چرا مسکن مهر ارزان نشد؟
۹۱۴۶۱۹
۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
۵۶۸۳ 
مدیرعامل عمران پردیس از افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر خبر داد و گفت:‌ به مالکان مسکن مهر که عرصه را خریداری کنند،‌ سند اعیان و عرصه منتقل می‌شود.هدایت با تکذیب خبر محدودیت واگذاری سند عرصه و اعیان دلایل ارزان نشدن قیمت عرصه مسکن مهر را تشریح کرد.

تسنیم نوشت: مدیرعامل عمران پردیس از افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر خبر داد و گفت:‌ به مالکان مسکن مهر که عرصه را خریداری کنند،‌ سند اعیان و عرصه منتقل می‌شود.هدایت با تکذیب خبر محدودیت واگذاری سند عرصه و اعیان دلایل ارزان نشدن قیمت عرصه مسکن مهر را تشریح کرد.

مهدی هدایت با یادآوری تقاضای مکرر و زیاد مردم برای خرید عرصه مسکن مهر، اظهار کرد: با توجه به تقاضای مالکان مسکن مهر که نگران مالکیت ۹۹ ساله بودند و این‌که در ایران نیز مردم همیشه مالکیت را دوست دارند، مجلس، دولت و وزارت راه و شهرسازی در جهت پاسخ به درخواست مالکان، ظرفیتی را در قانون بودجه ایجاد کرد تا بر این اساس مردم با قیمت‌های کارشناسی صاحب عرصه مسکن مهر شوند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحث این بوده که ما بتوانیم ساز و کار فروش عرصه را فراهم کنیم؛ این اتفاق در شهر پردیس روی داد و ساز و کار مربوطه عملیاتی شد.

وی با تاکید بر این‌که خرید عرصه واحدهای مسکن مهر اجباری نبوده و اختیاری است، افزود: عرصه‌ واحدهای مسکونی مهر با یک پنجم قیمت روز به مالکان واگذار می‌شود، این کار نیز با دلایل قانونی انجام شده و در محاسبه قیمت عرصه ضرایب کاهنده اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس توضیح داد: فروش عرصه مسکن مهر به مالکان با حدود ۲۰ درصد قیمت روز مستند و محکمه پسند است.

هدایت با یادآوری این‌که تمام منابع مالی حاصل از فروش عرصه واحدهای مسکن مهر ۱۰۰ درصد صرف این طرح می‌شود،‌ گفت:‌ این منابع مالی مکملی شده که باعث ایجاد ارزش افزوده برای واحدهای مسکن مهر شده است، چراکه شرکت عمران زیرساخت‌های روزبنایی و زیربنایی این واحدها را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، خدمات روبنایی و... از محل فروش عرصه تامین می‌شود در پاسخ به این پرسش که با توجه به کاهش قیمت مسکن در سراسر کشور چرا قیمت عرصه واحدهای مسکن مهر پردیس کاهش نیافته است،‌ اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان در بخش آماده‌سازی، روبنایی و پروژه‌های مسکن هزینه کرده‌ایم. این کار ارزش افزوده خوبی را برای واحدهای مسکن مهر ایجاد کرده است؛ پروژه‌ای که قبل از ما روی اسکلت بود، محوطه سازی نشده بود،‌ آب ، برق و آسفالت نداشت با امروز که همه خدمات آن تامین شده طبیعتا قیمت متفاوتی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در بافت قدیم پردیس، قیمت مسکن ارزان شده است. اما در پروژه‌های مسکن مهر هر روز ارزش افزوده ایجاد می شود. الان در پروژه‌های این طرح به طور مرتب مصالح ساختمانی حمل می‌شود، فعالیت‌ها شبانه‌روزی بوده و روند تکمیل با سرعت در حال انجام است.

وی همچنین با یادآوری اینکه هفته گذشته آسفالت ۵ پروژه تکمیل شده است، گفت:‌«ما نمی توانیم به کارشناسان رسمی بگوییم چشمت را ببند و این کارها را نبین.» در فاز ۱۱ زون یک کامل شده و در زون ۲، ۳ و ۴ فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد؛ هر روز که خدمات بیشتر می‌شود ارزش افزوده برای مالکان مسکن مهر ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید بر این‌که وضعیت به گونه‌ای است که یک معامله برد-برد بین مردم و دولت ایجاد شده است، افزود: این‌که چندی پیش گفته شد ما نمی‌توانیم در یک بلوک فقط به یک واحد سند عرصه بدهیم و باید همه مالکان عرصه را خریداری کنند کاملا کذب است و شهردار پردیس این را هم تکذیب کرده است.

هدایت اضافه کرد: وظیفه شرکت عمران و پیمانکار است که پایان کار مسکن مهر چه ۹۹ ساله و چه ملکی را بگیریم. به محض این‌که پایان کار را گرفتیم و مردم نیز پول عرصه را واریز کنند صورت مجالس تفکیکی را می‌گیریم و پس از آن تمام واحدهای پروژه به نام شرکت عمران می‌شود. به هر کدام از مالکان بلوک که عرصه را خریداری کرده،‌ سند عرصه و اعیان را به نام آنها منتقل می کنیم و هر کسی هم که عرصه را خریداری نکرده فقط سند اعیان را با اجاره ۹۹ ساله زمین منتقل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد:‌ این مسئله نیز هیچ منافاتی با قانون ثبت و قانون شهرداری ندارد.وی همچنین از برنامه ریزی برای افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر شهر پردیس طی ماه جاری خبر داد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/07/12
مگه مسکن های عادی به قیمتهای قبلی برگشتن که مسکن مهر برگرده؟
بعدشم تا مسئولین یه کشور جمهوری اسلامی دزد و اختلاسگر باشن دیگه چه توقعی میشه داشت؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۲
چه چیزی از کالا های اساسی ارزان شده که مسکن ارزان بشود
France
11:29 - 1398/07/12
اولا که همه شماها خوب از قبال مسکن مهر خوردین انشاا.. که خیر نبینید اسمش روشه مسکن مهر از اول هم برای نیازمندان ساخته شد اما اصلا اینطور پیش نرفت و مسبب تمام این گرانیهای بی حد و حصر مسکن مهر خودتون هستین کاش نسبت به قیمتش کمی کیفیت هم بود دوما اینکه با مهر مهری که به پیشونی این خونه ها خورده دو میلیاردم که بشه بازم اسمش مهر هست و نام بدبخت بیچاره ها رو یدک میکشه خدا لعنت کنه مجری اولیه این طرح رو پس خودتون و مردم ساکن در این مجتمع ها رو گول نزنید مهر تا ابد مهر میمونه چه عرصه بدید چه سند بدید مهر بدبختی روش خورده...
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/07/12
مگر چیزهای دیگه ارزان شده, مسکن ارزان بشه
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1398/07/12
اینکه میگی مسکن ارزون شده کذب است کجاارزونشده که ماخبرنداریم ماتوی یک شهرفسقلی این مملکت روزانه شاهدگرونی مسکن هستیم آنوقت شما توی تهران هی دادمیزنید مسکن ارزون شده اینجوری میخواهید بدادمردم برسبد.خدایا
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/07/12
خنده داره دلیلش ساده هست خوددولت گرانی میخواد
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/07/12
چی ارزون شده ک این بشه
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1398/07/12
واسه مردم داستان درست کردن تو بیابون ساختمون بدرد نخور ساختن حالا چون آسفالت ریختن ارزش افزوده شده مگه قرار بوده آپارتمانها بدون آسفالت و آب و برق بدن به مردم اصلا مملکت بی صاحب بدرد نخور
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/07/12
بخاطراینکه ساخت مسکن مهر خیلی محکم هست
Kuwait
12:33 - 1398/07/12
چرا نداره مسکن مهر مثل تار عنکبوت است
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1398/07/12
همین مسکن های مهر باعث گران شدن مسکن شد یادم هست قبل از آمدن احمدی نژاد یک ساختمان دویست متری سی میلیون در شیراز البته پایین شهر خدا شاهد اواخر ریاست جمهوری احمدی نژاد همون خونه ده برابر گران تر شد چون این سیاست خود احمدی نژاد بود که مسکن گران شود تا بتواند مسکن مهری که زمین از منابع ملی بود فقط پول ساخت آن با مصالح درجه سه ساخته ميشد خیلی ارزان تمام ميشد با قیمت چند برابر بفروش برساند ولي متاسفانه هیچ کس نمی خواهد این واقعیت را قبول کند!!!
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/07/12
خدا لعنت کند احمدی نژاد را که باعث تمام بدبختی های ما شد بخاطر همین مسکن خیلی ها میلیارد ها تومان به جيب زدند من يه منزل مسکن مهر دارم که با مصالح درجه سه درست شده ولی قیمت مصالح درجه یک پول پرداخت کردم حالا همه چیزش خراب هست و پول هم ندارم که درستش کنم ای کاش این را هم نداشتم توی يه صحرای بيابون هست هیچکس هم ازم نمیخرد خیلی هم ارزون ميدم اون موقع اگه هر کجا ديگه خریده بودم الان قيمتش چند برابر بود واقعا سرمان کلا رفت
Iran, Islamic Republic of
07:14 - 1398/07/13
کاربر شیرازی
صحیح بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج