فکر می‌کنند هرکسی تندروتر باشد، انقلابی‌تر است
۹۱۱۷۵۹
۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
۹۰۲۰ 
امام جمعه اصفهان می‌گوید: یک عده‌ای ژست می‌گیرند که هر کسی که تندروی کند، انقلابی و شاخص است اما این تندروی‌ها خوب نیست و تندروی هرکجایی که باشد، بد است.

خبرآنلاین: «اظهارات نصرالله پژمانفر، نماینده جبهه پایداری در مجلس خطاب به علی لاریجانی و دیکتاتور خواندن رئیس مجلس، جنجال زیادی به پا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر، که خود چند دوره بر کرسی نمایندگی مجلس تکیه زده است، درباره تندروی‌های این روزها در مجلس می‌گوید، باید کسانی که تریبونی دارند و مخاطبانی دارند، شان مجلس را حفظ کنند، چون توهین به مجلس، توهین به نظام است. امام‌جمعه اصفهان معتقد است که این تندروی‌ها و حرف‌ها نه سازنده است، نه مفید است، بلکه باعث سوءاستفاده دشمنان هم می‌شود. او می‌گوید: خیلی‌ها می‌توانند این حرف‌ها را بزنند و مدام انتقاد کنند اما این نوع رفتارها اصلا خوب نیست.

فکر می‌کنند هرکسی تندروتر باشد، انقلابی‌تر است

گزیده گفته‌های محمدتقی رهبر را با هم می‌خوانیم:

- مجلس همان طور که حضرت امام (ره) فرمودند در راس امور و عصاره ملت است لذا نمایندگان باید رعایت شئونات مجلس و خودشان را بکنند.

- گاهی صحبت‌هایی می‌شود که واقعا در سطح مجلس نیست.

- مردمی که مجلس را نگاه می‌کنند اگر نقطه ضعفی از یک نماینده ببینند به حساب مجلس می‌گذارند.

- انتظار این است که افراد دیگر هم شان مجلس را نگه دارند و اگر کسی انتقادی به مجلس دارد باید سازنده باشد و توهین نکند.

- من دیدم روز گذشته رئیس مجلس از برخی اظهاراتی که از برخی تریبون‌ها شده بود - که من می‌دانم منظورشان چیست اما نام نمی‌برم - انتقاد کرده بود. باید کسانی که تریبونی دارند و مخاطبانی دارند، شان مجلس را حفظ کنند، چون توهین به مجلس، توهین به نظام است.

- تندروی در سال انتخابات به هیچ‌ وجه پسندیده نیست.

- امیرالمومنین وقتی دیدند که برخی از یارانشان به معاویه توهین می‌کنند، فرمودند که «انی اکره لکم ان تکونوا سبابین»، من دوست ندارم که شما دشنام دهنده باشید. اگر بدی دارند، بدی‌ها آنان را بگویید.

- انتخابات و غیر انتخابات هم ندارد و پرخاشگری‌ها جز این که آب به آسیاب دشمن بریزد ثمری ندارد و لجاجت را بیشتر می‌کند.

- حالا یک عده‌ای ژست می‌گیرند که هر کسی که تندروی کند، انقلابی است اما این تندروی حتی از جانب چهره‌های انقلابی ما هم خوب نیست. تندروی هر کجایی که باشد بد است.

- اگر به دولت هم انتقاد داریم باید انتقاد ما سازنده باشد. من بارها گفته‌ام اگر منبری یا خطیب جمعه هستیم، بهتر است که راهکار ارائه کنیم و انتقاد خود را با زبان نرم بیان کنیم. تذکر خوب است اما پرخاشگری و برخوردهای تند جواب نمی‌دهد و کار را بدتر می‌کند. از طرفی هم این برخوردها دشمنان را شاد می‌کند.

- این حرف اصلا درست نیست، حالا این سه نفر هر کسی که می‌خواهند باشند. نظام جمهوری اسلامی، مجلس، دولت، قوه قضاییه، نهادهای انقلابی، سپاه و ارتش دارد. این‌ها همان تندروی‌هایی است که متاسفانه وجود دارد و جواب هم نمی‌دهد.

- این تندروی‌ها و حرف‌ها نه سازنده است نه مفید، بلکه باعث سوءاستفاده دشمنان هم می‌شود. انسان اگر گفتارش نیش‌دار و زننده باشد و مطابق شرع نباشد، اول به خودش ضربه می‌زند، ضمن این که مردم را هم ناامید می‌کند. مردم وقتی نگاه می‌کنند می‌گویند اینها خودشان هم با هم جنگ دارند.

- تندروی هم برای خود شخص تندرو مطلوب نیست، هم برای جامعه سازنده نیست و هم برای دشمن خوراک تهیه می‌کند، لذا خوب است که پختگی سیاسی داشته باشیم. خیلی‌ها می‌توانند این حرف‌ها را بزنند و مدام انتقاد کنند اما این نوع رفتارها اصلا خوب نیست.

- ما امروز نیاز به کلاس اخلاق داریم. من یادم هست در گذشته افرادی مانند آقای مشکینی را دعوت می‌کردیم که ایشان صحبت‌ اخلاقی می‌کردند و امروز هم نیاز داریم که با علمای وارسته، درس اخلاق داشته باشیم. امروز خواص، بیشتر از مردم به این مورد نیاز دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1398/07/04
حاجی به نظرم میرسه تندرو یعنی منافع شون در همهن تحریم هاست چون همه شون یک جورایی حمایت از این میکنن که در تحریم بمونیم
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/07/04
ما فکر میکنیم هر که عدالت‌خواه تر است ، بیشتر به دنبال مولاست.
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/07/04
خدا اموات شما را بیامرزد .بله خوب و به جا گفتی
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/07/04
خدا اموات شما را بیامرزد .بله خوب و به جا گفتی
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/07/04
حرف حق را بزنید حتی اگر شیطان بزرگ استفاده ابزاری کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج