لیبی: امارات تریبون رسانه‌ای ژنرال حفتر است
۹۱۱۷۱۵
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
۱۰۶۹۳ 
"فایز السراج" رییس دولت وفاق ملی لیبی که در هفتاد وچهارمین دوره نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کرد، با انتقاد از دخالت‌های خارجی در کشورش گفت: امارات تریبون رسانه ای ژنرال حفتر است.

ایرنا: "فایز السراج" رییس دولت وفاق ملی لیبی که در هفتاد وچهارمین دوره نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کرد، با انتقاد از دخالت‌های خارجی در کشورش گفت: امارات تریبون رسانه ای ژنرال حفتر است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لیبی در روز پنجشنبه، السراج با محکوم کردن دخالت های خارجی در امور داخلی لیبی و حمایت آنان از ژنرال حفتر خواستار توقف دخالت ها در این کشور شد.

السراج در سخنرانی خود تاکید کرد: جای تاسف دارد که که برخی کشورها به دخالت در امور لیبی و حمایت مستقیم از حفتر که جنایتکار جنگی است، ادامه می‌دهند.

لیبی: امارات تریبون رسانه‌ای ژنرال حفتر است

وی مدعی دخالت سه کشور مصر ، امارات و فرانسه در امور داخلی لیبی شد.

رییس دولت وفاق ملی لیبی از دادستان دادگاه کیفری بین المللی خواست تا درباره آنچه در کشورش اتفاق می‌افتد تحقیق کند . حفتر در فهرست بین المللی تحریم قرار دهد.

وی افزود: آنچه این جنایتکار جنگی را تشویق می‌کند، حمایت کشورهای خارجی از اوست.

اوضاع در لیبی از (۱۵ فروردین ماه امسال) همزمان با دستور ژنرال حفتر از نزدیکان "معمر قذافی" دیکتاتور سابق لیبی، به نیروهای تحت امرش برای حمله به طرابلس، متشنج شد.

لیبی از زمان سرنگونی قذافی در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است. نظامیان طرفدار حفتر (مورد حمایت امارات و عربستان و فرانسه) بر شرق این کشور مسلط هستند و دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» (مورد پذیرش جامعه جهانی) کنترل غرب لیبی را در دست دارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج