صادقی: فاتحه استقلال را از زمان افشارزاده خواندیم!
۹۱۰۲۴۹
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۵
۲۷۷۱ 
کاپیتان اسبق استقلال گفت: آدم‌هایی در این باشگاه هستند که نه استقلالی هستند و نه حرفه‌ای؛‌ آدم‌هایی هستند که با سر و صدا می‌آیند و با سر و صدا هم می‌روند!

خبرگزاری فارس: امیرحسین صادقی در گفت‌وگویی درمورد شکست استقلال به پرسپولیس در دربی تهران گفت: چه بگویم؟ این تیم تیمی است که هم امید و هم بازیکن با انگیزه دارد و برعکس آن، هم ناامید است و هم بازیکن بی‌انگیزه دارد! اگر حرف بزنیم بد می‌شویم و اگر حرف نزیم باید حرف بقیه را بخوریم.

به هر حال هر تیم بزرگی این چالش‌ها را دارد و ما در این چند سال به جز این چیزی ندیدیم و حالا هم باید جوابگو باشیم.

صادقی در ادامه گفت: در فوتبال حرفه‌ای باید آدم‌ها حرفه‌ای باشند و علاوه بر حرفه‌ای بودن از جنس آن تیم باشند. هر زمانی که مجموعه استقلال از جنس استقلال شد اتفاقات خوب می‌افتد که در همه دنیا هم همینطور است. من گفته بودم که برنامه استقلال در هفته‌ای اول مشخص می‌شود.

متاسفانه آدم‌هایی در این باشگاه هستند که نه استقلالی هستند و نه حرفه‌ای؛‌ آدم‌هایی هستند که با سر و صدا می‌آیند و با سر و صدا هم می‌روند. متاسفانه کسی هم جوابگو نیست. سوال من این است که نقش وزارت ورزش و وزیر ورزش در این میان چیست؟

مدافع اسبق استقلال تهران در ادامه گفت: آقای وزیر! تیم‌داری وسایل و ابزار خودش را می‌خواهد نه اینکه مشاوری بگذارید که دوزار از فوتبال نمی‌فهمد. متاسفانه مشاوران وزیر در امور باشگاه استقلال چیزی از فوتبال نمی‌فهمند و این دردی است که ما چندین سال است آن را داریم.

به نظر می‌رسد وزیر کاری به استقلال ندارد. در حکومت علی عدالت بود، آقایی که زیر پرچم علی سینه می‌زنی باید به استقلال هم رسیدگی کنی. بحث ما بحث مالی نیست و در این زمینه صحبتی نداریم اما مساله این است که استقلال مدیری ندارد که عیار این تیم را داشته باشد.

کسانی را بر سر کار گذاشتند که بیایند و این تیم را نابود کنند. اینجا استقلال بزرگ است، خاله بازی نیست که بیایید و وقت‌تان را تلف کنید.

اگر من بخواهم ماشینی بخرم یک نفر را پیدا می‌کنم که از مسائل ماشین و قیمت آن سردربیاورد. شما با یک استقلال و 30 میلیون هوادار طرف هستید. همین مسائل است که باعث می‌‌شود تمام بزرگترهای تیم از این تیم بروند.

وی افزود: پدر من به من می‌گفت اگر می‌خواهی دعوا کنی و زورت نمی‌رسد بزرگ آن جمع را جدا کن و فقط او را بزن، در حال حاضر هم این آقایان هم همین را می‌خواهند و تلاش می‌کنند که استقلال را فلج کنند.

متاسفانه یک بازیکن از این طرف می‌آورند یک بازیکن از آن طرف، یک مربی خارجی هم می‌آورند تا سرپوشی روی اشتباهاتشان بگذارند و هواداران را بازی بدهند. ما زمانی فاتحه استقلال را خواندیم که افرادی مانند افشارزاده و افتخاری و فتحی به این تیم آمدند و از آنجا معلوم شد چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

متاسفانه هواداران را هم ساده گیر می‌آ‌وردند. با چند اتفاق ساده آنها را گول می‌زنند و از سادگی آنها سو استفاده می‌کنند.

صادقی در ادامه گفت: وقتی باشگاه در کشمکش‌های بدهی و طلبکاران گیر می‌افتد همه این‌ها به گردن وزارت ورزش است. اگر نمی‌توانید بدهی‌های باشگاه را پرداخت کنید آن را خصوصی کنید. افراد زیادی هستند که برای این کار مشتاق‌اند و خود من دو نفر را سراغ دارم اما شما فقط می‌خواهید با مردم بازی کنید.

این بازی‌ها را با پرسپولیس هم انجام بدهید! من با مدیر لایقی مثل فتح‌ اله زاده کار کردم. متاسفانه یا خوشبختانه آدمی نیستم که در مسائل داخلی تیم و باشگاه دخالت کنم و به من هم دور نمی‌رسد. فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان رفتند چون آدم‌هایی در این باشگاه کار می‌کنند که فقط می‌خواهند حکومت خودشان باشد.

وی در مورد وضعیت حال حاضر استقلال گفت:‌ وضعیت استقلال 50-50 است. این تیم بازیکنان خوبی دارد که احتیاج به اتفاقات خوب دارند. من زمانی در استقلال بد بازی می‌کردم و بد اخراج می‌شدم اما روزی امیر قلعه‌نویی به من گفت تو چه بازیکن بدی باشی و چه بازیکن خوبی باشی، بازیکن تیم من هستی. با این جمله تمام مشکلات من حل شد و دیگر نگرانی نداشتم.

ا لان تیم استقلال در وضعیت بحرانی است و در این شرایط چه کسی کنار این تیم قرار دارد؟ من کاری به بار فنی تیم ندارم. از لحاظ روانشناسی می‌گویم. 50 درصد فوتبال تاکتیک است و 50 درصد آن روانی است.

صادقی درمورد کیفیت فنی استقلال گفت: من در این تیم ایراد فنی نمی‌بینم. خود ما در سال‌هایی که بازی می‌کردیم خیلی مواقع دچار مشکل شدیم اما همه مشکلات با صحبت درست می‌شد. مشکل استقلال مشکل فنی نیست. این بازیکنان فن بازی را دارند و همه آنها در لیگ برتر بازی کرده‌اند.

اتفاقا روش بازی استقلال و آنالیز سرمربی تیم که با سه دفاع بازی کرد خیلی قشنگ بود، استقلال خوب بازی کرد. کاری به بی‌تجربگی بازیکنان ندارم اما آن‌ها در زمین نمی‌توانند بازی کنند چون فکر و ذهن آنها تحت فشار است.

وی افزود: شما ببینید قبل از دربی کاپیتان تیم را می‌برند و می‌آورند. این کارها جالب نیست. چاقو نباید دسته خودش را ببرد. الان چه کسی در اردوی استقلال می‌تواند کار روانی کند؟ اگر به آنها بر نمی‌خورد من حاضرم این کار را انجام دهم.

من سال‌ها کاپیتان استقلال بودم و از این تیم به تیم ملی رفتم و در دو جام جهانی بازی کردم. من حاضرم به بازیکنان درس غیرت، تعصب و هوادار بدهم چون در کنار آدم‌های بزرگی کار کردم و ا ین مسائل و کارها را بلدم. استقلال هم خیلی خوب است و هم از طرفی رو به بدی می‌رود، چون زخمی که در این تیم ایجاد شده را سر باز می‌گذارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:19 - 1398/07/01
همه اینها ماموریت دارن که استقلال را کلا نابود کند اگر وزیر بی عرضه قصد داره استقلال بلند بشه چرا نمیزاره‌فتح الله زاده بیاید سرکار پس خودشان هدفشان همینه
Iran, Islamic Republic of
06:52 - 1398/07/01
نفوذی های استقلال باید اخراج بشن....
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/07/01
آفرین دقیق گفتی.
اتفاقا فاتحه استقلال موقعی خونده شد که شما درست زدید به هدف
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اگه شما پیشکسوت ها به فکر استقلال نباشید چه کسی استقلال را از دست این شمرهای زمانه نجات میده. ساکت نباشید مردانه برید جلو و از استقلال دفاع کنید . استقلال بیمار نیست استقلال را کشتند. چرا ساکتید......
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1398/07/01
خودتونو زدید به خواب خوبه همین فرمان برید جلو
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/07/01
شکلات یادته میگفتی امسال پرسپولیسیها ازاستقلال میترسن چیشد؟ پاشو برو کشکتو بساب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
وزیر با حال روز استقلال داره حال می کنه عشق می کنه با وضیعت بد استقلال .هیچ وقت مدیر عامل که از جنس خودش عوض نمی کنه .من تو عمرم بیشرفتر از این وزیر ندیدم تیم داره میره دسته یک عینی خیالش نیس ....۴ تا هوادار پیروزی به مدیر عاملی عرب اعتراض کردن یک هفته بعدش عوض اش کردن.... یک مدیر فوتبالی اوردن....اقای وزیر منتظر باش تا فحش زن دختر و بچه نشنیوی انگار حالیت نمی شه ....
ایرانی اصل.
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
چقدبی ادبی کاربر15.02 امثال توبالات بازی وفحاشی میخوایدکیسه روجلوببریدکه نمیشه.دیروزداوروابروبادومه وخورشیددرخدمت کیسه بود.اگه وزیرپرسپولیسیه که دیگه داوردربی بایدرنگ داوری رونبینه.خجالتم خوب چیزیه.پنالتی الکی گرفت.بازیکنتون یزدانی خطاکردکارتشونعمتی گرفت.ازاول تااخربازی بطرف کیسه غش کرده بودامااونکه اون بالاس نزاشت حق پرسپولیس خورده بشه.
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1398/07/01
تو هم تو این وسط داری سنگ خودتو به سینه میزنی منو بیاریر من کاپیتان بودم ...برید همتون دست از سر تیم وردارید هر جی میکشیم از دست شما مثلا پیش کسوتای تیمه و دخالتهای بی جاتون
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1398/07/01
متاسفم برا شما و برا پدرت،چه نصیحت ... .!!!!! کلا کیسه ها همینن. من که سی سال از پدرت کوچیکترم،میگم پسر خوب دعوا خوب نیست.نه اینکه اونو بزن و اون یکی را نزن و ... .بقیه صحبتهات هم دوزار نمیارزه،اونوقت داره از وزیر عیب و ایراد میگیره!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
02:43 - 1398/07/02
اینهم. از یک استقلالی بی منطق دیگر. اینهدخودشون به خودشون نیستن. منصوریان. رو که دوستان تو با چشم گریان از استقلال بیرون کردن. ۱۶ جدول شد. فرهاد مجیدی هم وسط فصل بخاطر پول. وبهنه دخترش رفت. باشگاه. عربها. همین فتحی جونت. ۲ دها قبل رییس کمیته انظباطی بود. ۳تا بازی و ۳ صفر اعلام کرد به خاطر استقلال. خوب بود. حالا بد شد. قلعه نویی سال آخر با استقلال ۶ جدول شد. یادت است. فقط تو استقلالی هستی. تو چرا رفتی تیمهای دیگه بازی کردی. چوب خداست. استقلال باید تاوان. رانت بازی. و پارتی بازی رو پس بده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج