دارویی بیشتر از ۲۰ قلم نیست که به قاعده همیشگی است به آن معنا که در حالت معمولی هم، میزان کمبود‌ها گاهی بیشتر از رقم فعلی می‌شود و امسال نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری در حوزه دارو داریم.

خبرگزاری ایرنا: معاون دارویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر کمبود دارویی بیشتر از ۲۰ قلم نیست که به قاعده همیشگی است به آن معنا که در حالت معمولی هم، میزان کمبودها گاهی بیشتر از رقم فعلی می شود و امسال نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری در حوزه دارو داریم.

محمدرضا شانه ساز روز سه شنبه با بیان اینکه معمولا دارو کالایی نیست که بیمار بتواند تشخیص دهد و تجویز کند، افزود: برخی همکاران پزشک و داروساز هستند که با اینکه نوع تولید داخل یک دارو وجود دارد، برای بیمار خود برند خارجی آن را تجویز می کنند؛ گاهی نیز می خواهند دارویی خارج از فهرست رسمی داروهای کشور را جزو کمبودها بیاورند که این موارد را جزو کمبود نمی دانیم.

وی تاکید کرد: دارو در کشور هست؛ گاهی یک دارو، چند تولیدکننده دارد و کیفیت آن مناسب است.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور توسط تولیدکننده های داخلی تامین می شود. اما عده ای می خواهند داروی بسیار گران تر با ارزبری بیشتر از خارج وارد کنند که در این مقطع واقعا منطقی نیست.

شانه ساز افزود: این خواسته در شرایط دیگر هم شاید منطقی نباشد و به هرحال ما آنها را جزو کمبود حساب نمی کنیم.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1398/06/05
یدونه قرص ساده گیر نمیاد باحلوا حلوا که دهن شیرین نمیشه
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/06/05
واقعا خودتون از اینهمه یاوه گویی خسته نشدید ؟؟؟ بابا بسه دروغ و یاوه گویی ، اگر شهامت راستگویی نداری ، دروغ و یاوه هم نگو ، امثال شما مسؤل که چه عرض کنم اصلا انسانیت رو زیر سؤال بردید ، قدری از لاک خودت بیا بیرون و برای ساعاتی قاطی مردم شوو ببین مریضهای بخت بر گشته چه می‌کشند ، لحظه ای خود و زن و بچه ات رو جای انها بگذار ،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج