ظریف: اجرای گام سوم به مذاکرات بستگی دارد
۹۰۴۰۹۶
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
۱۲۴۸۷
وزیر امور خارجه گفت: اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه مثبت بود ولی آنچه برای ما تعیین کننده است تحولات روی زمین و اقدامی است که اروپایی ها در پرداخت و خرید نفت ایران باید انجام دهند.

ایرنا: وزیر امور خارجه گفت: اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه مثبت بود ولی آنچه برای ما تعیین کننده است تحولات روی زمین و اقدامی است که اروپایی ها در پرداخت و خرید نفت ایران باید انجام دهند.

محمد جواد ظریف عصر چهارشنبه و پس از نشست خبری با رسانه های بنگلادشی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات با اروپایی ها گفت: ما از روز اول اعلام کردیم که آمادگی مذاکره داریم اما گام‌های خودمان را بر می داریم. اگر مذاکرات به نتیجه برسد، این گام‌ها می‌تواند متوقف شود و حتی به عقب برگردد. اما اگر مذاکرات به نتیجه نرسد و اروپایی‌ها نتوانند تعهداتشان را حداقل در رابطه با فروش نفت و بازگشت پول نفت ایران به شکل های مختلف انجام دهند، ایران گام هایش را ادامه می دهد.

وی ادامه داد: ما در فاصله دو روز آینده گام سوم را بر خواهیم داشت و آقای رئیس‌جمهوری امروز اعلام کردند که گام سوم گامی است که تأثیرات چشمگیری در برنامه هسته‌ای ایران دارد و بعد از آن هم در مذاکره حضور خواهیم داشت.

وزیر امور خارجه یادآور شد: بعد از دو ماه طبق رویه خودمان و اگر مذاکرات به نتیجه نرسد گام چهارم اتخاذ خواهد شد و باز هم مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

ظریف: اجرای گام سوم به مذاکرات بستگی دارد

ظریف گفت: مذاکره وظیفه وزارت امور خارجه است و ادامه پیدا می کند و ما وظایف خودمان را تعطیل نمی کنیم ضمن اینکه سیاست ما اتخاذ اقدامات لازم در کنار مذاکره است.

وی در پاسخ به سوالی درباره عدم اجرای تعهدات از سوی شرکت‌های اروپایی برجام و اینکه آیا ایران همچنان به این مذاکرات امیدوار هست، گفت: ما حتماً اقتصادمان نباید متصل به عامل خارجی باشد بلکه باید بر اساس اقتصاد مقاومتی باشد همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند و سیاست دولت هم همین است.

ظریف اظهار داشت: ما از ابتدا میز مذاکره را ترک نکردیم کماکان هم ترک نمی کنیم. ضمن اینکه مذاکره به معنای کوتاه آمدن و قبول شرایط طرف مقابل نیست و تاکنون هم مذاکره به این معنا نبوده است.

دوگانه مذاکره و مقاومت غلط است

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: مذاکره یک ضرورت است و حتی نتیجه مقاومت هم از طریق مذاکره به نتیجه می‌رسد. مذاکره خودش نوع جدی از مقاومت در صحنه دیپلماسی است و لذا ایجاد این دوگانه که مذاکره باید به جای مقاومت باشد دوگانه غلطی است.

وی افزود: مذاکره خودش مقاومت، ادامه مقاومت و بهره برداری از مقاومت است. کما اینکه مقاومت هم بهره برداری از دستاوردهای مذاکره است ما همه یک کشور هستیم.

وی در خصوص اظهارات اخیر وزیر دارایی فرانسه درباره مذاکراتش با آمریکا گفت: حتماً این اظهارات مثبت است ولی آنچه برای ما تعیین کننده است تحولات روی زمین هست یعنی اقدامی که اروپایی‌ها باید در پرداخت و یا خرید نفت ایران انجام دهند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1398/06/13
گام به گام با کفش گام . تا صد تا گام دیگه هم همین آش همین کاسه.
قال قضیه رو یکدفعه بکنید بره انقد گام گام نکنید
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/06/13
همش مذاکره
همش دروغ
همش نیرنگ
تا کی میخواهید بازیچه دستشان باشید
جمع کنید این بساط را
حداقل از کره یاد بگیرید که چطور مقابل آمریکا ایستاد وحاضر به مذاکره نشد
وخیلی قلدرانه هم داره جواب آمریکا میده
شماهم باید درمقابل استکبار اینچنین باشید
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1398/06/13
بکل متصور نیست که اروپا بتواند کاری از پیش ببرد.

فشار جهانی بایستی بوجود آید.
به دنبال برجام دیگری نباشید.
سیاست های تولیدی و اقتصادی کشور بهینه نیست.
ساخت مسکن...سامان کشاورزی....اشتغال مولد....و تولید صنایع پائین دستی از نفت تنها راه کار فوری است.
دولت وقت تلف میکند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج