باهنر: احتمالا اصولگرایان پیروز انتخابات ۹۸ هستند
۹۱۲۵۷۰
۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۳
۴۴۴۴ 
روزنامه اعتماد مصاحبه مفصلی با محمدرضا باهنر در باره مبارزه با فساداقتصادی،FATF،اتهام پراکنی علیه افراد و... انجام داده است.

روزنامه اعتماد مصاحبه مفصلی با محمدرضا باهنر در باره مبارزه با فساداقتصادی،FATF،اتهام پراکنی علیه افراد و... انجام داده است.

باهنر: شانس اصولگرایان در انتخابات ۹۸ بیشتر است

بخشهایی از مصاحبه را می خوانید:

*من با اینکه آدمی هستم که باید درمورد صنف خودم تعصب داشته باشم اما معتقدم که اصلا اگر مجلس بخواهد در مسائل سیاست خارجی ریز شود یا تصمیم بگیرد که مثلا با انگلیس رابطه نداشته باشید یا رابطه داشته باشید، به مشکل می‌خوریم چون که اصلا حیطه وظایف مجلس نیست، حتی همان‌موقع هم که مجلس تصویب می‌کرد، من جزو مخالفان جدی بودم و می‌گفتم اصلا مجلس جایی نیست که بشود بحث سیاست خارجی را انجام داد. شورای‌عالی امنیت ملی دقیقا جایی است که باید این مباحث آنجا مطرح شود. جایی که هم وزیر کشور، هم وزیر اطلاعات و هم ‌رییس‌جمهور و سایر روسای قوا و مسوولان سیاسی، نظامی و امنیتی حضور دارند.

*یک زمانی یک شعاری درست کرده بودند که دانستن حق مردم است و اصلا برای مردم نباید خبر محرمانه‌ای وجود داشته باشد، این خیلی شعار پوپولیستی و غلطی است.

*بالاخره شورای‌عالی امنیت ملی باید مساله متهمان محیط زیست را تمام کند. درواقع باید در شورای‌عالی امنیت ملی بنشینند و این بحث را جدی مطرح و بررسی کنند و بعد هم موضوع را تمام کنند. اگر هم بخواهند موضوع را به مجلس و روزنامه‌ها و سایر تریبون‌ها بکشانند، بسیار کار غلطی است.

*چه آقای خاتمی، چه آقای احمدی‌نژاد و چه آقای روحانی- دوره دوم‌شان که می‌شود، همین که تریبونی گیر می‌آورند، می‌گویند ما اختیارات‌مان کم است. این را گفته‌اند؛ هم آقای خاتمی گفته، هم آقای احمدی‌نژاد گفته و هم آقای روحانی گفته است. من خطابم به این بزرگواران و هر سه نفرشان این است که شما که می‌خواهی رییس‌جمهور شوی، نمی‌دانی در قانون اساسی ما سیاست خارجی کشورمان صرفا دست دولت نیست، دست مجلس هم نیست، دست قوه قضاییه هم نیست، دست یک شورایی است به نام شورای‌عالی امنیت ملی و مصوبات آنجا هم بعد از تایید رهبری عملیاتی می‌شود. این قانون اساسی ما است. فکر می‌کنید در انگلیس مثلا حزب کارگر یا حزب محافظه‌کار یا اصلا در خود امریکای جنایتکار همه چیز دست دولت است؟! خیر، حتما یک‌سری سیاست‌های ثابت ملی وجود دارد، ترامپش هم باید با همان چارچوب کار کند، اوباما هم باید با همان چارچوب کار کند.

*مذاکره با امریکا را حرام ابدی نمی‌دانیم، اما می‌خواهیم بگوییم اینها باید پالسی بدهند و روشن کنند که اگر به عنوان یک حکومت، نه به عنوان یک شخص؛ یک بحث می‌کنند، یک مذاکره می‌کنند، باید به مذاکرات‌شان متعهد باشند و باید این وفای به عهد را ثابت کنند. یعنی اگر آقای ترامپ و 1+5 به قبل از خروج از برجام برنگردند، ما هم قطعا برنمی‌گردیم.

*از نمایندگان موجود در مجلس، 95درصدشان ثبت‌نام می‌کنند و هیچ تردیدی نکنید. 95درصدشان ثبت‌نام می‌کنند و متاسفانه باید بگویم 80-70درصدشان رای نمی‌آورند.

* الان نمی‌شود در باره پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس نظر قطعی داد، اما شانس‌شان بهتر و بیشتر است، ولی به شرط‌ها و شروط‌ها.
*مساله FATF یک سیاست است که فعلا بررسی نشود، مساله این نیست که ما در مجمع تشخیص هنوز وقت نکرده‌ایم، رای بگیریم. اصلا این‌گونه نیست که مجمع وقت نمی‌کند به این موضوع رسیدگی کند. اروپاییان برای ما شرط گذاشتند ما هم گفتیم ما دو قدم برداشتیم، حالا ببینیم شما چه ‌کار می‌کنید که ما قدم بعدی را برداریم. این یک سیاست است.

* اینکه می‌گویید نمایندگان احساس می‌کنند قدرتی ندارند واقعا این مسائل مطرح نیست، بلکه مجلس گرفتاری‌هایی دارد که باید آنها رفع شود.

* جریان احمدی‌نژاد برای ورود به انتخابات مجلس فعال هستند، می‌آیند.

*آقای قالیباف و نزدیکان‌شان که در مجموعه اصولگرایان کار می‌کنند و خود ایشان جداگانه کار نمی‌کند.ما نهایتا با هم تفاهم می‌کنیم.

*این‌طور می‌توانم بگویم که در تهران از اصولگراها، دو لیست درنمی‌آید، ان‌شاءالله.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1398/07/07
زکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
لهتر نیست...ب یک متخصص پوست وجراح پلاستیک فک وصورت مراجعه نمایید؟؟؟...بد جوری لب پائین ات افتاده بیش از اندازه...
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1398/07/07
این چه دکونی باز کردین برای ملت نوشابه باسه هم باز میکنید بعدش ملت میزاری سر کار جمع کن مردم چی فرض کردین
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/07/07
نه اصولگرا نه اصلاح طلب ،فقط خط رهبری
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/07/07
البته اگر امثال ایشون خودشون را به اصولگرایان نچسبانند، حتما اصولگرایان پیروز می شوند.
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/07/07
اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا . ملت ایران همه با هم : رای بی رای .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
زرشک....دوباره پیدات شد... ....صد رحمت ب سنگ پا..
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/07/07
شرم نمی کنید با این همه فلاکتی که واسه مردم و کشور ایجاد کردید باز در کمال پر رویی حرف از انتخابات می زنید ؟ کدوم انتخابات؟ که چی بشه ؟ بعد واسه تهییج مردم صحبت از پیروزی اصولگرا ها می زنید؟ مگه تاحالا کیا زمام کشور رو بدست داشتند؟ اصولا ما جیزی بنام اصلاح طلب و اصولگرا از اول هم نداشتیم و این جنگولک بازیا فقط واسه افکار یه مشت جماعت ساده لوحه.
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1398/07/07
آدمی خوبی هستید ولی بعضی مواقع زیاد از خود راضی میشید. ودر هر موضوعی نظر میدید مثل اینکه علامه دهری وخودرا صاحب نظر میدانید .احساست آینه که همه به نوعی مشکل دارند بغییر از خودت..که مهمترین اشتباهت همینه که خودت را سرتر وبهتر از دیگران میدانید.
پاسخ ها
وجانبازجنگ نابرابر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
باباجمع کنید این دکانوسومدیریتتان مملکت ویران کردفقروفسادو فحشاراحاکم کردیدبرجامعه تنها کاری که درآن موفق بودیداختلاص است که با تمام توان ادامه دارد
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1398/07/07
بااینکه احترام زیادی برای شماقایلم ولی.اینطورنیست که اصولگراها پیروز باشندچون درصدبالای ازمردم طرفداراصلاح طلبها هستند.
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1398/07/07
شک نکنید. اصلاح طلب ها جز گرونی و بد بختی جیب بچه ها شونو پر کردن فایده ای نداشتند
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1398/07/07
یک ریال بده اش به همین خیال باش
هیچ کس رای نخواهد داد
بیخود بیت المال را هزینه نکنید
شما بهتر است برای انتخاب از حرکت شیر یا خط استفاده کنید
خخخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1398/07/07
رای بی رای اصلاح طلب اصولگرا دیگه تموم ماجرا
United Kingdom
11:16 - 1398/07/07
صددرصد چون اکثریت در انتخابات شرکت نمیکنن و اقلیت پیروز میشن
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/07/07
امیدوارم یک انقلابی به تمام معنا وفردی شجاع ومدیر مدبر فارغ از حزب وجناح سکان قوه مجریه را بدست گرفته ومردم نیز در انتخابات دقت وووسواس لازم را داشته باشندودرانتخابات مجلس به دواصل تعهد وتخصص توجه داشته ولیستی رای ندهند
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/07/07
....رای بی رای چه اصولگرا چه اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1398/07/07
خودشان بروند به هم رای بدهند!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج