انصاری‌فرد: شیفته رفتار و منش کالدرون شدم
۹۰۳۹۶۶
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
۳۴۷۳
مدیرعامل پرسپولیس در تازه‌ترین صحبت‌هایش درباره مسائل مختلف باشگاه توضیحاتی ارائه داد.

باشگاه خبرنگاران: محمدحسن انصاری‌فرد چندی قبل به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران معرفی و جایگزین ایرج عرب شد. او امیدوار است تا بتواند مطالبات بازیکنان و کادرفنی را بپردازد، مجوز حرفه‌ای برای حضور در آسیا را کسب کند و با برانکو ایوانکوویچ (سرمربی فصل گذشته سرخپوشان) به توافق برسد تا مشکلی جدیدی برای این باشگاه در فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) ایجاد نشود. گفت‌وگوی مدیرعامل جدید پرسپولیس را در ادامه بخوانید.

در خصوص شرایط این روز‌های باشگاه پرسپولیس توضیحاتی دهید؟

پرسپولیس همیشه بزرگ بوده و بزرگ هم خواهد ماند. مسائلی که در داخل باشگاه اتفاق می‌افتد کار‌های سخت و دشواری است که باید با آن دست و پنجه نرم کرد و به حداقل رساند. خدا را شکر تیم وضعیت خوبی را سپری می‌کند. سرمربی کار بلدی داریم، گابریل کالدرون دستیاران خوبی در اختیار دارد و به صورت شبانه روزی زحمات زیادی را برای تیم می‌کشد. پرسپولیس از درون دروازه تا خط حمله دارای بازیکنان برجسته‌ای است و با همین بضاعتی که داریم شانس اول برای قهرمانی در لیگ برتر هستیم و امیدوارم این روند مثبت برای تیم ادامه پیدا کند.

پیام من به هواداران این است که در این ۷ هفته باید خیلی مراقب باشند و تیم را مورد حمایت قرار دهند و از هرگونه حاشیه سازی برای پرسپولیس بپرهیزند، چون تیم نیاز به آرامش دارد. به امید خدا بتوانیم در این هفت دیدار عملکرد خوبی را داشته باشیم.

در خصوص مسائل مالی، فشار هواداران و قرارداد‌هایی که بسته نشده بیشتر بگویید؟

صبح روز گذشته جلسه‌ای با رئیس فدرایسون فوتبال برگزار و در مورد مجوز حرفه‌ای آسیا که جزء اولویت کار‌ی باشگاه است صحبت کردیم، تیم کارشناسی – حقوقی تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا بتوانیم با کسب مجوز حرفه‌ای آسیا در لیگ قهرمانان شرکت کنیم. با کسانی که از باشگاه پرسپولیس طلبکار‌ند مذاکرات خوبی داشتیم و امیدوارم با جلب رضایت آن‌ها مشکلات را برطرف و آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) انعکاس دهیم. با رئیس فدراسیون فوتبال این مسائل را مرور کردیم.

او گفت مشکل تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به سایر تیم‌ها کمتر است و به امید خدا این موضوع به سرعت برطرف خواهد شد و امیدوارم بتوانیم خبر‌های خوبی را ظرف چند روز آینده به هواداران بدهیم. به هر حال بار مالی شدید و سنگینی روی باشگاه وجود دارد. پرسپولیس طلبکاران زیادی با رقم‌های متفاوت دارد، شاید یکی از آن‌ها برانکو ایوانکویچ باشد که ما قراردادی در حدود یک میلیون یورو با او به ثبت رساندیم.

به برانکو پیغام دادیم که جلسه‌ای با او در دُبی (امارات) یا استانبول (ترکیه) برگزار کرده و به یک توافق خوبی دست یابیم، چون اعتقاد داریم که جای پرسپولیس و برانکو در دادگاه فیفا نیست. برانکو چهار سال برای پرسپولیس زحمت کشید و در کسب جام هت تریک کرد، به هر حال بنا به دلایلی امکان ادامه همکاری با سرمربی سابقوجود نداشت و همانطور که گفتم جایی برای برانکو و پرسپولیس در دادگاه فیفا نیست.

ما هنوز هیچ پیش پرداختی به بازیکنان و کادر فنی نداده ایم. هنوز با حامی مالی جدیدمان به توافق دست نیافته ایم و یکسری مطالبات را ظرف چند روز آینده برای دریافت آن پیگیری می‌کنیم تا تیم پرسپولیس بدون دغدغه در مسیر آرامش حرکت کند.

نرفتن برانکو به فیفا مسئله‌ی مهمی است، چگونه آن را مدیریت می‌کنید؟

پرسپولیس ظرفیت‌های بالقوه‌ای داشته که می‌توان از آن بهره برد. یکی از آن‌ها حامیان مالی هستند که باید از طریقشان درآمدزایی داشته باشیم. در حال حاضر با چهار یا پنج حامی مالی جلساتی را برگزار کرده ایم که این مذاکرات طی یک ماه آینده منجر به قرارداد خواهد شد.

درباره مشکلات پیش آمده برای علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیمتان در دیدار مقابل تراکتور بیشتر توضیح دهید؟

علیرضا بیرانوند یک بازیکن اخلاق مدار است. هر بازیکن ممکن است در جریان بازی دچار ناراحتی شود که این کاملا طبیعی است و نمی‌شود آن را محکوم کرد. فشار بیشتر تیم پرسپولیس روی بیرانوند است و به نظرم او بهترین دروازه‌بان غرب آسیا است. به هر حال فشار زیادی از طرف تیم‌های رقیب به بیرانوند وارد می‌شود. خیلی از تیم‌ها در حال حاشیه سازی برای او هستند که بیرانوند خویشتن داری کرده و واکنشی نشان نداده است.

انتظار داریم هواداران تیم‌های رقیب نسبت به بیرانوند واکنش منفی نشان ندهند، چون او دروازه‌بان تیم ملی است و در دیدار‌های پیش رو تیم ملی مقابل هنگ کنگ و کامبوج باید از دروازه ایران دفاع کند. در مورد مسائل پیش آمده در دیدار مقابل تراکتور تبریز بیرانوند دستش را برای طرفداران بالا برده و توهینی در کار نبوده است و در جلسه‌ای که با تاج داشتیم او هم صحت این موضوع را تایید کرد؛ بنابراین ما انتظار داریم که رقابت در یک فضای جوانمردانه‌ای انجام شود.

به هر حال ما از کسانی که این اخبار، فیلم‌ها و عکس‌ها را انتشار می‌دهند شکایت خواهیم کرد. من معتقدم این حواشی به فوتبال ما لطمه می‌زند و باشگاه پرسپولیس وظیفه دارد از این حواشی خودداری کند و اجازه ندهد این حواشی دامن گیر نه تنها تیم پرسپولیس بلکه تیم‌های دیگر را نشود.

کالدرون در خصوص دریافت مطالبتش با شما حرفی نزده؟ اعتراضی نکرده است؟

زمانی که برای بار اول با کالدرون ملاقات کردم شیفته رفتار و منش او شدم و به من اعلام کرد که پرداخت مطالبات بازیکنان و دستیارانشان برایش مهم‌تر بوده و این نشان دهنده فروتنی او است. وقتی این مربی با این متانت می‌آید و می‌گوید که اولویت من پرداخت پول بازیکنان و کمک‌هایم است نشان می‌دهد که چقدر این مربی از لحاظ اخلاقی در درجه بالایی قرار دارد و من واقعا شیفته اخلاق او شدم، چون شبانه‌روز او در ورزشگاه شهید کاظمی برای تیم زحمت می‌کشد.

من خودم بار‌ها به ورزشگاه شهید کاظمی رفته و حتی شنیده ام بعضی روز‌ها از ۷:۳۰ صبح به محل تمرین می‌رود و تا ۱۱ شب هم آنجا می‌ماند. به هر حال کالدرون فرد بسیار زحمت کشی است و ما باید به او فرصت دهیم. به نظرم بازی‌های تدارکاتی زیادی با پرسپولیس انجام نداده و در اردوی ترکیه هم اصلا تیم بازی تدارکاتی برگزار نکرد؛ بنابراین ما باید به او اجازه دهیم تا ترکیب تیم خود را بشناسد و من اطمینان دارم که کالدرون در آینده نتیجه خواهد گرفت و مبلغی که از باشگاه طلب دارد ظرف یک ماه آینده به او پرداخت می‌شود.

نظرتان در مورد بازیکنان دعوت شده پرسپولیس به اردوی تیم ملی فوتبال چیست؟

حُسنی که تیم ما نسبت به سایر تیم‌ها دارد این است که تغییرات کمتری داشته و ظرف چند سال اخیر افراد زیادی در آن تغییر نکرده اند. مطمئنم که کالدرون از این وضعیت اطلاع دارد و ما باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم. در حال حاضر ۶ بازیکن ملی پوش در اختیار داریم که به نظرم ۳ تا ۴ بازیکن دیگرمان مانند علی علیپور، شجاع خلیل زاده و… هم باید به تیم ملی دعوت شوند. اطمینان دارم که در ادامه کار به نتایج خوبی دست پیدا خواهیم کرد و مدعی اصلی قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی و مهمتر از همه لیگ قهرمانان آسیا هستیم.

درباره در آمدزایی از سامانه‌های هواداری آیا جلسه‌ای با حامی مالی باشگاه داشته اید؟

با حامی مالی اصلی‌مان که شرکت اپراتور همراه است جلسه‌ای را در خصوص بروزرسانی سامانه هواداری برگزار کردیم که هواداران را وارد این مسائل کنیم و بحث‌های درآمدزایی، خدمات و سرویس‌هایی که باید به هواداران ارائه دهیم را مورد بررسی قرار دادیم. ما انتظار نداریم که هواداران به صورت نقدی به ما پولی پرداخت کنند بلکه اعتقاد دارم باشگاه باید به هواداران خدمات و سرویس دهد و از راه آن درآمد زایی داشته باشد. به عنوان مثال هواداری که هزار تومان هزینه می‌کند ما آن مبلغ را به ۸۰۰ تومان برسانیم که هم بتوانیم به هوادارانمان یک سرویسی ارائه داده باشیم و هم باشگاه از آن مبلغ منفعتی به دست آورد. در همین خصوص جلساتی را با حامی مالی برگزار کرده ایم.

در رابطه با پرونده سوپرجام توضیح دهید؟

فکر می‌کنم در تاریخ ۲۹ شهریور دادگاه حکمیت ورزش (CAS) رای دیدار سوپرجام را اعلام کند. ولی نسبت به سوپرجام سال گذشته مصوب هیئت رئیسه سازمان لیگ و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این جام متعلق به ما است و انتظار داریم در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان این جام به ما داده شود و بتوانیم در حضور هواداران آن را جشن بگیریم.

صحبت پایانی با هواداران؟

من واقعا قدردان حمایت‌های همه جانبه هواداران عزیز پرسپولیس هستیم. تیم متعلق به هواداران است و ما اینجا خدمتگزار آن‌ها هستیم. هوادارانمان باعث شده اند که این موفقیت‌ها نصیبمان شود و من انتظار دارم که در هر شرایطی که پرسپولیس قرار می‌گیرد از بازیکنان و کادرفنی حمایت کنند، همانطور تا الان این حمایت‌ها را انجام داده اند.

بالاخره مسائل و مشکلات تیم زیاد است و همه سعی می‌کنند حواشی برای تیم پرسپولیس ایجاد کنند، من از هواداران هوشیاری و بیداری را می‌خواهم که خیلی هشیار باشند و مسائل حاشیه‌ای را رصد کنند و به امید خدا تیم در حمایت کامل و آرامش به هر سه جام لیگ، حذفی و لیگ قهرمانان آسیا خواهد رسید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/06/13
اقای انصاری فرد به هیکلت نمیخوره اینقدر دستمال به دست باشی .اخه الاغ جان ناسلامتی شما مدیرعامل باشگاهی این کارها برای شما زشت .مثل این که پیر زن هشتاد ساله شلوار لی تنگ بپوشه خاک تو سرت کنم ...خخ7خخخ
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
یوونتوش از کیسه همان طراود که در اوست.
GOD OF FAZ
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
بی شخصیت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
واقعا چاپلوسی مربیان و بازیکنان به چه قیمتی؟ آنهم در این سن و سال خجالت نمیکشی، برانکو همان طور چاپلوسی میکردن الان کالدرون شروع کردین؟ طبیعی اکثریت مربیان از حقوق بازیکنان و کادر فنی تیم دفاع کند که در اصل از حقوق خود دفاع می‌کند چطوری میشه شما پول بازیکنان و مجموعه تیم بدی پول سرمربی ندی مگر میشه مگه داریم؟ آقای بیرانوند هم بخاطر حضور در تیم ملی وظیفه بیشتر از دیگران باید به هواداران باشگاهها احترام بگذارند باید بداند رفتار اجتماعی ایشان در دید عموم است که اهالی لرستان شرمنده بی اخلاقی خود نکنه و در بازی های ملی نماینده مردم ایران شخصیت درست ازخودش نشان دهد، حتما دکتر روانشناس تیم پرسپولیس دارد راهنمایی کنند،
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1398/06/13
اگه دربی رو ببازه هم همینو میگی ؟
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/06/13
کیسه هام شیفته رفتار استراماکارونی شدن
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/06/13
دوست دارم کالدرون موفق بشه تا با برانکو و هردو را بگم صد حیف که او رفت صدشکر که این امد .کالدورن تیم را برده رستوران بااین که هنوز زیاد کار نکرده بود و پیش قسطی هم نگرفته بود از جیب خودش حساب کرده که فقط میگم دمش گرم بازم میتونیم تو زمین با فوتبال یه جام دیگه بیاریم
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
رستوران ؟عه اینم ساندویچ داده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج