پذیرایی سارق با آبمیوه مسموم از مالباختگان
۹۱۰۱۱۴
۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
۷۱۵۳ 
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک سارق سابقه‌دار که به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت اموال مردم می‌کرده است، خبر داد.

خبرگزاری مهر: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک سارق سابقه‌دار که به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت اموال مردم می‌کرده است، خبر داد.

سردار لطفی گفت: در ساعت ۱۱ صبح مورخ ۳۱ اردیبهشت ماه امسال یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰، گزارش بیهوشی یک مرد جوان در میدان امام حسین (ع) را به کلانتری ۱۰۶ نامجو داد. بلافاصله مأمورین به محل اعلامی مراجعه کرده و مشاهده کردند یک مرد جوان حدودا ۳۵ ساله به حالت بیهوش روی زمین افتاده است و هیچگونه مدارک هویتی به همراه ندارد. فرد بیهوش جهت انجام اقدامات پزشکی به بیمارستان لقمان منتقل شد.

وی افزود: پرونده با موضوع سرقت به عنف به شیوه بیهوشی جهت رسیدگی تخصصی و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در ادامه بیان کرد: پس از حضور شاکی در پایگاه سوم در اظهاراتش به کارآگاهان گفت؛ در روز حادثه ساعت ۹ صبح در میدان امام حسین روی صندلی نشسته بودم و از آنجایی که بیکار و بدنبال کار هستم، شخصی حدوداً ۴۵ ساله در کنارم نشست و خود را امیر معرفی کرد. حدود یک ساعت با هم صحبت کردیم و وی اظهار داشت یک کارگاه تولیدی دارد و می تواند مرا در آنجا مشغول به کار کند و من هم به او اعتماد کردم.

در ادامه گفتگوهایمان امیر پیشنهاد داد برای هردویمان آبمیوه بخرد و باهم بخوریم، امیر رفت و پس از چند دقیقه برگشت و یکی از آبمیوه ها را به من داد و یکی را هم خودش خورد. پس از گذشت کمتر از ده دقیقه حالت سرگیجه پیدا کردم و دیگر چیزی نفهمیدم و وقتی در بیمارستان به هوش آمدم فهمیدم سه ساعتی است که بیهوش بوده ام وسایلی که به همراه داشتم، از قبیل وجه نقد، کارت و موبایل به ارزش ۵ میلیون تومان توسط (امیر) به سرقت رفته است.

سردار لطفی در ادامه گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مالباخته و با توجه به شیوه و شگرد سارق در بررسی های صورت گرفته بانک مجرمین حرفه ای سابقه دار، تصاویر مجرمین به رویت مالباخته رسید و یکی از مجرمین سابقه دار بنام امیر. ع ۴۵ ساله که دارای ۹ فقره سابقه کیفری به شیوه بیهوشی بود، بعنوان سارق خود مورد شناسایی قرار داد. با مشخص شدن هویت سارق و با انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس پرونده، دستگیری سارق در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و پایش های اطلاعاتی، مخفیگاه امیر را در میدان راه آهن شناسایی کردند و در تاریخ ششم شهریور ماه طی یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر شد و در بازرسی از محل مقادیری داروهای بیهوشی و حدود ۱۰ میلیون تومان وجه نقد کشف و به پایگاه منتقل شد.

وی توضیح داد: در تحقیقات اولیه، متهم به بیش از ده ها فقره سرقت به شیوه بیهوشی در سطح شهر تهران اعتراف کرد و با دعوت از شکات، مواجهه حضوری صورت گرفته و بیش از ده نفر از مالباختگان وی را مورد شناسایی قرار دادند.

در ادامه تحقیقات امیر اظهار داشت: پس از آزاد شدن از زندان در اسفند ماه سال گذشته که به همین جرم در حال تحمل حبس بودم، شروع به سرقت کردم و سوژه ها را از بین افراد جوان و بیکار انتخاب می کردم که پس از گفتگو با آنان و ایجاد رابطه صمیمانه و جلب اعتماد کامل اقدام به اجرای نقشه سرقت از آنان کرده و پس از سرقت اموال را به مالخری واقع در میدان شوش به قیمت ناچیزی می فروختم و پول حاصله را صرف مواد مخدر و خوشگذرانی می کردم. بدنبال اعترافات سارق در تاریخ ۲۶ شهریور ماه مالخر نیز شناسایی و در محدوده شوش دستگیر شده و به خرید اموال مسروقه اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارق و خریدار اموال مسروقه و اعتراف صریح به سرقت اموال به ارزش ۵۰ میلیون تومان، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرائم ارتکابی، در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

سردار لطفی در پایان به شهروندان توصیه کرد: به افراد غریبه ای که در مکان های عمومی مانند خیابان، پارک و وسایل نقلیه عمومی به شما نزدیک می شوند اعتماد ننموده و با توجه به استفاده مجرمین از شگرد بیهوشی بوسیله مواد غذایی و نوشیدنی، از قبول آبمیوه و مواد خوراکی از افرادی که مدت کوتاهی از آشنایی شما می گذرد و هیچگونه شناخت درستی از آنان ندارید خودداری کنید. به خاطر داشته باشید با صحبت از مشکلات و مسایل شخصی با افراد ناشناس، به راحتی اطلاعات لازم برای فریب و اغفال خود در اختیار آنها قرار می دهید.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1398/06/31
باید تمام این سارقان کافر رو اعدام کرد.که از داعش پست ترند و کثیف تر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جالب است که بگم در سال 90برای جبران بخشی از هزینه های زندگی عصرها از ساعت پنج تا ده شب مسافرکشی میکردم، که یک روز ساعت هفت عصر سه نفر نوجوان چهارده تا پانزده ساله بطور دربست صدا کردند و من هم که قصدم درآمد بود سوارشان کردم بعد از مسافتی یک آبدیده گیری بود یکی از آنها گفت، عمو جان لطفاً لحظه ای توقف کن من هم بنا به خواسته مسافر دربستی ایستادم، حالا بعد از چند دقیقه ای اون نفر که پیاده شده بود با چهار آی میوه آمد، تعارف کردند و من هم نمیخواستم دل آنها را بشکنم از دست او گرفتم فقط دو سه مک از آبمیوه مکیده بودم که عرق بر پیشانی ام نشست، خوشبختانه به سمت مرکز شهر میرفتیم که در کنار میدان توقف کردم، و ماشین را خاموش نمودم، به آنها گفتم حالم خوب نیست بروید و کرایه هم نمیخوام و سرم را روی فرمان خودرو گذاشتم، البته در این میدان خیلی ها مرا می شناختند و حتی دوستان من بودند، که یکی از دوستام متوجه میشود این سه نوجوان جیب های مرا میگردند و جلو میاد میگه چکار میکنید، یکی از سه نو جوان میگه پدرم حالش خراب شده، چون اون دوستم مرا کاملاً میشناخت فوراً به یک نفر دیگه میگه که فلانی (من)حالم خوب نیست دو سه بچه در حال گشتن جیبهای او هستند، خلاصه اونها را میگیرند و مرا به بیمارستان می برند، به هوش آمدم گفتم فقط یادم هست که کمی از آب میوه این سه پسر را خوردم بعد از طی سیصد متر ایستادم دیگه نميدانم، دکتر اومد گفت اگر فقط پنج دقیقه دیرتر به بیمارستان مراجعه میکرد کار او تمام بود، همانجا زنگ زدند پلیس اومد اونها را گرفت، این سرگذشت خودم که حدود چهل سال داشتم و خیلی هم ورزیده بودم اینچنین گرفتار دو سه بچه شدم، از اون به بعد توبه کردم حتی نان گرم از دست کسی که نمیشناسم نگیرم،
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1398/06/31
ده م نقد تو خونه ش بوده بازم گفته هرچی میزدم خرج مواد میکردم! مردک جدای کار خطرناکت امثال تو باعث شدید کسی به کسی اعتماد نکنه
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1398/06/31
موادغذایی که فاسده؟سوسیس وکااباس که نخوریم؟گردش نریم..نفس نکشییم؟خارج نریم..مسافرت نریم؟راحت بمیریم
پاسخ ها
ی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
'''' لطفا از افراد ناشناس '' از دریافت آبمیوه' تعارفی خود داری کنید 'و در صورت اصرار از طرف مقابل برای نوشیدن آبمیوه' از شما آبمیوه را با طرف مقابل تعویض نمایید' و بعدا بنوشید'!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج