دلیل افزایش مصرف آب چیست؟
۹۰۳۴۳۳
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
۲۲۶۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه امسال مصرف آب شرب نه فقط در تهران بلکه در کشور رکوردزنی کرد، گفت: برای اینکه از رشد مصرف آب جلوگیری شود برنامه‌های ویژه‌ای برای تابستان سال آینده اجرا خواهد شد.

خبرگزاری فارس: در پاسخ به این سؤال که برای اینکه مصرف آب شرب در تابستان سال آینده رکورد نزند آیا برنامه‌ای اجرا خواهد شد، گفت: از حدود 6.7 میلیارد مترمکعب آب شرب کشور یک میلیارد و 375 میلیون مترمکعب در استان تهران مصرف می‌شود که از این میزان نیز یک میلیارد و 60 میلیون مترمکعب سالانه در شهر تهران مصرف می‌شود.

وی تأکید کرد: تابستان امسال نه فقط در تهران بلکه در کل کشور رکورد مصرف آب زده شد به طوری که در شهر تهران میزان مصرف حتی به 3 میلیون و 700 هزار مترمکعب هم رسید.

بختیاری با تأکید بر اینکه استان تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان کشور از لحاظ منابع آبی است، اظهار داشت: رشد مصرف و رکوردزنی مصرف آب شرب تنها منوط به تهران نیست و این موضوع در کل کشور نیز امسال رخ داد پس آمار نشان می‌دهد که مردم باید در مصرف بهینه آب جدیت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت مناسب بارش‌ها از یک سو و افزایش مصرف آب نشان داد که هنوز در فرهنگ‌سازی و مصرف بهینه آب باید با مردم بیشتر صحبت کرد، گفت: در آسیب‌شناسی صورت گرفته که اخیراً انجام شده است متوجه شدیم که انگاره و تصور غلط بارش‌های مناسب امسال دلیل اصلی رکوردزنی مصرف آب در کل کشور و تهران بوده است.

وی افزود: مردم تصور کردند که چون امسال بارش‌ها خوب بوده است پس مشکل آب نداریم پس این وضعیت به ما متذکر شد که باید به فرهنگ بهینه مصرف آب از اقتصاد آب توجه بیشتری شود.

بختیاری با اشاره به اینکه باید مردم در هنگام شست‌وشو و استفاده از آب شرب به این موضوع توجه کند که وضعیت آب کشور وضعیت خوبی نیست و زمان استفاده از آب را تا آنجا که می‌تواند کاهش دهند، گفت: برای تابستان سال آ‌ینده و اینکه رکورد مصرف آب شرب باز هم تکرار نشود برنامه‌های خوبی در حال پیگیری است که باید اجرا شود.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
-
10:17 - 1398/06/12
آخه وقتی نمیتونی تحلیل درستی از افزایش مصرف داشته باشی چرا میزارنت که مدیر یک مجموعه بشی ؟ تمام ساخت و سازهای تهران داره با آب شرب انجام میشه یعنی یک ساختمان شصت واحدی هم با آب شرب میره بالا حالا چرا بهش اجازه میدید ؟ من میگم چون پول بیشتر میده بعد به مردم میگید کمتر مصرف کنید تا بتونید با مبلغ بیشتر به اونها بفروشید
-
10:20 - 1398/06/12
یکی از راه های کنترل مصرف اینه که پلمپ آب شرب توسط سازمان آب تا پایان کار بنایی جزو شرایط دادن مجوز ساخت و ساز بشه
-
10:22 - 1398/06/12
این همه ساخت و ساز توی تهران در حال انجامه و همه از آب شرب برای بنایی استفاده میکنن و جالبه که با هماهنگی خود سازمان آب اینکارو میکنن
پاسخ ها
ی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
یکی از دلایل افزایش مصرف آب ' شستشوی ''' البسه '''' ظروف ''''' و حمام رفتن های پی درپی ' بدون هیچ ملاحظه ای !
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
درست گفتی
-
10:23 - 1398/06/12
هر ساختمانی که برای بنایی از آب شرب استفاده میکنه باندازه صدها خانوار آب مصرف میکنن بعد شماها میگید مردم کی دست از. سر این مردم برمیدارید؟
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/06/12
چه سوالهای
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1398/06/12
چون دیگه غیر آب دیگه چیزی نمی شه خورد.
United Kingdom
11:30 - 1398/06/12
لطفا به شهردا ری مناطق ایرادگرفته شودچون تاامروز( امسال آبیاری کوچه هاتوسط مالکین خانه هابا آب شرب انجام گردیده)به۱۳۷اطلاع داده شدمتاسفانه ترتیب اثری داده نشده .عوارض به موقع دریافت میشود آبیاری هزینه برگشتی ندارد.اما،،،،،،،تابلوهای my Thehran.irمثل درخت بافاصله خیلی نزدیک بهم نصب شده که یک پژوسفیدرنگ بادوربین درحال عکس گرفتن است.چرا وقتی میتونه ازین درختای فلزی درآمدداشته باشه.چرا برای درخت های سبز هزینه بکنه،دند شهروندان نرم باید هم عوارض بدن وهم جریمه بشن که دیگه پولی برای خوردوخوراک نداشته باشه وحالی برای حرکت کردن اضافی نداشته باشه که برمعترض بشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج