روحانی: پاسخ ما به مذاکره‌ی تحت تحریم، نه است
۹۱۱۴۲۱
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
۱۲۴۸۶ 
رئیس جمهوری با بیان اینکه من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است، تاکید کرد: اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفت‌وگو، بازگشت به تعهدات است.

ایرنا: رئیس جمهوری با بیان اینکه من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است، تاکید کرد: اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفت‌وگو، بازگشت به تعهدات است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز چهارشنبه در هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: در آغاز سخن مایلم، با گرامی‌داشت نهضت آزادی‌خواهانه حسین ‌بن علی (ع)، به همه حق‌طلبانی که با تحمّلِ همه سختی‌ها، برای احقاق حقوق خود مبارزه می‌کنند و به روان همه شهدای مظلوم بمباران‌ها و اقدامات تروریستی در یمن، سوریه، فلسطینِ اشغالی، افغانستان، عراق و دیگر کشورهای جهان درود بفرستم.

خاورمیانه در آتش جنگ و خونریزی می‌سوزد

وی با بیان اینکه خاورمیانه در آتش جنگ، خونریزی، تجاوزگری، اشغال‌گری، تعصبات مذهبی و فرقه‌ای و افراط‌گرایی می‌سوزد و بزرگ‌ترین قربانی چنین شرایطی ملت مظلوم فلسطین است، اظهار داشت: تبعیض، تصاحب زمین‌ها، شهرک‌سازی‌ها و کشتار همچنان ادامه دارد. طرح‌های تحمیلی آمریکایی و صهیونیستی مانند معامله قرن، تعیین بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و الحاق بلندی‌های جولان به دیگر سرزمین‌های اشغالی، قطعا محکوم به شکست است.

سخنرانی روحانی در سازمان ملل آغاز شد

رئیس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: برعکسِ طرح‌های ویران‌گر آمریکا، کمک‌ها و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در حوزه تامین امنیت و مقابله با تروریسم بسیار تعیین‌کننده بوده است. نمونه‌های بارز آن، همکاری با روسیه و ترکیه در چارچوب روند آستانه در مورد بحران سوریه، ارائه طرح صلح برای بحران یمن و همکاری فعال با نمایندگان دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت‌وگوهای سازنده با چهار کشور اروپایی و تلاش فعال برای تسهیل مذاکرات صلح میان طرف‌های یمنی است که منجر به موافقت‌نامه صلح استکهلم درخصوص بندر حدیده می‌باشد.

روحانی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران خاطرنشان کرد: من از کشوری می‌آیم که از یک سال و نیم پیش، در برابر بی‌رحمانه‌ترین تروریسم اقتصادی ایستادگی کرده و از حق استقلال و توسعه علمی و فناوری خود دفاع کرده است. دولت آمریکا با اعمال تحریم‌های فرامرزی و تهدید دیگر ملت‌ها، تلاش کرده ایران را از مزایای حضور در اقتصاد جهانی محروم کند و با سوء استفاده از نظام بانکی به راهزنی بین‌المللی دست زده است.

استفاده از تحریم به یک اعتیاد دائمی تبدیل شده است

وی گفت: ما ایرانیان، پیشگامِ ملت‌هایِ منطقه در نهضت‌های آزادی‌خواهی بوده‌ایم و همواره برای خود و همسایگانمان، صلح و پیشرفت خواسته‌ایم و هرگز در برابر تهاجم و تحمیل خارجی، تسلیم نشده‌ایم. ما نمی‌توانیم دعوت به مذاکره کسانی را باور کنیم که اعلام می‌کنند سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ را علیه کرامت و معیشت ملت‌مان اعمال‌کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: چگونه می‌توان باور کرد که جنایت و فشار بر زندگی ۸۳ میلیون ایرانی به ویژه زنان و کودکان برای دولتمردان آمریکایی امری خوشایند و موجب افتخار تلقی ‌شود و استفاده از تحریم علیه طیفی از کشورها همچون ایران، ونزوئلا، کوبا، چین و روسیه به یک اعتیاد دائمی تبدیل شده ‌باشد. ملت ایران هرگز این جنایت‌ها و این جنایت‌کاران را نه فراموش می‌کند و نه می‌بخشد.

روحانی خاطرنشان کرد: رویکردِ دولتِ کنونی آمریکا نسبت به برجام، نه تنها نقضِ قطعنامه ۲۲۳۱، بلکه تجاوز به حاکمیت و استقلالِ سیاسی و اقتصادی کلیه کشورهای جهان است.

وی با بیان این که ایران با وجود خروج آمریکا از برجام تا یک سال، همچنان نسبت به اجرای تمامی تعهدات هسته‌ای خود وفق برجام، وفادار بوده است، گفت: ما به احترامِ قطعنامه شورایِ امنیت، به اروپا فرصت دادیم تا به تعهدات یازده‌ گانه خود برای جبران خروجِ آمریکا عمل‌کند ولی متاسفانه فقط حرف‌های زیبایی شنیدیم و شاهد اقدام مؤثری نبودیم.

پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم نه است

رئیس جمهوری به بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام اشاره کرد و یادآور شد: اینک بر همگان ثابت شده‌ است که آمریکا به تعهدات خود پشت می‌کند و اروپا از اجرای تعهداتش ناتوان است. ما حتی در اجرای بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، راهبردِ گام به گام را در پیش گرفتیم، و هنوز بر عهد خود به برجام، برجا مانده‌ایم، اما صبر ایران هم حدی دارد.

وی با بیان این که وقتی آمریکا قطعنامه سازمان ملل متحد را حرمت نمی‌گذارد، وقتی اروپا ناتوانی خود را به نمایش می‌گذارد، تنها راه، تکیه بر عزت، غرور و اقتدار ملی است، عنوان کرد: ما را به مذاکره می‌خوانند؛ در حالی که خود از معاهده ‌گریزانند. ما با همین دولت فعلی آمریکا بر سر میز ۱+۵ در گفت‌وگو بودیم؛ اما آنها بر عهدِ سلفِ خویش، خط بطلان کشیدند.

رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر این که من به نمایندگی از ملت و کشورم، اعلام می‌کنم که پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم، نه است، گفت: دولت و ملت ایران، یک سال و نیم زیر شدیدترین تحریم‌ها، استقامت‌ کرده‌ است و هرگز با دشمنی که می‌خواهد با سلاح فقر، فشار و تحریم ایران به تسلیم وادارد، مذاکره نخواهد کرد. اگر پاسخ آری می‌خواهید همان طور که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده‌اند، تنها راه برای گفت‌وگو، بازگشت به تعهدات است.

اگر به اسم برجام حساسیت دارید به رسم‌آن بازگردید

روحانی افزود: اگر هم نسبت به اسم برجام حساسیت دارید، به رسمِ آن بازگردید و به چارچوب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، متعهد باشید. تحریم‌ها را متوقف کنید تا راه گفت‌وگو باز شود.

وی با بیان اینکه اگر به حداقل‌ها قانع هستید، ما هم به حداقل‌ها بسنده می‌کنیم، اظهار داشت: برجام، حداقل بود؛ چه برای شما و چه برای ما. اما اگر بیشتر می‌خواهید، باید بیشتر بپردازید. اگر بر سر حرفِ خود هستید که فقط یک خواسته از ایران دارید و آن، عدم ساخت و بهره‌گیری از سلاح هسته‌ای است، این امر با نظارت آژانس و بالاتر از آن،با فتوای رهبری ایران، حاصل است. فقط کافی است به جای نمایشِ مذاکره، به واقعیتِ مذاکره بازگردید. عکس یادگاری آخرین ایستگاهِ مذاکره است، نه اولین ایستگاه آن

رئیس شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: ما در ایران، به رغم همه سنگ‌اندازی‌های دولت آمریکا، به حرکت در مسیر رشد و سازندگی اقتصاد و جامعه ایران، ادامه داده‌ایم و می دهیم. اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۷، بالاترین نرخ رشد اقتصادی در جهان را همراه با کاهش مستمر نرخ تورم، تجربه کرد و امروز هم، علی‌رغم التهابات ناشی از عوامل خارجی در یک سال و نیم گذشته، بار دیگر به مسیر رشد و ثبات بازگشته است. رشد تولید ناخالص داخلی ایران، بدون نفت، در ماه‌های اخیر، مجددا مثبت شده و تراز تجاری کشور، همچنان مثبت است.

روحانی با بیان اینکه دکترین امنیتی جمهوری اسلامی ایران حفظ صلح و ثبات در خلیج فارس و تامین آزادی و امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز است، خاطرنشان کرد: حوادث اخیر، این امنیت را به شکل جدی در خطر قرار داده است. امنیت و صلح در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز را با مشارکت کشورهای این منطقه می‌توان تأمین کرد و جریان آزاد نفت و سایر منابع انرژی را تضمین کرد، به شرط آنکه امنیت را چتری فراگیر در همه حوزه‌ها برای تمامی کشورها بدانیم.

همه کشورهایی که از تحولات خلیج فارس متاثر می‌شوند را به ائتلاف امید فرا می‌خوانم

وی اضافه کرد: بنا به مسئولیت تاریخی کشورم در حفظ امنیت، صلح، ثبات و پیشرفت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، همه کشورهایی را که از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز متأثر می‌شوند به «ائتلافِ امید» HOPE یعنی «ابتکار صلح هرمز» (Hormoz Peace Endeavor) دعوت می‌کنم.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه هدف «ائتلاف امید» ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز و تفاهم متقابل و روابط صلح‌آمیز و دوستانه میان آنها است، ابراز داشت: این ابتکار حوزه‌های مختلف همکاری مانند تأمین همگانی امنیت انرژی، آزادی کشتیرانی و انتقال آزادانه نفت و سایر منابع به کشورهای حوزه تنگه هرمز و فراتر از آن را دربرمی‌گیرد.

روحانی با تشریح طرح «ائتلاف امید» بیان کرد: «ائتلاف امید» بر پایه اصول مهمی همچون پایبندی به اهداف و اصول ملل متحد، احترام متقابل، منافع متقابل، جایگاه برابر، گفت‌وگو و تفاهم، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی، خدشه‌ناپذیریِ مرزهایِ بین‌المللی، حل و فصلِ مسالمت‌آمیزِ تمامیِ اختلافات و از همه مهم‌تر، دو اصلِ بنیادینِ «عدم تجاوز» و «عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر» قرار دارد. حضورِ سازمانِ ملل متحد برای ایجادِ یک چترِ بین‌المللی در حمایت از «ائتلاف امید» نیز امری ضروری است.

وی اضافه کرد: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جزئیات بیشتری از «ائتلاف امید» را به اطلاع کشورهای ذینفع خواهد رساند.

راه حل نهایی صلح خاورمیانه «دموکراسی در داخل و دیپلماسی در خارج» است

رئیس دولت دوازدهم با بیان اینکه تشکیلِ هرگونه ائتلاف امنیتی، تحت هر عنوان در منطقه، با محوریت و فرماندهی نیروهای خارجی، مصداق بارز مداخله در امور منطقه است، یادآور شد: رویکرد امنیتی‌سازیِ دریانوردی در تناقض با حق دریانوردیِ آزاد و حق توسعه و همچنین باعث تشدیدِ تنش و پیچیده‌تر شدنِ شرایط است و صلح، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند.

روحانی با بیان اینکه امنیت منطقه با خروج نظامیان آمریکا، تأمین می‌شود و نه با سلاح و مداخله آنان، عنوان کرد: آمریکا پس از ۱۸ سال نتوانست اقدامات تروریستی را کاهش دهد، اما جمهوری اسلامی ایران فتنه داعش را به کمک ملت‌ها و دولت‌های همسایه خاتمه داد. راه‌حل نهایی صلح و امنیت خاورمیانه: «دموکراسی در داخل و دیپلماسی در خارج» است. امنیت را نمی‌توان خرید و توسط دولت‌های خارجی، تأمین کرد.

وی با بیان اینکه صلح و امنیت و استقلالِ همسایگانِ ما، صلح و امنیت و استقلالِ ماست، گفت: آمریکا همسایه ما نیست. این جمهوری اسلامی ایران است که همسایه شماست و از دیرباز به ما آموخته‌اند که «اول همسایه؛ آنگاه خانه». در روز واقعه، ما و شما تنها می‌مانیم. ما با هم همسایه‌ایم، نه با آمریکا! آمریکا اینجاست، نه در خاورمیانه.

مسائل منطقه بزرگتر از آن است که آمریکا از عهده‌ آن برآید

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا وکیلِ هیچ ملتی و کفیلِ هیچ دولتی نیست، اظهار داشت: هیچ دولتی به دولتِ دیگر، وکالت نمی‌دهد و کفالت خویش را به دیگری نمی‌سپارد. اگر امروز شعله‌های آتشِ یمن، تا حجاز هم زبانه ‌کشیده ‌است، باید آتش‌افروز را جست و تنبیه کرد، نه اینکه بی‌گناهان را آماج تهمت‌ها و کینه‌ها قرارداد. امنیتِ عربستان با پایان دادنِ تجاوز به یمن، حاصل می‌شود، نه با دعوت از بیگانگان.

روحانی با بیان اینکه ما حاضریم برای صلح از همه توان ملی و اعتبار منطقه‌ای و اقتدار بین‌المللی خویش مایه‌ بگذاریم، تصریح کرد: راه حل صلح در جزیره‌العرب، امنیت در خلیج فارس و ثبات در خاورمیانه را باید در درون خاورمیانه جستجو کرد و نه در بیرون آن. مسایل منطقه، بزرگ‌تر و مهم‌تر از آن است که آمریکا از عهده آن برآید.

وی اضافه کرد: دولتی که نتوانسته مسأله افغانستان، عراق و سوریه را حل کند و بانی افراطی‌گری، طالبانی‌گری و داعشی‌گری بوده‌ است؛ هرگز قادر به حل معضلات پیچیده‌تر نخواهد بود.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه منطقه ما بر لبه پرتگاه ایستاده است؛ تا جایی‌که تنها یک اشتباه می‌تواند آتشی بزرگ را برافروزد، خاطرنشان کرد: ما دخالتِ تحریک‌آمیزِ بیگانگان را تحمل نمی‌کنیم و به هرگونه تعرض به امنیت و تمامیتِ سرزمینی خود، قاطعانه پاسخ خواهیم داد. اما راه جایگزین و مطلوب ما، همبستگیِ میان همه ملت‌های دارای منافع مشترک در خلیج‌فارس و منطقه هرمز است.

به جای جنگ و خشونت روی امید به‌ آینده بهتر سرمایه گذاری کنیم

روحانی در پایان گفت: این پیام ملت ایران است: بیایید به جای سرمایه‌گذاری در جنگ و خشونت، روی امید به یک آینده بهتر، سرمایه‌گذاری کنیم. به عدالت برگردیم. به صلح، به قانون، به عهد و پیمان و بالاخره به میز مذاکره بازگردیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
18:56 - 1398/07/03
لطفا به مردم کمک کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
مردم کمک نمیخوان حقشون از زندگی و‌میخوان
United Arab Emirates
18:56 - 1398/07/03
لطفا به مردم کمک کنید
United Arab Emirates
18:57 - 1398/07/03
پس چرا مردم زیاد رنج می برند از زندگی کردن در دنیا به فکر مردم باشید
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1398/07/03
برای اولین بار از دولت آقای روحانی و با سخنرانی محکم در سازمان ملل به ایرانی بودنم بالیدم و از سخنرانی قاطع و محکم ایشان لذت بردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بسپر هر روز صبح دور سرت اسفند دود کنند تا از چشم بد در امان بمونی
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1398/07/03
خیلی خوب صحبت کرد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
در مورد مردم زجر کشیده خودمون نبود
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1398/07/03
سرنوشت ما افتاده دست کیا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
انتخاب خودتون بوده. مبارکتون باشه
بدون نام
Sweden
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
خودتون اينطور انتخاب كرديد
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1398/07/03
همش جنگ تحریم مذاکره حرافی تهدید ممنوعیت محدودیت
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1398/07/03
آخرش گفت به میز مذاکره برگردیم
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1398/07/03
هرسال همین حرفای تکراری مسخره شو دراوردن
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/07/03
کاش آمریکا بدنیا اومده بودیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
بروبابا
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1398/07/03
برای آمریکا فرقی نمیکنه و برای شما که در رفاه هستید پاسخ مردم به آمریکا درباره مذاکره پاسخ آری است
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/07/03
دختر عربستانی دیپلماتش چه خوب بود یه پست بذار ازش
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1398/07/03
کاش یکبار هم که شده پاسخ مردم که زیر بار تحریم و کاسبان تحریم در حال شکستن و خرد شدن است را که همان مذاکره است و نه تقابل می شنیدید
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/07/03
پاسخ ما نه به واپسگراهاست
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1398/07/03
من كه حوصله نداشتم بخونم اما فكرنميكنم كسي باوركنه!
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1398/07/03
ازسخنرانی آقای روحانی رئیس جمهورمحبوب کشورمان قدردانی
وتشکرمی کنم/وخیلی به جاوشایسته بودکه چهره ی واقعی وزشت
آمریکای جهانخوار راترسیم نمودید وخصوصا مواضع قاطع کشورمان رابیان گردید خیلی خوشحال شدم.
-
20:14 - 1398/07/03
معلومه اول نمیاد تحریم هارو برداره بعد بگه حالا بیا مذاکره کنیم!!!!!!!!
دیگه رو چی مذاکره کنه برگ برنده ای نداره!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
پس برجام چی؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/07/03
24میلیون رای پشمممممم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
رای شما به هر یک از اینها در حکم رای شما به تداوم خواری و ذلت و بدبختی خودتان است
هر زمان عقلتان به این نکته رسید آنوقت تازه در آغاز مسیر سخت و طولانی رهایی و خلاصی قرار میگیرید.
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1398/07/03
این چرا رفته اونجا از طرف ما 81 میلیون ایرانی حرف بزنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
چون انتخاب خودتون بوده
Iran, Islamic Republic of
22:37 - 1398/07/03
همون اولش که امریکا خارج شد از برجام باید ایران هم خارج میشد یک سال و نیم پدر مردم در اومد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
آقای ق س عزیزم خب بدتر میشد که یکسال ونیم زودتر تحریم ها شدت میگرفت
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/07/03
سلام بسیار مهم و حیاتی و قابل قبول است
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1398/07/04
س.خوب باباهمش نه که نمیشه!یه روی خوش نشون بدین تا اوناهم یه حالی کنن هرچندکه کارشونوبلدن اونا..نه شما برابربا تاحدودی دهن سرویس شدن ملت!!!!!!!!!!(هی صبروهی تحمل،کلاغ میخوند،میگفتیم یع روزمیخونه بلبل... .......******
United States
01:01 - 1398/07/04
نمیدونم جنابعالی ریس جمهوره ایرانی یا فلسطین یایمن یالبنان
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
معلومه عزیزم . یا فلسطین . یا یمن یا لبنان . ایشون رئیس جمهور همه این یا هاست . بله
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/07/04
شما كي از مردم نظر خواهي كرديد كه ملت خبر ندارند ...!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
همون زمانی که براش صف کشیدید و جیغ بنفش کشیدید
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1398/07/04
خيلي جالبه
روز اول قبل از تحريم و خروج از برجام كه خود ترامپ گفت بياييد مذاكره كنيم
يه عده گفتن نميتونه خارج بشه يه عده هم تو مجلس برجام آتش زدن ...
حالا با التماس ميگيد تو روخدا تحريم و برداريد كه بيايم مذاكره
اخه چقدر هزينه بخاطر اين همه ندانم كاري به مردم و كشور تحميل ميكنيد ؟
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/07/04
اين و كه خود ترامپ روز اول گفت بيايد مذاكره وگرنه از برجام ميام بيرون و تحريم شروع ميشه شماها نرفتيد!!!!
يه عده كوچك مغز هم در مجلس برجام اتش زدن
حالا التماس ميكنيد به روز اول برگرديد
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/07/04
اين و كه خود ترامپ روز اول گفت بيايد مذاكره وگرنه از برجام ميام بيرون و تحريم شروع ميشه شماها نرفتيد!!!!
يه عده كوچك مغز هم در مجلس برجام اتش زدن
حالا التماس ميكنيد به روز اول برگرديد
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1398/07/04
اين و كه خود ترامپ روز اول گفت بيايد مذاكره وگرنه از برجام ميام بيرون و تحريم شروع ميشه شماها نرفتيد!!!!
يه عده كوچك مغز هم در مجلس برجام اتش زدن
حالا التماس ميكنيد به روز اول برگرديد
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/07/04
پیامی که ازجانب مردم ایران دادی شامل خود شما و همه مسئولان ایران هم میشه به جای نسخه پیچی برای دنیا به فکر ایران و ایرانی باشید ! چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است !
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1398/07/04
همه دولت هادستشون داخل یک کاسه ای است فقط حرفها روحانی سرگرمی برای مردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج