دهدار نخستین طلای ایران را ضرب کرد
۹۱۱۴۶۲
۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
۶۲۲۰
رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان - تایلند؛
رضا دهدار ملی پوش دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه برداری ایران نخستین مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جهان تایلند برای ایران به ارمغان اورد.

خبرگزاری ایرنا: رضا دهدار ملی پوش دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه برداری ایران نخستین مدال طلای رقابت‌های قهرمانی جهان تایلند برای ایران به ارمغان اورد.

«رضا دهدار» در حرکت نخست یک‌ضرب وزنه ۱۶۸ کیلوگرم را انتخاب کرد و موفق به مهار آن شد؛ وی برای حرکت دوم درخواست وزنه ۱۷۲ داد که مهار این وزنه نیز برای وی مشکل‌آفرین نبود. دهدار با مهار وزنه ۱۷۵ کیلوگرم در تک‌ضرب به کار خود پایان داد و در پایان حرکت تک‌ضرب عنوان ششمی را به دست آورد.

دهدار نخستین طلای ایران را ضرب کرد

«رضا بیرالوند» دیگر وزنه‌بردار این دسته در حرکت نخست درخواست وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی داد که در مهار آن موفق بود. او در حرکت دوم در مهار وزنه ۱۷۵ ناموفق بود.

وی در حرکت سوم در مهار وزنه ۱۷۶ ناموفق بود و در جایگاه هفتم قرار گرفت.

دیمیتری چوماک اوکراینی یکی از مدعیان با ۲ بار اوت ۱۷۶ کیلوگرم و مهار این وزنه در حرکت سوم نتوانست مدالی کسب کند. در یک‌ضرب "جین" از کره جنوبی با ۱۸۱ کیلوگرم به مدال طلا رسید و سیخانتسو از بلاروس با ۱۸۰ کیلوگرم مدال نقره را کسب کرد. پاول گاسپاریان از ارمنستان نیز با ۱۷۸ کیلوگرم مدال برنز گرفت.

دهدار در ۲ ضرب این دسته در حرکت نخست ۲۰۸ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوم به وزنه ۲۱۷ کیلوگرم یورش برد که به راحتی آن را مهار کرد. او در حرکت سوم با مهار وزنه ۲۱۹ کیلوگرم مدال طلا ۲ ضرب و برنز خود را قطعی کرد.

بیرالوند نیز در حرکت دوضرب، نخست ۲۰۶ کیلوگرم را مهار کرد و در ادامه ۲۱۴ را انتخاب کرد که نتوانست آن را مهار کند و در نهایت در حرکت سوم ناموفق بود و در جایگاه هشتم قرار گرفت. وی سال گذشته در رقابت های وزنه‌برداری عشق آباد ترکمنستان مدال طلای دوضرب و برنز مجموع را کسب کرده بود.

ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران تاکنون یک مدال طلا، ۲ نقره و سه برنز از رقابت‌های قهرمانی جهان تایلند کسب کرده‌اند و فردا نیز علی هاشمی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم به روی تخته خواهد رفت.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج