قلعه‌نویی: ۲ بار قهرمانی را از استقلال گرفتم
۹۱۲۱۹۵
۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
۵۰۸۹ 
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت:‌ در بازی ما با پرسپولیس هیچ سوت 50-50 به سود ما زده نشد.

خبرگزاری فارس: امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم سپاهان در خصوص استفاده از مربیان ایرانی گفت: ایران و ایرانی چه در داخل و چه در خارج از کشور همیشه جزو بهترین‌ها هستند و تاریخ این را نشان داده که اگر بستر فراهم باشد و اجازه دهند کار کنیم جزو بهترین‌ها هستیم.

شما اگر ببینید ایرانی‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور انسان‌های بسیار بزرگی هستند؛ چراکه در خارج از کشور نگاه، عدالت‌محور بوده اما در ایران نه. یک روزی آقای کیومرث هاشمی در ساعت 7:30 صبح با من تماس گرفت و گفت که سرمربی تیم ملی ایران شوم، اما من به او گفتم که من با استقلال قهرمان شدم و دوست دارم به آسیا بروم، اما گفتند که به تیم ملی کمک کن.

وی ادامه داد: در شرایط عادی یک مربی ایرانی برای اینکه برنامه‌محور باشد از این جام جهانی تا جام جهانی بعدی زمان می‌خواهد، اما ما زمانی به تیم ملی رفتیم که فدراسیون، مسئول نداشت و فوتبال ایران تعلیق شده بود. ما در دوره‌ای که در تیم ملی بودیم 11 امتیاز گرفتیم و در رنکینگ اول آسیا بودیم. بیشترین گل زده را داشتیم اما ما را کنار گذاشتند و یک مربی خارجی آوردند، تا 8 سال تیم ملی در اختیارش باشد.

من استقلال را اول ایران، سوم آسیا و پنجاه و پنجم جهان کردم و پولم را بعد از این همه سال هفته قبل دادند. اگر آن روز طلب من را می‌دادند، 500 هزار دلار می‌شد اما این پول الان 70 هزار دلار شده است. اگر علی دایی در آلمان بود به بایرمونیخ می‌رسید و یا حتی حسین فرکی، مجید جلالی، یحیی گل‌محمدی و... می‌توانستند به بهترین جاها برسند؛ چراکه بستر برای آنها آماده بود، اما در 10 سال پدر مربی ایرانی را درآوردند و دادگاهی کردند.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: ما با کره در سئول مساوی کردیم و مبلغی را به عنوان پاداش به مهدوی‌کیا، ناصر ابراهیمی و مهدی مناجاتی دادم و گفتم این را بین بچه‌های تیم تقسیم کنید و فقط لیست را به من بدهید، اما مهدوی‌کیا گفت ما بازی دوستانه با کره کردیم و باختیم اما 5000 دلار گرفتیم، ولی حالا که در یک بازی آسیایی با این تیم مساوی کردیم، این قدر پاداش می‌دهید؟ من به مهدوی‌کیا گفتم وضع فدراسیون خوب نیست و دو گروه به جان هم افتادند، اما اگر اسم من در لیست پاداش‌ها هست، آن را خط بزنید.

ما باید نگاه‌مان به داشته‌های خودمان، عدالت‌محور باشد. هرچند که باید با خارجی‌ها هم ارتباط خوبی داشت همان طور که من خودم دو دستیار خارجی دارم و همواره بین دستیارانم از مربی خارجی استفاده کردم و به کلاس‌های خارج از کشور رفتم، اما نگاه به مربی ایرانی، خوب نیست.

سرمربی تیم سپاهان که با برنامه سلام، صبح بخیر صحبت می‌کرد در مورد شعارهای هواداران پرسپولیس علیه او در بازی روز پنجشنبه اظهار داشت: ما یک بازی خوب و کلاسیک انجام دادیم و گل هم زدیم و به نظرم سرعت بازی خوب بود، به طوری که به دنبال زدن گل دوم و سوم بودیم، هرچند که آنها هم دنبال همین بودند، اما چرا باید در این شرایط به مربی توهین شود؟ ما باید در 6 بازی با آقایان 18 امتیاز می‌دادیم تا مربی خوبی باشیم؟ یک مربی حق دارد که برای یک تیم دیگر آرزوی موفقیت کند؟ من بارها مقابل استقلال بازی کردم و دو بار قهرمانی را از این تیم گرفتم و این شرف فوتبال است.

در بازی مقابل پرسپولیس هیچ سوت 50-50 به سود ما زده نشد و باید به دنبال قشنگی‌های فوتبال باشیم؛ چراکه برد و باخت همیشه هست. خوشحالم که در هر تیمی بودم فوتبال بازی کردیم و آقای گل داشتیم و حتی در جدول رتبه خوبی به دست آوردم، اما آقایان نمی‌توانند تحمل کنند.

وی افزود: در همین پرسپولیس من شاگردان زیادی دارم؛ از سید جلال حسینی گرفته تا کنعانی‌زادگان و یا کمال کامیابی‌نیا که در 16 سالگی به او در مس کرمان بازی دادم و یا احمد نوراللهی یا علی علیپور، محمد انصاری و یا حتی محمد نادری که او را از تیم مقاومت آوردم و بهتر است دنبال این حرف‌ها نروند. من همه دوره‌های مربیگری را پشت سر گذاشتم و باید به مربیان ایرانی بها داده شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/07/06
قلعه نوعی سال 95 سرمربی تراکتورسازی تبریز ..........تراکتور 0-4پرسپولیس برانکو ....وضعیت هردوتیم در کورس قهرمانی.......... قلعه نوعی سال 96 سرمربی ذوب آهن ...........ذوب آهن 0-4 پرسپولیس برانکو ......وضعیت هر دوتیم جزو اول تا سوم لیگ .......قلعه نوعی سرمربی سپاهان سال 97 .......سپاهان در فینال جام حذفی با از دست دادن پنالتی و نتیجه سپاهان 0-1 پرسپولیس برانکو و از دادن قهرمانی و در لیگ 97 یک تساوی و یک شکست اینها فقط جزوه 4 سال گذشته شرف و شرافتی که امیر قلعه نوعی از اون برای ما هواداران استقلال صحبت میکنه ومن دیگه در این 4 سال آمار منصوریان رو نمیگم خودتون میدونید .......بردن پرسپولیس برانکو با نفت تهران و گرفتن قهرمانی لیگ .......بردن پرسپولیس برانکو با استقلال و بردن این تیم به حاشیه .......مساوی کردن با پرسپولیس 97 و کشوندن قهرمانی این تیم به هفته آخر .....اینها هم توسط شرف منصوریان بوده
پاسخ ها
ج
United Kingdom
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
تو کلآفصل را بین تیمهای پرسپولیس واستقلال می بینیدبابا شانزده تیم باهم رقابت میکنن واسه همین است که پیشرفت ندارین درجدول پانزدهم هستین چون عقده ای وتفکرتان مسموم است تاخودتان رااصلاح نکنیدموفق هم نمی شین بدان این طرزفکرمدیران ودست اندرکاران باشگاه استقلال است که به توهم سرایت کرده
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/07/06
نه داداش لابی بازات قوی نبودن
Sweden
10:42 - 1398/07/06
ایول امیر خان، قهرمانی امسال حق سپاهان و بس!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1398/07/06
خفه سرمربی مافیایی. تورا بخدا خجالت نمی کشید که روز روشن دروغ میگید که سوت های 50به 50 به نفع شما نبوده. واقعاً ثابت کردید که یک انسان دروغگو وبی اصالت وبی ادب هستید تمام کارشناسان گفتند که 100درصد داوری به نفع شما زده شده بعد تو وارونه حرف میزنید. بخاطر همین حرفها وفرافکنی هاست که هیچ کس دل خوشی ازت ندارد وبر علیهت به حق شعار مافیایی بزنند.لعنت بر انسان دروغ گو وشیاد مثل تو گروهبان قندلی.
پاسخ ها
علی کوچولو
United Arab Emirates
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
قلعه نوعی بد جور داغتون کرده که داری ناجور میسوزی
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
دقیقا کجا بایدبنفع لونگ سوت زده میشد که نشد؟
ح
United Arab Emirates
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
قلعه نوعی بی شرف ترین مربی لیگ هست. شرافتت کجا بود آقای قلعه نوعی من استقلالی هستم وبهت میگم بی شرف
ح
United Arab Emirates
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
قلعه نوعی بی شرف ترین مربی لیگ هست. شرافتت کجا بود آقای قلعه نوعی من استقلالی هستم وبهت میگم بی شرف
ح
United Arab Emirates
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
قلعه نوعی بی شرف ترین مربی لیگ هست. شرافتت کجا بود آقای قلعه نوعی من استقلالی هستم وبهت میگم بی شرف
ح
United Arab Emirates
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
قلعه نوعی بی شرف ترین مربی لیگ ایران هست. شرفت کجا بود آقای قلعه.نوعی. یه بار پرسپولیس بردی دم از شرف میزنی من خودم استقلالی هستم واقعا رئیس مافیا هستی
‌‌‌‌.........م م
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
توهین نکن
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/07/06
تو کی هستی که بخوای قهرمانی رو از استقلال بگیری. استقلال تو اون سالا تو بحران بود وگرنه صدتای تو نمیتونستن قهرمانی رو از استقلال بگیرن. تویی که افتخارت خوب باختن به برانکو خفه خون بگیری بهتره
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1398/07/06
سرور هرچی لنگیه امیر قلعه نوعیه
کنعانی و امیری باید اخراج میشدن
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1398/07/06
معلومه سوت ۵۰_۵۰ نبود، ۷۰ به ۳۰ بود
Netherlands
15:21 - 1398/07/06
خدایی اقای امیر قلعه نوعی مربی با کلاس و فهمیده و روشنفکری هستند .هر چقدر هم حقوق بگیرد .حقشه نیشی جانش .ولی این لنگیها .بازهم چشم دیدن امیر خان را ندارند ..هر چند زمان خودش بهترین فوتبالیست هم بود .که هیچکدام از لنگیها به پای ایشان نمیرسند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
یه فوتبالیست خوب همیشه مصدوم بود.
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/07/06
غلط کردی بیشرف افتخار هم میکنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
با اختلاف بهترین مربی تاریخ ایران..اگرچه درسالهای اخر تواستقلال خوب کارنکرد ولی درهرتیم که رفت موثر بود ازبرق تهران اس اهواز .مس تا تراکتور ذوب وسپاهان واستقلال...ذوب درحال سقوط روبه دومی لیگ رسوند وازسپاهان منفعل شده با بازیکنان عمدتا دیپورتی استقلال وپرسپولیس وتراکتور یه مدعی قهرمانی ساخت.برعکس بعضی مربیان بازگشت ذهنی نداره ودرهرتیم تا اخرین نفس میجنگه...درود برشرافت امیر ومنصوریان..
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1398/07/06
عزیز جون ما هم همینطور سال قبل که یادت نرفتهدپاتوسی دهت را در وقت اضافه سرویس کرد!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
لابی فقط شایسته برانکو بود که تو ایران بهترین مربی شد ولی وقتی از ایران رفت وبا گرانترین و بهترین بازیکن ها نتونست نتیجه بگیره وزیرانش کردن.۳سال با حمایت فدراسیون وداورها نتیجه گرفت فکر کرد کسی شده.ولی وقتی رفت یادش رفته بود با خودش داورها و فدراسیون را ببره تا اونجام نتیجه بگیره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج